#92 Steven Nzonzi - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#92 Steven Nzonzi

gördüğüm kadarıyla fiziğini çok iyi kullanan, pozisyon bilgisi yüksek, zekası ile oynayan bir oyuncu. Ağırlığından gelen dezavantajı öyle kapatıyor. Hava toplarında da oldukça başarılı. Seri'yi dos oynatıp bunu önüne koymak gibi bir saçmalık yapmazsak güçlü bir orta saha kurduk. Nzonzi orta sahaya epey direnç katar.

Sevilla'dayken manC, real,manu transferleri konuşuluyordu. O dönem efsane olmuştu gelecek deseler hayatta inanmazdım. Yönetimi tebrik etmek lazım :hat:

Bu adam sezon öncesi kampı gördü mü Roma'da? Hiç bir hazırlık maçına çıkmamış, hazır bir şekilde gelmiyorsa sıkıntı.

Oyun tarzını pek hatırlayamadım; 4-1-4-1 formamatına uygun mudur acaba?..

Vereceği güvenle stoperlerin 5-10 metre daha önde oynamasına vesile olur, takım hücuma çıktığında kendisi de akıllı bir cesaretle geniş alanı kullanabilirse şahane olur. En hoşuma gitmeyen ve bizim ligdeki hemen bütün takımlar gibi ve belki de en fazla bizde olan şey, çok uzun takım boyuyla oynuyor oluşumuz ki bunun için öndeki oyuncuların da arka taraftakilerle koordineli olarak hareket etmeleri gerekiyor...UCL maçlarına tutunabilmemizi bu organizasyonu ne derecede başarabileceğimizle çok alakalı görüyorum...

Üst Alt