Adnan Öztürk, Dursun Özbek ve Ünal Aysal’ı Eleştirdi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Öztürk, Dursun Özbek ve Ünal Aysal’ı Eleştirdi

Adnan Öztürk’ten ağır eleştiriler… Galatasaray Eski İkinci Başkanı Adnan Öztürk son yapılan mali genel kurulda konuşan Dursun Özbek’in sanki bir inşaat şirketinin genel kurulunda konuşur gibi konuştuğunu söyledi. Adnan Öztürk ayrıca Adan Polat döneminde Beylerbeyispor’un kimseye sorulmadan 250 bin dolara satıldığını açıkladı.

SPORCOPE – Adnan Öztürk’ten Dursun Özbek ve Ünal Aysal’a ağır eleştiriler. Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden Adnan Öztürk Radyo Bilyoner‘de Hakan Can’ın sorularını cevaplandırdı. Öztürk son Mali Genel Kurul’da yapılan sunumu eleştirerek “Galatasaray’ın en büyük sorunu heyecanını kaybetmesidir” dedi.
İşte Adnan Öztürk’ün yaptığı açıklamalar…

Adnan Öztürk: Dursun Özbek inşaat şirketindeki hissedarlara seslenir gibi konuştu
Milyonlarca taraftarı olan spor kadar büyük bir sevgiyi yönetiyosunuz. Bütün kurumlarda Türkiye Cumhuriyeti Millet Meclisi’nden çıkan coşkuyla çoşkulanır. Şirketler genel kurulların gelen coşkuyla çoşkulanır. Galatasaray Spor Kulübü de o günkü Mali Genel Kurul’da bir moral, bir enerji, bir motivasyon bekliyordu. Benim gördüğüm o salonda hiç bir taraftara, Galatasaray camiasına moral verecek, enerji verecek, motivasyon verecek hiç bir konuşma yapılmadı.
Dursun başkan çok iyi hazırlanmış ama spor kulubü genel kurulunda değilde inşaat şirketindeki hissedarlara hitap eder gibi konuşma yaptı. Projelerin detayı tartışılır. O rakamları incelemek lazım bence bazıları gerçekçi değil. Bir de bizim maddi problemlerimiz var evet hiç bir sportif konuyu konuşmadan tartışmaya başlarsak büyük hata yaparız. Uefa’dan evet ceza aldık. Ben çok iyi hatırlıyorum. Yönetim kurullarında defalarca kez sunumlar yaptım. Cezanın geleceğini söyledim.

Adnan Öztürk: Taraftara sıfır mesaj çıktı
Dursun Özbek 4. yıldızı takmış 3 kupa almış hocayı gönderiyor. Mustafa Denizli’yi getiriyor. Mustafa Hoca’yı değiştiriyorsunuz. Teknik direktörünüz yok. Bir tane futbolcunun tavsiyesiyle koskoca Galatasaray kulübünün başına alt yapının başındaki adamı teknik direktör diye koyuyorsunuz. Sadece bu operasyon bile zarar hanesine 15-20 milyon TL var. Hem de Hamza Hamzaoğlu tazminat almıyor.
Olayın maddi boyutuyla sportif boyutunu aynı anda tartışmak gerekiyor. Spor Kulübünü’nan Mali Genel Kurulu’nda sadece mali konular konuşulmaz. Sportif konuların da gündeme gelmesi gerekirdi. Emlak geliştirme şirketinin mali toplantısında gibiydik. O salonda sportif başarıyla ilgili taraftarla ilgili sıfır mesaj çıktı.

Adnan Öztürk: Ünal Aysal son döneminde 250 milyon dolar harcadı
Ünal Aysal yaptığı konuşmada ekonomik yatırım sıfır diyor, markaya yatırım yaptık diyor. Bir ara 45 tane futbolcumuz vardı sanırım. Yatırım hoşuna gitmiş gaza o kadar basmış ki Kanuni sınırları falan olmuş. Markayı büyüttüm yok onu yaptım diyor. Galatasaray’ın hatası şu evet Galatasaray mali olarak zor durumdadır ama buradan çıkar. Hesap kitap meselesidir ama Camianızı ve taraftarınızı kenetleyecek, onlara heyecan verecek bir duruş sergilemek gerekir.
Ünal Aysal’ın aldığım borçla bıraktım cümlesi gayr-i ciddi bir cümle. Aldığın borçla bırakmak maharet falan değil. Aldığın borçla bırakırken, en önemli değerlerinden şirketin hisselerini sattıysan doğrudur sportif başarı kazandı. Kazanmadı değil. Ama bence Galatasaray’ın o dönemde luzumsuz harcağıdı para 250 milyon dolara yakın. Oturur detaylı bir şekilde kalem kağıtla da hesaplarım. Ünal Aysal’ın özellikle son yılında harcadığı 250 milyon dolar var. Baktığız zaman bugün 350 milyon dolar borç varsa bu borcun 250 milyon doları Ünal Aysal döneminde yapıldı.Ünal Aysal’ın yönetimi değiştirdiği son senesinde asıl facia olan dönem. O dönemde hisseler satıldı. 45 futbolcu transfer edildi. Bizim futbolcular yedek kulübesini bırakın tribünlere taşıyordu.

Adnan Öztürk: Yönetim UEFA’ya kandırıkçılık yaptı
Uefa’dan gelen cezaya gelince. Cezanın geleceği belliydi. Adamlar gelmiş anlaşmalar yapılmış, şu kadar zararı geçmeyeceğiz demişsin. Uçak anonsları yapılmadan gidip 7-8 milyon euro transfere harcıyorsunuz. İş hayatında böyle kandırıkçılık yapmak pek hoş değil.

Adnan Öztürk: Adnan Polat Belyerbeyi’ni kimseye sormadan 250 bin dolara sattı
“Ünal Aysal’ın geri dönmesi Galatasaray’ın kötü anlama gelir”. Konuşmasını ben duymadım ama Başkan adayı olabilirim gibi açıklamaları var sanırım. Olabilir tabi başkan adayı olmak serbesttir. Olabilir ama tartışılır. Bu kez konuşmalarını ciddiye alıp tartışırız. Mesela bugün bir büyüğümüzle konuştum. Ünal Aysal demişki “mağazacılığın satışını iptal etmeseydik Uefa’dan ceza almazdık”. Şimdi sorarlar Mağazacılık A.Ş’ye 160 milyon TL fiyat biçip kulübün kendi kendisine satıyorsun. Kulübün genel kurulunun bundan haberi yok. Kulübün genel kurulunu toplamamışsın sormamışsın. Aday olacağını söyleyeceği zaman bunların hepsi tek tek konuşulor.
Birde şeye yanarım. Adnan Polat döneminde genel kurula sormadan kimse dikkatini bile çekmedi. Biliyorsunuz Beylerbeyi Spor Külübü bizimdi. 250 bin dolara sattı Adnan Polat. Hiç kimseye sormadan, sessiz sedasız. Onun gibi Ünal Aysal’da kimseye sormadan mağazacılık a.ş’yi kulübe kendi kendine satıyor. Burayı karlı gösteriyor. Bir külahı diğer külaha takıyorsun. Uefa’dan cezayı alırsın tabi.

Adnan Öztürk: Net ve dürüst davranırsak taraftar sahip çıkar
Galatasaray’da her anlamda inanılmaz bir durmuşluk var. İlk okuldan başlayın Lisesi, Üniversitesi, Vakfı, kulübü ve taraftarı, enteresan bir şekilde ümitsizlik hakim. Bakın ben şuna çok inanıyorum. Galatasaray’ın gerçek durumunu, Galatasaray’ın gerçek sorunlarını Galatasaray Genel Kurulu’nda net ve dürüst bir şekilde tartışıp Galatasaray’a çizilecek 5 senelik yol haritasında isterseniz Galatasaray taraftarına biz 5 sene böyle yaşacağız, böyle yapmamız gerekiyor. Dürüstçe bunu söylerseniz, taraftar sizi kucaklar. Taraftar sizi kucakladığı zaman inanılmaz sportif başarılara gidecek kadar bir sinerji oluşur. Ama taraftar Gstv’den genel kurulu izlerken maketler, rivalar, Hasnun Galipler, kulüp binaları, aldım verdimleri duyduğu zaman taraftar genel kuruldan uzaklaşmaya başlar. Hiç bir zamanda heyecan olmaz.

Adnan Öztürk: Galatasaray heyecanını kaybetmiş
Genel kurulda kenarda oturmuştum. İnsanlar neredeyse birbirlerine fiziki müdahalede bulunacaklardı. 14 sene şampiyon olmadığımız dönemi hatırlatayım. O zaman en büyük gücümüz birlik ve beraberlikti. Şimdi bu birlik ve beraberlik yok. Bence Galatasaray’ın sorunu 300-500 milyon dolar değil, camia olarak heyecanını kaybetmiş olması.
Galatasaray Genel Kurulu’nun yeniden dizayn edilmesi gerekiyor. Ben taraftara açılmasına karşı değilim. Liseliyim bende. Genel anlamda liselilerin de bu duruma karşı olduğunu düşünmüyorum. Biraz ön planda olan isimler var onlar karşı olabilir. Galatasaray’ın tüm Türkiye’ye açılması lazım. Bu da genel kuruldan geçiyor.

Adnan Ozturk Dursun Ozbek Ve Unal Aysal’ı Eleştirdi

Bu herife çok güveniyordum ama her geçen gün bunu hak etmediğini kanıtlıyor

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hiç olmayacak zamanlarda güzel projelerle seçimlere girdi hiç olmayacak zaman da son anda seçimden çekildi. son yaptığından sonra birilerini en son eleştirecek kişi kendisi olmalı.

Hayri Kozak JR.

Ha bire bir şeyleri eleştirip hiç elini taşın altına sokmayanlardan.

Hayır o kadar satır konuşmuşsun ağır ağır..Kandırıkçılık nedir abi sevgilinle mi cilveleşiyorsun

Sen ancak konus dur. Yabanci siniri 3 olmali demeni de unutmadim ben acikcasi.

Elestirecek son insanlardan birisin. Gelip mali kurulda konussaydin ya o zaman?

Çok biliyorsun gel yönet. Her seçimde yok dişim ağrıdı baldırım çekti cevap anahtarında kaydırma yaptım düzeyinde bahanelerle sorumluluktan kaçarsın eleştirmeye gelince en önde bayrak tutarsın.Buyursana beyim birde seni görelim ateşten gömleklerin içinde vallahi gel su cok güzel ılık ılık.

Adam gibi adam.Birilerinin aday olması ağırına gitti ki adaylıktan çekildi.

Varsayalım dediğin gibi olsun ''Adam gibi adam'' sırf birileri rahatsız oldu diyerek gittiği yolu değiştirir mi? Yapmayın Allah aşkına malesef ki mevcut üyelerin kodoman kadrosu için Galatasaray dereyi geçerken binilecek bir AT tan ibaret.Bu basiretsiz kan emicileri sırtımızdan atmanın vakti geldi geçiyor.

''Galatasaray Türkiyedir'' demek kolay ama gel gelelim bir kısım zümre yönetiyor kulubun geleceğini onlarda pek değerli vaktini Galatasaray'a ayırıp belkide en kritik divan kurullarından birine bile katılmıyorlar. Utandım arkadaş utandım kulüp batmanın eşiğinde bütün taraftar divan kurulunu bekliyor her açmış izliyor salon bomboş.Olanlarda hala şov peşinde.

Son düzenleme:
Üst Alt