92. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

92. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

yok reis istemezdim o günleride görmiyeyim mümkünse :asd: bende ilk anlamıyorum izlediğim karışık filmleri metaformuş sembolizmmiş vs film hakkında incelemelere bakıyorum anca ozaman jeton zaman zaman düşebiliyor sırf ilk izlediğimde anlamıyacam diye bi ton film bekletiyorum öyle.

Bu sembolleri falan ben de anlamıyorum pek. Misal geçen ay Türk sinemasından Tolga Karaçelik'in iki filmini ard arda izledim, ikisini de beğendim (Sarmaşık ve Kelebekler) ama tek çözemediğim nokta sembollerdi. Yönetmen, sembol kullanmayı çok seviyor. Sarmaşıklar, kelebekler, salyangozlar. :D Böyle durumlarda yapılacak en iyi şey sanırım izleyicinin filmden o anda ne anlayabildiği. Adamların da bu hoşuna gidiyor. Tek bir anlamdan ziyade, herkesin farklı bir bakış açısı getirmesini istiyorlar.

yie2kznwl3g41.jpg

hoakim yerine heath olsa 6 Oskar garanti idi
Puhah

Parazit'i beğendim ve keyifle izledim lakin senaryosu bu kadar zayıf bir filmin sadece sinematografisi yüzünden en iyi ödülünü alması tuhaf geldi. Belki bir kez daha izlemeli ve hakkında bir iki inceleme okumalıyım. Çekimler, metaforlar falan tamam da ben o kadar bir olay göremedim.
Politik sebep ile İngilizce olmayan bir filme verdiler Kore’ye de umut malum bize de güzellik erözyön filan veriyorlardı ya o hesap işte gayet dandik bir film

Üst Alt