#90 Mbaye Diagne (ARŞİV) - Sayfa 63 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Takıma alışmasını bekleyecekmişiz bazı arkadaşlara göre. İyi güzel de en kritik haftalardayız, şampiyonluk gittikten sonra 50 gol atsa ne yazar. Ayrıca savunma arkasına koşu yapmanın alışmak ile alakası ne olabilir. Ya da topu istop edememenin. Ya da var sistemi varken saçma şekilde elle gol atmaya çalışmanın. Akhisar maçı son şansı en azından bu sezon için, yedeği de var nasılsa. Biraz sosyal medya yerine kafasını sahaya vermesi şart.

Saçlarını kestirdikten sonra en az 5 tane kafa golü atar ama Gomis gibi bu da saç meraklısı.
Ben saçım biraz uzandığında bile rahatsız oluyorum ve hava toplarında böyle saçlar dezavantaj oluyor diye düşünüyorum.

Yazmayayım dedim ama dayanamadım yine.. Siz değil miydiniz burada forvet diye ortalığı inleten? Bana göre bu dönemde gelebilecek en iyi isim geldi. Oynadığımız ligde 34 maçta 32 gol atmış bir isim. Kendisi gittikten sonra kendi takımının hücum yönünden ne hale düştüğü de ortada..

Henüz daha 3.maçını oynamışken adama denmedik laf kalmadı. El insaf. Benim hafızam güçlüdür.. Gomis'e karşı Östersunds maçlarında neler dendiğini hala hatırlıyorum. İsteyen o dönemdeki Gomis mesajlara bakabilir. Sonra ne oldu? Kayseri ile maçıyla beraber uçtu gitti.

Çok daha caydırıcı örnek vereyim.. Taraftarın hala videolar yaptığı,hatta geri dön dediği Sneijder ilk 3-4 maçında koşacak hali bile yoktu. Sonrasında 2.5 sene neler yaptığını gördük.

Tam tersi örnekte verelim. Elano ilk maçında 35 metreden füze yollamıştı ama sonra beklentilerin %10'unu bile yapamadan gitti.

Diagne'ye de en azından 2-3 maç daha sabır etmek gerekiyor. Bu dönemde kazanarak devam etmek önemli. Hocanın oyun sistemine alıştıkça inanıyorum ki Kasımpaşa'da gösterdiği performansı burada da gösterecek..

Bahsettiğin adamların kalitesi belliydi ama sorun orada. Diagne formda olsa bile bizim santraforumuz mu tartışılır. Yaşı belli, kariyeri belli kimse saldırmasın da. Sneijder dediğin adam anormal bişey, Gomis yıldız değildi ama onun da seviyesi belli çok iyi futbolcuydu. Diagne'de sorun bu sanırım kalitesinden de emin değiliz hiçbirimiz.

Akhisar maçında şöyle temizinden 2 gol atıp filan rahatlarsa birdaha zor tutarlar bu adamı. Forvetler gol atmadığı her maç baskıyı artarak hissederler. Gomis'in de böyle haftaları oldu 2. devrede.

Bonservisini bu kadar dert etmeyin. Bu adam -inşallah böyle bir facia yaşamayız tabii ama - sene sonuna kadar hiç gol atmasa bile Araplara STSL gol kralı adı altında yine iteleriz aldığımız paraya.

34 lük demba ba ve burak bu afrika bedevisinden kat ve kat iyi golcüydü keske demba ba yı alsaydık bu kadar para bosuna gitmezdi.

Kasımpaşa da attığı gollerin yarısı penaltıdan hic mi izlemediniz arkadas nasıl olur da 10 milyon euro vermek gibi bir hata yaptınız hala aklım almıyor.

Bahsettiğin adamların kalitesi belliydi ama sorun orada. Diagne formda olsa bile bizim santraforumuz mu tartışılır. Yaşı belli, kariyeri belli kimse saldırmasın da. Sneijder dediğin adam anormal bişey, Gomis yıldız değildi ama onun da seviyesi belli çok iyi futbolcuydu. Diagne'de sorun bu sanırım kalitesinden de emin değiliz hiçbirimiz.

neden abi? Grafite 28-29 yaşına kadar doğru dürüst tanınan biri değildi. Alt liglerde sürünüyordu. Sonra Wolfsburg'a şampiyonluk kazandırdı. Jamie Vardy'de öyle.

Diagne'de buna benzer bir şey yaşayabilir. Garry Rodrigues geldiğinde ben dahil herkes 27 yaşına kadar vasat takımlarda oynamış, ne işi bizde diyordu ama neler yaptı gördük..

neden abi? Grafite 28-29 yaşına kadar doğru dürüst tanınan biri değildi. Alt liglerde sürünüyordu. Sonra Wolfsburg'a şampiyonluk kazandırdı. Jamie Vardy'de öyle.

Diagne'de buna benzer bir şey yaşayabilir. Garry Rodrigues geldiğinde ben dahil herkes 27 yaşına kadar vasat takımlarda oynamış, ne işi bizde diyordu ama neler yaptı gördük..

Rodriguez 1 sezon yaptı sadece, sonra default ayarlarına döndü zaten. Dünya'da her futbolcunun böyle 1 kariyer sezonu oluyor genelde. Grafite ve Vardy doğru ama 3.bir örnek yok evrende: ) Yapabilir tabi niye olmasın ama bu gidişle Mitroglu'na kaptıracak gibi yerini.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt