#92 Steven Nzonzi - Sayfa 70 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#92 Steven Nzonzi

Rennes'in maçlarına ne zaman özette denk gelsem bu herif kabak gibi dikkatimi çekiyor. Yani boyundan posundan değil ama. 2 metrelik boyuyla muazzam izliyor pozisyonları. Bu herif Fransa milli takımı gibi değil kamyonla, tırla oyuncunun bulunduğu bir ortamda 11 oynuyor ise menajerler oraya da el atmış demektir.
Adamın yaşı 31 falan oldu galiba, menajerlik bir şeyi olmaz bu saatten sonra.

iyi ki defolup gitti

Steven Nzonzi, Süper Lig'de geride kalan 14 haftada top kapma konusunda ise ligdeki orta saha oyuncuları arasında 56. sırada yer aldı. Forma giydiği 10 maçta sadece 15 top kapan Nzonzi, defansif açıdan beklentilerin uzağında kaldı. Top kapma ve pas aralarının toplandığı bu alanda ligin zirvesinde 44 top kapmayla Gençlerbirliği'nin genç yıldızı Berat Ayberk Özdemir yer alıyor. Genç futbolcuyu 43 top kapmayla Ozan Tufan ve Hakan Arslan takip ediyor.

Sosyal medyada soyle birsey dolasiyor

Steven Nzonzi: “Türkiye'de Galatasaray'dan ayrılır ayrılmaz bir Türk takımı hemen teklif gönderdi. Bu çok aptalcaydı. Takımın ismi bende kalsın. Ama şunu anladım ki Türkiye'de tüm takımlar Galatasaray'a özeniyor.”

Fatih Terim'in oynattığı boktan futbolun sorumlusu olarak görüp devre arası takımdan gönderdiği futbolculardan en klas olanı. Normalde 2 yıllığına 500 bin euro'ya kiralanmıştı, eğer Fatih Terim oynattığı boktan futbolun kendisinden kaynaklı olduğunu kabul edip farklı nedenler aramayıp göndermeseydi bu sezon hala bu takımın parçası olacaktı.

Rennes‘te ilk 11 oynucusu.

18 Mac 1 Gol 1 Assist .

Ben herzaman savundum bu adam iyi diye ama iste Hocamizla sikintilari vardi yoksa bu adam Luis Gustavotan daha yararli olabilirdi bize ...

Yıldız futbolcunun, "Ben topu aldığımda öne doğru koşacak futbolcu bulamıyordum. Benim oynadığım pozisyondaki bir futbolcu garanti ve doğru pası vermeye çalışır.".
Burada kim oynarsa oynasın durum değişmeyecek. Bu sorun savunmanın önünde oynayan futbolculardan değil, tamamen ön taraftaki durağanlıktan kaynaklanıyor" dediği öğrenildi..

Üst Alt