A Milli Takım'ın, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup'ta Oynayacağı Maçların Aday Kadrosu Açıklandı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

A Milli Takım'ın, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup'ta Oynayacağı Maçların Aday Kadrosu Açıklandı

Forvet yoklugundan 3. lig/amator'de forvet aramaya baslamislar.

bu sezon avrupa liglerinde gol bolgesinde begendigim iki isimden biri enes unal ,,,digeri ise belcika liginde muthis bir sezon yasayan
deniz undav.... < - > almanya mense gozukuyor.

milli takimla oynatma yolu olsa, kadroya almak isteyebilecegim bir yetenek.

aday kadro genel anlamda nacizane gozlemim;

rakipler cok zayif. yine de ,uyum, forma agirligi vb kistaslar bakimindan *milli takim formasi altinda ozellikle gozlem yapacagim isimler ; orta ve on alan baz aldigimda; yunus, salih, umut, tiago,enes dortlusu...

defans bolgesine cagrilan isimlerden *avrupa da oynayanlardan kimisi cok *vasat kimisi cok *kotu bir sezon gecirdiler kanimca....

ozan , mert , kaan , merih,
keza ,bu sezonki performanslari gecen sezona nazaran iyi olmayan zeki ve caglar....

ozan cok geriye gitti her yonden. bir buyugu olarak tavsiyem *acil devamli garanti oynayacagi bir takima gitmeli kendi gelecegi adina... durum pek parlak gorunmuyor mevcut performansi baglaminda......

mert, bu sezon 31 lig macinda sadece 1 asist..... defansif olaraksa vasati asamadi...
kaan , genelde sag stoperde izledim sassuolo formasiyla bu sezon. 23 maca cikti. vasati asamadi... sassuolo ligde en fazla gol yiyen takimlardan oldu. -2 avejarla ligi 11.sirada bitirdiler.....
ofansif iyi olan bir takimdi sassuolo bu sezon , misal; sampiyon milan ligde 69 gol atti , sassuolo 64. bu rakaml bu baglamda inanilmaz. sassuolo icin ayni seyi bolgesel *defans ve takim defansi adina soylemek cok zor.

merih , 28 mac oynadi bunlarin 22 tanesi ilk 11
vasati asamadi oynadigi maclarda. ne paslari iyidi ,ne oyunu okuyabildi, ne savunmasi... bu vasat performansi kanimca kariyeri adina olasi sicrama yapacag , < > i dogruysa da > epl veya la liga ( manu, real ilgili diye yazildi 2 ay once,kaynak yerli ) nin ilgisi uzaklasmis olsalar gerek.

atalanta opsiyonu kullanacak mi merak edilesi.... 28 m du opsiyonu.....

caglar, ilk 11 den dustu. en son macini 1 mayista oynadi yanilmiyorsam...... seneye kontrati sona eriyor, tahminim onumuzdeki bir ay zarfinda bir takima gitmesi olasi, diger turlu kulubu uzatir vs..... performansini hem kulup hem milli takimda begenmemistim bu sezon nacizane......

sozun ozu, bu *saydigim isimler ozelinde, ozellikle *defans bolgesi kafada buyuk soru isareti form ve duzenli oyun baglaminda.....

*benim bu baglamda tercihim yerel ligdeki oyuncular olurdu formda olanlar arasindan.......

ofansta ,enes mutlaka 11 baslamali lami cimi olmamali. yanina umut'u mu kimi eklerseniz ekleyin...
milli takimin artik yenilenmis kadrosunda enes gol bolgesinde ilk yazilmasi gereken isim benim adima...

kanatlar , formsal olarak ve istikrar olarak bakarsak bu sezon ozelinde;
kerem bir kanatta, yunus diger kanatta oynamali. fakat muhtemelen hiyerarsi ,tecrube vsden dem vurulup cengiz under'i ilk yazacaklardir-klasik.

cengiz salt *lig ozelinde bu sezon 25 mac ilk 11 cikti. yunus 31 mac. yunus'un cengiz den artisi kanimca -> yanindaki ve onundekileri oynatabilmesi... bu da istatistigine de ister istemez yansimis pozitif bir denklem.

kerem zaten bizim takimdaki en istikrarli isim olarak aday kadroya gidenlerden. ligin en formda isimleri arasinda.

bu uclu arasinda kerem garanti 11 olan ilk isimdir teknik ekip gozunde... cengiz de onceki kadronun devami niteliginde sahaya her sartta surmek isteyecekleri isimdir. yunus en comezi olarak gorulup yedekte bekletilecek buyuk olasilikla. halbuki basta da dedigim gibi form, duzenli oynama, takim oyununa uyum ve yatkinlik baglaminda yunus > benim adima cengiz den onde bir isim bu sezon ozelinde.

halil , 17 mac bizle 11 cikti . 4 gol 1 asist... tarz olarak versatile olmasi eli rahatlatabilir kadronun, fakat bu bolgede > *enes ilk oncelik olmali genel sezon performans ve istikrar vb denkleminde baktigim vakit....
<enes ligde 37 mac 16 gol 1 asist... takim oyununda olsun, gol vuruslarinda olsun arti olarak yay icindeki etkisi ve zekiligi,agresifligi,liderligi, cok iyidi getafe ozelinde izledigim tum maclarda.,,

bizim ligdeki diger oyunculari pek takip etmedim yunus haricinde.... dolayisiyla pek bir yorum getirmem saglikli ve gercekci olmaz benim adima.

Irfan Can ve Emre Mor cagrilmaliydi. Son iki ay top oynamayan Ozan yerine Koray Gunter olabilirdi.

Tiago Cukur’un Watford A takimi ile 1 maci bile yok. Ilginc bir tercih.

Tiago çukur ismi şaşırttı ümit milli kadroda vardı ama öyle ahım şahım oynadığı söylenemez..Patlamadan kapağı takmaya çalışmış bizimkiler..
1.96 boy görünce pivot santrfor beklemeyin bildiğin firmino gibi takılıyor ben 2 kez denk geldim isminden ve boyundan dolayı dikkat cekmeme ihtimali yok zaten.Ama kulüp kariyeri hakkında hiçbir fikrim yok İngiltere alt liglerde oynuyormuş sanırım..
Bu kadar formda bi Deniz Undavin alınmaması tuhaf olmuş başka milli takimimi seçti ?

ugurcan
elmali merih caglar ridvan
berkan orkun
cengiz halil kerem
enes/dursun

yedeklerde iyi
hakan ferdi yazici abdüs ozan irfan

sifirdan baslayip basamak basamak eze eze yenersek motivasyon kazaniriz.

Ozan Kabak'ı sevsem de, bu sezonki performansı ile Milli Takım kadrosuna dahil olmayı hiç bir şekilde hak etmiyor.

Iki Emre, yani Akbaba ve Mor kesinlikle olmalılardı (sakatlık falan yoksa).

Üst Alt