9. Haftanın Ardından Galatasaray | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

9. Haftanın Ardından Galatasaray

67e9862b78ca43b096806c0ebafc02c1.jpeg

İlk dokuz haftada 6 galibiyet 2 beraberlik alan takımımız yeşil sahada istatistiklerde de önde.

Ligde zirve yolculuğunda 4 Kasım’da Başakşehir’i konuk edecek Galatasaray, STSL Turgay Şeren Sezonu’nda oyunuyla göz dolduruyor. Jan Olde Riekerink ile bu sezona ayağında top tutarak başlayan Galatasaray, yüzde 63 topa sahip olma ile bu alanda ligin zirvesinde yer alıyor.
Bu topa sahip olmayı yaptığı başarılı paslara borçlu olan sarı kırmızılılar ayrıca top rakipteyken de rakibe baskı ile hemen kazanıyor.
Bunda ise en önemli pay Tolga Ciğerci’nin… Tolga maç başına 3.7 rakipten top kapma sayısıyla zirvede yer alıyor. Takım olarak ise girdiği ikili mücadelelerin yüzde 55’inde başarıyla ayrılıyor.

Topu hızlı bir şekilde kapan Galatasaray, bu pozisyonları da iyi değerlendiriyor. Yüzde 85.7 başarılı pas istatistiği ile bu alanda lider olan takımımız maç başına da 500 başarılı pasla dikkatleri çekiyor. Oyunu da rakip sahaya yıkmayı başaran sarı kırmızılılar ligde 6.6 korner ortalamasıyla birinci sırada.

Galatasaray.org

9. Haftanın Ardından Galatasaray

Bu oyuncu grubuyla güzel istatistikler bunlar ama pozisyon yaratma ve Kilit acma konusunda eksiklikler oldugu kesin

Podolski döndügünde pozisyon üretme konusunun bir sekilde düzelecegini düsünmüstüm ama bu kez de Sneijder disarda kaldi

Gecen sezon oldugu gibi pozisyona girebilirsek sampiyonluk daha da yakin olacak

Bu oyuncu grubuyla güzel istatistikler bunlar ama pozisyon yaratma ve Kilit acma konusunda eksiklikler oldugu kesin

Podolski döndügünde pozisyon üretme konusunun bir sekilde düzelecegini düsünmüstüm ama bu kez de Sneijder disarda kaldi

Gecen sezon oldugu gibi pozisyona girebilirsek sampiyonluk daha da yakin olacak
Selçuk kesilir vw Sneijder daha rahat oynarsa pozisyon üretkenliği konusun da en az %60 artış olur

SARI-KIRMIZI

9 hafta geçmiş hiç zevkli bir maç izlemedim atılan pasların çoğu geriye ve yana olduğu için istatistiğe gerek yok.
Futbol değil kör dövüşü yapıyoruz kompak bir futbolumuz yok 2 3 oyuncudan başka sil at hepsini
Şu istatistik durumunuda verseydin kalesinde kaçtane tehlikeli pozisyon olmuş ne kadar posizyon bulmuş

Topla oynama orani bizde iyi zaten, ama daha efektif olabilsek bu istatistiklere de guzel yansir.

İşte bunu daha efektif kullanmamızı sağlayacak yüksek vizyonlu iki orta saha lazım bence reis :) taa söylediklerimde hep demek istediğim buydu tamam top bizde ama sağ sol a ver geri ver sıkışırsan Muslera'ya dön Bruma 5-6 adamı geçsinde gol bulalım veya duran toptan gol bulalım oyun anlayışımız bundan ibaret sadece
topu ileri taşıyacak hızlı dinamik B2B(Badou Ndiaye)+bu oyunu efektif kılacak aşırı kreatif 10 numara(Omar Abdulrahman-Hakim Ziyech-Alen Halilovic-Ganso) ilk aklıma gelenler mesela

İşte bunu daha efektif kullanmamızı sağlayacak yüksek vizyonlu iki orta saha lazım bence reis :) taa söylediklerimde hep demek istediğim buydu tamam top bizde ama sağ sol a ver geri ver sıkışırsan Muslera'ya dön Bruma 5-6 adamı geçsinde gol bulalım veya duran toptan gol bulalım oyun anlayışımız bundan ibaret sadece
topu ileri taşıyacak hızlı dinamik B2B(Badou Ndiaye)+bu oyunu efektif kılacak aşırı kreatif 10 numara(Omar Abdulrahman-Hakim Ziyech-Alen Halilovic-Ganso) ilk aklıma gelenler mesela
Bakalim oyle oyunculari bulup alabilecekmiyiz.

En buyuk eksigimiz delici orta saha bence. Mesela su kargalarin gecen ki macinda dikkatimi ceken rakipler kanatlarini kapattiklari zaman direk gobekten Tolgay'in dribblingleri ile pozisyona giriyordu

Bizde bu eksik her oyuncumuz cok statik Tolga , Bruma harici

Sent from my iPhone using Tapatalk

En buyuk eksigimiz delici orta saha bence. Mesela su kargalarin gecen ki macinda dikkatimi ceken rakipler kanatlarini kapattiklari zaman direk gobekten Tolgay'in dribblingleri ile pozisyona giriyordu

Bizde bu eksik her oyuncumuz cok statik Tolga , Bruma harici

Sent from my iPhone using Tapatalk

İşte oraya bir Badou Ndiaye'yi alıcanki renktaş varya

Takımın artıları ve eksileri ile masaya yatıralım ;

Eksiler (-)

-Takım çok statik oynuyor, hareketli tek Bruma var hareket eden birazcık uğraşan direk pozisyona giriyor.
-Sert oyuncu yok yetenekli ama yumuşak bir kadromuz var, yıllardır melo diyoruz onun eksikliği belli oluyor.
-En büyük eksi bana göre Riekerink'in acemiliği, Beşiktaş maçında puan kaybına mal oldu ve takim kötü gittiği zaman hiçbir müdale etmiyor edemiyor .
-Ve en kötüsüde takım bir şey oynamiyor taktiksel bir anlayış yok
-Ben oldum diyen bir Sinan, oyundan alınınca kulubeyi yumruklayan bir Yasin, her maçta ayakta uyuyan Chedjou , ingiliz kontu etliye sütlüye karışmayan Semih ... Bu böyle gider sol bölge ve kale hariç her bölge sıkıntılı
-70'den sonra yürüyen bir takım kondisyon 0

Artılar (+)
-Bruma İspanya'da adeta top oynamayı öğrenmiş eskiden cılız cılız topa vururken şimdi bir vurdumu kaleci içeri alıyor zaten dribblingleri üst düzey olan bir oyuncuydu
-Takım motive ve güzel bir ruh var onu hissedebiliyoruz
-Muslera her zaman ki gibi tek başına maçlar alıyor

Bana göre 9.hafta sonu oluşan tablo bu , Riekerink'le şampiyonluk yarışı zor gider .Hayırlısı olsun

Takımın artıları ve eksileri ile masaya yatıralım ;

Eksiler (-)

-Takım çok statik oynuyor, hareketli tek Bruma var hareket eden birazcık uğraşan direk pozisyona giriyor.
-Sert oyuncu yok yetenekli ama yumuşak bir kadromuz var, yıllardır melo diyoruz onun eksikliği belli oluyor.
-En büyük eksi bana göre Riekerink'in acemiliği, Beşiktaş maçında puan kaybına mal oldu ve takim kötü gittiği zaman hiçbir müdale etmiyor edemiyor .
-Ve en kötüsüde takım bir şey oynamiyor taktiksel bir anlayış yok
-Ben oldum diyen bir Sinan, oyundan alınınca kulubeyi yumruklayan bir Yasin, her maçta ayakta uyuyan Chedjou , ingiliz kontu etliye sütlüye karışmayan Semih ... Bu böyle gider sol bölge ve kale hariç her bölge sıkıntılı
-70'den sonra yürüyen bir takım kondisyon 0

Artılar (+)
-Bruma İspanya'da adeta top oynamayı öğrenmiş eskiden cılız cılız topa vururken şimdi bir vurdumu kaleci içeri alıyor zaten dribblingleri üst düzey olan bir oyuncuydu
-Takım motive ve güzel bir ruh var onu hissedebiliyoruz
-Muslera her zaman ki gibi tek başına maçlar alıyor

Bana göre 9.hafta sonu oluşan tablo bu , Riekerink'le şampiyonluk yarışı zor gider .Hayırlısı olsun

Katılıyorum sonuna kadar renktaş De Jong-Serdar'ın takıma monte edilmesi lazım devre arası Selçuk yerine hareketli topu ileri taşıyabilen bir orta saha lazım. Sene sonuna Sağ bek+stoper+sağ kanat+10 numara+kiralık golcü lazım
Poldi-Selçuk-Sneijder-Ched-SEmih-Hamit-Sabri ve bilimum Salih-Linnes-Jem-Endoğan-UmutG gibi çöplerin biran önce temizlenmesi Bruma gibi genç ama yüksek potansiyelli oyuncular lazım

Üst Alt