A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Yayıncı Kuruluşa Açıklamalarda Bulundu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Yayıncı Kuruluşa Açıklamalarda Bulundu

1643027501132.png

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunuyor

Stefan Kuntz: "Futbolcular eğer, eğitimlerini taktik açıdan iyi almışlarsa ki bu Almanya'da daha iyi bir seviyede, beraber hareket etmeyi daha iyi beceriyorlar. Türk futbolcuların da tutku açısından inanılmaz bir avantajı var. Bunları bir araya getirmeliyim."

Stefan Kuntz: "Mart ayında yeni oyuncular aramızda olabilir. Bana hangi kriterlere göre oyuncu seçiyorsunuz diye sorarsanız; geçmiş, güncel performansları, takım ruhuna olan katkıları, taktiksel esneklik ihtimali gibi kriterleri göz önünde bulunduruyorum."

Stefan Kuntz: "Alman oyuncular, her zaman 3. bölgede pres yapıp şiddetli koşu yaparlar ve yorulmazlar da. Bunu milli takımda yapmak istiyorum ama oyuncularımın da buna uygun olması gerekiyor."

Stefan Kuntz: "Portekiz'e karşı iyi bir performans sergileyeceğimize inanıyorum. Tabii ki şansa da ihtiyacımız olacaktır ama ben eşleşmelerden memnunum."

Stefan Kuntz: "Portekiz'in ne kadar müthiş oyunculara sahip olduğunu çok iyi biliyorum. Maç planınızla diş geçiremeyeceğiniz yaratıcılıklar sergileyebiliyorlar. Deneyimli bir takıma karşı oynayacağız ama genç Türk takımımız da mücadele edecek."

Stefan Kuntz: "Beşiktaş ve Fenerbahçe henüz teknik direktörünü belirlememişti, gidip ne zaman biriyle anlaşacaklarını sordum. Galatasaray hemen bulmasa onlara da sorardım."

Stefan Kuntz: "Türk oyuncularımdan biriyle görüştüm ve saha dışı davranışlarını pek beğenmedim. Bunu Hamit'e danıştım; bana Türk olma şekliyle ilgili bazı bilgiler verdiler. Oyuncularımla ilgili ne zaman neyi konuşacağım konusu bana aittir."

Stefan Kuntz: "Hem televizyonda, hem stadyumda çok maçı takip ettim. Yavaş yavaş gözlemleme etabını aşıyoruz. Belki bazı isimler mart ayında aramıza dahil olabilir."

Stefan Kuntz: "Hangi kriterlere göre oyuncuları seçtiğimizi sorarsanız, geçmişteki performansları ve taktiksel olarak uyum sağlayıp, sağlayamadıklarına göre belirliyoruz."

Stefan Kuntz: "Uğurcan Çakır kalede net ama diğer kaleciler de çok yetenekli."

Stefan Kuntz: "Ferdi Kadıoğlu'nun bizi seçmesi, Türkiye'yi seçmesi bize farklı dizilişlerle oynama fırsatı sunabilir. İleride sağda ya da solda onu değerlendirebiliriz..."

Stefan Kuntz: "Adım adım gitmek zorundayız. Defans kurgusunu mümkün olduğunca ileride kurmak istiyorum. Ancak ileri oyuncularınızın da bunu yapabilecek yeteneğe sahip olması gerekiyor."

Stefan Kuntz: "Dün Trabzonspor'un genç stoperi Ahmetcan'ın ne kadar iyi oynadığını gördünüz. Babel'e karşı çok iyiydi. Alttan gelen bu oyuncuların, şans bulabileceğini söyleyebilirim."

Stefan Kuntz: "Berat Özdemir'le ilgili biraz 'Problem Child' problem çocuk sorunu var. Çok yetenekli olduğunu görebiliyorum ama gelişiminde sıkışmış durumda gözüküyor. Trabzonspor'daki arkadaşlarımla da görüşüyorum sebebini..."

Stefan Kuntz: "Ben, belki milli takım teknik direktörü olarak en iyisi olmayacağım ama her zaman size %100'ümü vereceğim."

Stefan Kuntz: "Türk milleti ve Türk futbolu açısından baktığımızda, diğer uluslarla karşılaştıramayız. Her ulusun kendine has kimliği vardır. Alman futbolu, 2000'li yılların başında her kulübün bir akademisi olması zorunluluğunu getirerek işe başladı."

Stefan Kuntz: "Psikolojik destek açısından Türkiye'de gençlere daha fazla destek olmalıyız. Antrenmanların hem okullarda hem kulüplerde yapılmasını sağlamak lazım."

Stefan Kuntz: "Herkes için en iyi teknik direktörleri, en iyi antrenörleri bulmak zorundayız. Futbolcular için iyi öğrenme süreci 12 ile 14 yaş arasındadır. O yaşlarda çok iyi antrenörleri olmalı. Bu konularla ilgili TFF ile bazı paylaşımlarda bulundum."

Stefan Kuntz: "TFF, Türkiye'nin en iyi kulübü gibi davranması gereken bir kurum. Belki birileri beni arayıp neler söyledin diyecek ama bu benim düşünce tarzım. Hamit Altıntop ile yavaş yavaş yeni bir yapı oluşturmaya başladı ve ben çok iyimserim. Bir şeyler değişecek."

(beIN SPORTS)

Stefan Kuntz: "Berat'la ilgili biraz "Problem Child, problem çocuk" sorunu var. Çok yetenekli olduğunu görebiliyorum ama gelişiminde sıkışmış durumda gözüküyor. Trabzon'daki arkadaşlarımla da görüşüyorum sebebini."

Stefan Kuntz: "Türk milleti ve Türk futbolu açısından baktığımızda, diğer uluslarla karşılaştıramayız. Her ulusun kendine has kimliği vardır. Alman futbolu, 2000'li yılların başında her kulübün bir akademisi olması zorunluluğunu getirerek işe başladı."

Stefan Kuntz: "Psikolojik destek açısından Türkiye'de gençlere daha fazla destek olmalıyız. Antrenmanların hem okullarda hem kulüplerde yapılmasını sağlamak lazım."

Stefan Kuntz: "Herkes için en iyi teknik direktörleri, en iyi antrenörleri bulmak zorundayız. Futbolcular için iyi öğrenme süreci 12 ile 14 yaş arasındadır. O yaşlarda çok iyi antrenörleri olmalı. Bu konularla ilgili TFF ile bazı paylaşımlarda bulundum."

Stefan Kuntz: "TFF, Türkiye'nin en iyi kulübü gibi davranması gereken bir kurum. Belki birileri beni arayıp neler söyledin diyecek ama bu benim düşünce tarzım. Hamit Altıntop ile yavaş yavaş yeni bir yapı oluşturmaya başladı ve ben çok iyimserim. Bir şeyler değişecek."

Üst Alt