#93 Sacha Boey - Sayfa 44 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Gören de zanneder ki ilk defa bir oyuncumuz sakatlanıyor. "Öldük bittik, Nwakaeme'yi napacağız" Geçen sezon 1-1 biten maçta Şener'in karşısında bile öyle ahım şahım performans verememiş bir topçudan bu kadar korkacaksak hiç oynamayalım. Futbolun doğasında olan bir şey sakatlık. Yerine oynayabilecek iki oyuncumuz var. Elbet birisi oynar.

Boey genç bir oyuncu 35'lik dedeler gibi yavaş iyileşmez. Maks iki haftaya idmanlara başlar. Üç hafta sonra da kadrodaki yerine döner.
Taraftar psikolojisi bu noktaya geldi 2 sezondur, o kadar çok sakatlık yaşadıkki mental çöküşü anlayabiliyorum.

Sizin yaklaşımınız doğru olan.

sağlık raporunu okumadım ama orta derece yaralanma yani grade2 strain 2-4 hafta arası süre iyileşme süreci.Bu genç yaşta oyuncunun genetiğine göre çok değişir.PRP tedavisi başlamışlardır 1 hafta sonra bakarlar tekrar mr'la.

2 haftadan önce dönmesi zor denebilir.Mesela benzer sakatlıkta sneijder 1 ay oynamamıştı.Falcao olsa rahat 45 gün :D
Ts, lazio, alanya maclarinda yok yani

Cok kotu haber gercektende. Ozellikle onun icinde test maci olacakti bunu gectim, cok zor bir 15 gun var onumuzde, onemli maclara cikacagiz. Yedlin'le baslamayiz umarim diyecegim ama elde baska alternatifte kalmiyor.

Berkan sag ayagini pek kullanmaya tenezzül etmeyen solak orta saha... Sayin arabaci bunun iyi fikir olacagindan eminmisiniz ?

Aytac ise bayaga agir bir futbolcu...
Uzun ve sıkışık maratonda sağ bek mutlaka yerli bir isimle ikame edilmeli benim kafa yormam bu nedenden ötürü.
Hoca alt yapıdaki genç beki kiraladi galiba.
Aytaç ağır ama ikili mücadele başarısı kolay çalım yememesi yedlin e göre iyi.
Bir geçici çözüm bulunacak 3 hafta yedlin ile geçmez

SM-A715F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Uzun ve sıkışık maratonda sağ bek mutlaka yerli bir isimle ikame edilmeli benim kafa yormam bu nedenden ötürü.
Hoca alt yapıdaki genç beki kiraladi galiba.
Aytaç ağır ama ikili mücadele başarısı kolay çalım yememesi yedlin e göre iyi.
Bir geçici çözüm bulunacak 3 hafta yedlin ile geçmez

SM-A715F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Saydigin isimlere takildim. Sonucta sag bek tecrübesi olan Alpaslan var yerli olarak, yada Taylan sag ayakli en azindan. Ben yinede yedlini tercih ederim, ancak vegan beslenmeden bir güc kaybi yasadigini düsünüyorum, yani wakaeme gibi oyuncular ile eslesemez. Vücüdu ile savunma yapip, asiri eziliyor güclü topculara karsi.

Saydigin isimlere takildim. Sonucta sag bek tecrübesi olan Alpaslan var yerli olarak, yada Taylan sag ayakli en azindan. Ben yinede yedlini tercih ederim, ancak vegan beslenmeden bir güc kaybi yasadigini düsünüyorum, yani wakaeme gibi oyuncular ile eslesemez. Vücüdu ile savunma yapip, asiri eziliyor güclü topculara karsi.
Hocam vegan 🌱 misin

Bellerin'de de aynı muhabbet vardı. Arsenalliler vegan olduktan sonra performansının düştüğünü söylüyorlardı.

Yedlin'in sorunu bence fiziksel güçten ziyade mental sorun. Yani adamda futbol sevgisi yok diyeyim. Bu oyunu sadece oynamış olmak için oynuyor. Maç içerisinde çok fazla konsantrasyon kaybı yaşıyor.

Yapacak bise yok. Bunlara alismak lazim. Kaldi ki bu eleman zaten 40 maci nasil kaldıracakti. Bir sekilde yedlinden falan performans almaliyiz

Bellerin'de de aynı muhabbet vardı. Arsenalliler vegan olduktan sonra performansının düştüğünü söylüyorlardı.

Yedlin'in sorunu bence fiziksel güçten ziyade mental sorun. Yani adamda futbol sevgisi yok diyeyim. Bu oyunu sadece oynamış olmak için oynuyor. Maç içerisinde çok fazla konsantrasyon kaybı yaşıyor.

Ben Yedlin´in abartildigi kadar kötü oynadigini düsünmüyorum... Ama ayaginda top ile birseylere üretecek bir oyuncu degil... Orta saha zafiyetimiz, bolcana statik topcular, Yedlin tarzi oyuncularin hizini kullanamamiza sebebiyet veriyordu. Oysaki hücumda etkili olabilecek bir adam aslinda... Acik alanda kosu gösterecek, top alacak...

Alanya maci, sonra o kirmizi yedigi mac, kendisi ile ilgili notu verdirdi, ve tabi o psv maclari... Fiziksel güc ve mental gücde bir birilerine bagli özneler. Boey´in mesela cok özgüvenli oynamasinin sebebi, bu denli bir güce sahip olmasi. Fizigi ile her ikili mücadeleyi kazanabilecegini biliyor. Yedlin ise o american fitniss bodysine ragmen zorlaniyor fizigi ile rakiplerine üstünlük kurmakta...

Fizigini kullanan adam olmasa, bu sorunda olmaz. Ama demekki zamaninda da temasli oynuyordu ki, hala o aliskanligi var, ama etkisi yok. Yoksa Mariano gibi daha az temasli oynayip, akil ve timing agirlikli basarili savunma hamleleri yapan topcular da var...

iki ihtimal var. ya floryada bi cenabet var ya da terim idmanı faktörü. yıllardır yaşadığımız sakatlıkların tesadüf olmadığı belli.

Üst Alt