# Achille Emana - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Achille Emana

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Achille Emana

Emana ne b2b ne de 10 numara ikisinin arası bişey ama ikisinden biri kesinlikle değil.İyi bir futbolcu fakat söylenen meblağlar biraz fazla bence.

Emana gelicek sanırım bu sefer.Genede yararı olacaktır.Eldekilerden çok daha iyi olduğu kesin.

Emana tam Türkiye Ligi topçusu, çok da yararlı olacaktır muhakkak. Ancak şimdi acaba onun yanına bir orta saha daha alınacak mı? Gerçi zor gözüküyor, özellikle Mustafa Sarp'ın son maçlardaki performansı yönetimin de aklını karıştırmıştır.

Bugün Ts'nin kadrosuna baktımda Colman,Selçuk ve Ceyhun bu 3'lü bizi şampiyon yapar diyorum.

Emana tam Türkiye Ligi topçusu, çok da yararlı olacaktır muhakkak. Ancak şimdi acaba onun yanına bir orta saha daha alınacak mı? Gerçi zor gözüküyor, özellikle Mustafa Sarp'ın son maçlardaki performansı yönetimin de aklını karıştırmıştır.

2. transfer sizce hangi mevkiye yapılacak?

Bana kalsa 7 tane transfer lazım,ilk 11 için;Kaleci,Sol bek,Neill'ın yanına stoper,iki ortasaha.Ayrıca ilk18'e forvet ve bir sağ bek gerekli.

Yine video dan bakarak süper futbolcu diyoruz. Msarp'ın bir videosunu yaparım size Kaka dan iyi futbolcu dersiniz. Emana ofansif ortasaha ama geçen sene yaptığı asist 0 bu nasıl iş. Bize asist yapan gol hazırlayan adamda lazım. Misimoviç-Ledesma-Rosicky derken Emanaya dua eder hale geldik. Taraftarda haline razı. Başkasını bilmem ama emana alınıp transfer kapatılırsa ben bu yönetime yazıklar olsun derim, Tepkimizi koymamız lazım.

Hevesinizi kırmak istemem.. iki yıl önce Toulouse takımında oynarken gerçekten iyi gelişme kaydediyordu kariyeri açısından. Fakat Betis ile tam anlamıyla gelişimini tamamlayamadı bence. 28 yaşında ancak yaşı problem değil, benim için problem Emana'nın ikinci lig topçusu olmasıdır.Evet sonuçta Emana bildiğiniz ikinci lig de oynayan bir futblcu. Hem de tam bir sezon oynadı ve eğer Galatasaray almazsa yine orada oynayacak.. Gerisine yönetim karar versin.

Madem istediğimiz transferler olmuyor bu sezon için kısa vade düşünüp Emana-Aurelio alınsın maliyeti bizi zorlamaycaksa bir de Türk olabiliyorsa Hasagic alınıp devre arası da olabiliyorsa defansa bir takviye yapılsın.Olmuyorsa devre arası sene sonu 1 defans,1 sol bek,daha iyisini bulabilirsek bir kaleci,bir orta saha daha ama bu sefer gerçekten tam bir savaşçı ve çok teknik olan aynı zamanda(yani maliyeti bizi zorlayacak cinsten,ve bir üst düzey kanat oyuncusu alınıp Arda satılmalı.)

Kısaca bu sene

Hasagic

Emana

Aurelio(sene sonu gider veya tutarsa maya kalsın sorun olmaz)

Seneye

Üst Düzey orta saha

Aşı tutmazsa iyi bir kaleci(Üst Düzey Akınfeev seviyesinde)

Sol bek

Çok iyi ve çevik bir Stoper+

Volkan Şen

Mesela bu sene Boruc Celtic'ten alınabilirdi.Uygun fiyata gitti Fio'ya.Zaten iyi bir kaleci için en az 7 milyon euro yu gözden çıkarmak lazım.

Real betisde 10 gol ortalamayla oynayan bir adam iş yapmaz.Heralde sen Essienin filan gelmesini bekliyorsun çünkü Emana onun bir alt versiyonu.

Nerde geçiyor bu kanaat ? TUIK sitesinde falan mı ? Alt versiyonuymuş. Kör olmuş herkes gerçekten. Gelsinde rahatlayın. 10 gol atmış 2.lig topçusu, Kamerun'un da hali ortada konuşmaya gerek bile yok. Gereksiz saçma sapan bir transfer ben razıyım bu ortasahaya bu adamlar gelicekse. Güç katacakmış. Herkes sallıyor bir taraftan. Yıldız falan istemiyorum. Adam gibi iş yapan oyuncu gelsin birde abi gelsin yani işi kapmış yaşı 30 üstü bir adam ki futbol öğretsin bize. Ortalama vasat isimler değil. misimoviç'in yanına 1-2 tane alsınlar sağlam adam o zaman görürüz. Sanki Emanalar Essienler var Bursa'da Sivas'da.

Renkdaşlar Gs'nin ortasahasının ne kadar kötü olduğu ortada, bu orta sahaya yapılacak herhangi bir transfer için şu söz cuk oturur; ''Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler'' .

Ulan sanki 2000 yılındaki kadro yıldızlar karmasıydı da ŞAMPİYON olduk uefa'da.. Topçu istiyorsunuz ama gelenleri beğenmiyorsunuz... Üstelik Gelen adam EMANA... pehh..

Nerde geçiyor bu kanaat ? TUIK sitesinde falan mı ? Alt versiyonuymuş. Kör olmuş herkes gerçekten. Gelsinde rahatlayın. 10 gol atmış 2.lig topçusu, Kamerun'un da hali ortada konuşmaya gerek bile yok. Gereksiz saçma sapan bir transfer ben razıyım bu ortasahaya bu adamlar gelicekse. Güç katacakmış. Herkes sallıyor bir taraftan. Yıldız falan istemiyorum. Adam gibi iş yapan oyuncu gelsin birde abi gelsin yani işi kapmış yaşı 30 üstü bir adam ki futbol öğretsin bize. Ortalama vasat isimler değil. misimoviç'in yanına 1-2 tane alsınlar sağlam adam o zaman görürüz. Sanki Emanalar Essienler var Bursa'da Sivas'da.

kesinlikle katılıyorum.

transfer sezonunun bu son günlerinde artık nerdeyse bütün oyuncular kluplerini bulmuşken; hala transfere ihtiyacı olan klupler çürük çarıkları ayıklayıp bir bir "gideri olan" futbolcularla anlaşmışlarken (ledesma, vs). ve biz kalan artıklardan yapılacak transferi galatasaraya layık görmesek de yönetimin bundan daha iyisini yapma şansı iyice azaldı (henüz bitmedi gerçi).

böyle bi dönemdeyken emana tam yönetimin sarılacağı aslan. takımın ihtiyacı olan özelliklerden çok uzak olmasına rağmen, daha önce adı türkiye pazarında birkaç kere anılmış; (FB,GS) bu sebeple taraftarın ismine çok aşina olmasından ve milli takımda "10" giymesinden dolayı önemli bir yıldız algısı yarattığı için dolayı yönetimin sığınacağı önemli bir fırsattır.

gelelim emanaya:

adamı 7-8 defa izleme fırsatım oldu. çok güçlü ama saha görüşü olmayan, sert sutları olan ama pas dağıtamayan, hızlı ama teknik olmayan özetle bizim aylardır bahsettiğimiz ihtiyaçlarımıza ne B2B ne de 10 numara olarak cevap verebilecek birisi değil.

yönetimin sırf tepkileri dindireyim diye çok da inanmadığı bir oyuncuyu yem atar gibi bizim ve basının önümüze atmasındansa ben de razıyım musaya, cumhura, mustafaya, ayhana

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt