Adriano’nun PES 6’daki Şut Gücü Neden 99’du? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
5c2b6cacae298ba064b9d0b3

PES 6 birçok oyuncu için spor oyunları açısından ayrı bir yere sahip. Şimdilerde futbolu bırakmış efsane isimlerin sahada koştuğu, PES’in henüz FIFA‘yla rekabet edebildiği dönemlerdi. Bir dönemin efsanesi PES 6’yla ilgili akılda kalan şeyleri sorsak, kesinlikle Adriano‘nun şutları da bu listeye girecektir.

Adriano gerçek dünyada o kadar iyi değilken, PES 6’da neden 99 şut gücüne sahipti? Bu konuda dreamteamfc.com tarafından bir yazıya denk geldik. Orada yazana göre, Pro Evolution Soccer (PES) serisinin baş yapımcısı Shingo Takatsuka’nın en sevdiği oyuncu Adriano’ymuş. Adriano’nun şut gücünün 99 olmasının temel nedeni buymuş.

Bir diğer yandan, şut gücü anlamında Adriano’nun rekabet ettiği isimlerden biri de Alvaro Recoba’ydı. Bir iddiaya göre Takatsuka’nın en sevdiği oyunculardan bir diğeri de Recoba olduğu için PES serisinde bu isimlere özel güçlendirmeler verilmiş. Takatsuka’nın bu anlayışı ne kadar etik bilemiyoruz ama bir dönüp baktığımızda Adriano’nun enfes şutları hâlâ cezbedici duruyor.

PES serisinin baş yapımcısı Shingo Takatsuka kaynaklanan yüksek şut gücü olan oyuncular Adriano ve -bir ihtimal- Recoba’ydı. Tabii Roberto Carlos’un futbol topuyla füze yolladığı dönemlerde oluyordu bu. Hızlı koşan Carlos, aynı zamanda çok da sert vurduğu için birçoğumuz tarafından forvette de değerlendirilmişti. Onun şut gücünün Takatsuka’nın “torpil”inden kaynaklamadığı ortada, değil mi?

Playerbros

Hiç etik değil. Adriano da en azında 90+ hak ediyordu ama 99 abartıydı bence de.

PS 1 zamanlarında Batistuta ve Roberto Carlos'un şut gücü 19'du. Hatta Batistuta'nın şut isabeti de 19'du. Carlos, Ronaldo ve de Owen'ın hızı 19'du. Nijerya'da da sanırım Babangida'ydı hızı 19 olan.

O zamanlar aldığım zevkin yarısını alamıyorum şuan. Fazla büyüdük galiba.

Hiç etik değil. Adriano da en azında 90+ hak ediyordu ama 99 abartıydı bence de.

PS 1 zamanlarında Batistuta ve Roberto Carlos'un şut gücü 19'du. Hatta Batistuta'nın şut isabeti de 19'du. Carlos, Ronaldo ve de Owen'ın hızı 19'du. Nijerya'da da sanırım Babangida'ydı hızı 19 olan.

O zamanlar çok zevk alıyorduk, inanılmaz keyifliydi. Şimdiki gençler aşırı sinir oluyor, tv kırıyor, kolu duvara atıyor falan.

fifa 2002 world cuptan sonra futbol oyunları çok ciddileşti ;D

fifa 2000'deki uzaylıların futbolcu kaçırma sahnelerini hala ararım..

s-d59c381291093eb057a94c626364481bb554826c.gif

Böyle manyak geliştiriciler sayesinde enteresan takımlarla A sınıf takımlara kafa tutabiliyordun. PES10'da Benfica'yı seçerdim. Kimse beni yenemezdi.

Adriano Rivaldodan sonra gelmiş geçmiş en sevdiğim topçudur(Gs forması giymeyenler arasında tabi ki)..
Sırf bu herif için İnteri almak yasaktı.. Gerçek hayatta bambaşka yerlere gelebilecekken yazık etti kendine.. Güç-dayanıklılık-teknik-hız bir forvet için istenecek herşey sahipti..
Bu arada ben sevdiğim oyuncunun gücünü değiştiriyorum diye arkadaşlar dalga geçerdi koca Pes yapımcısı yapmış aynısını

Lisede kolumu kırmıştım. 10 gün civarı rapor alıp evde PS 1 ile çılgın vakitler geçirmiştim. Ronaldo-Roberto Carlos forvet hattı ile kanatlardan içeriye sızıp defans oyuncusunu sahte şutla yatırıp köşeye plase yapmayan bizden değildir.

Bu arada o 10 günlük muhteşem vaktin hediyesi kırığın yanlış kaynaması oldu. Tekrar kırdı doktor yanlış kaynayınca. İkincisinde gitmedim doktora.

Kolumu kırıp evde yatasım geldi.

Tüh be bu açıklama hoş olmadı. Bazı dostlarımız fm profiline göre oyun değerlendiriyordu üzüldüm onlar adına.

Üst Alt