Ah O Üçgenler .. - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ah O Üçgenler ..

Cevap: Ah O Üçgenler ..

Basit oynayacan, bakin burda Sabri topu taca atiyor, ve 10 saniye sonra gol yiyoruz.

123vo.jpg

Hakikaten Sabri burda topu Neill'in önüne yuvarlasa.

Orta sahaya transfer sart ve de yapilacaktir, ama Ayhan konusunda katilmiyorum. Ikinci yarida birkac kere izledigimiz, takima faydali Ayhan pas verdikten sonra durup etrafini izleme ekolunden kesinlikle degil. Hatta iyi oynadigi 3-4 maca bak bu sene, ozellikle dikkat etmistim cunku, Ayhan pasi verince direk ileri kosuyor, bosa kaciyor. Ayhan o yuzden bu orta sahaya lazim. Baris da yapiyor arada sirada ama yapmaya calistigi zaman aceleden pasi yanlis veriyor, bosa kacacagim derken yerini de kaybediyor. :eek: O yuzden patent alir gibi surekli Elano-Ayhan diyorum. O ikisi cok iyi anlasir bence ama Rijkaard baskan oyle dusunmuyor. Artik seneye yeni orta saha duzenini bekleyecegiz mecburi.

Kalan 7 maçta Ayhan senin dediğin gibi performans göstermesi en büyük arzum. Ama Ayhanın yaşı malum ve askerlik sorunu var gelecek için önerdiğim isimler işimize çok yarayacaktır ve artık başarıya ve futbola "Aç" oyunculara ihtiyacımız var. Elano fiziki olarak kendini geliştirirse bu takımın en önemli oyuncusu olur.

İşte bizim asıl problemimiz budur; yardımlaşma eksikliği, organize olamamak ve disiplinsizlik.

Bu sorunu halletmek için de orta sahayı yönetecek, top tekniği yüksek bir orta saha oyuncusu transfer etmemiz lazım.

Orta sahamız yetersiz diyoruz ama şu oyuncular bile sistemi biraz kavramaya gayret gösterse yine başarılı oluruz. Zaman gerekiyor.

Şu başlığı kim hazırladıysa ellerinden öperim helal olsun. Süper olmuş.

Ama başlık tehlikeli biraz.:D

Öncelikle çok güzel analiz gerçektende,eline emeğine sağlık..

Bence derbiyi kaybetmemizdeki en önemli sorun oyuncuların üzerinde oluşan psikolojik baskı ve korku,oyuncular rahat oynayamıyor sürekli maçı kaybederiz korkusuyla oynuyorlar bu yüzden adam kaçırırım diye rakibe pres yapmaktan çekiniyorlar bence...

İşte böyle zamanlarda çok büyük liderler lazım Hagi gibi,rakip oyuncuların saygı duyacağı bir lider olmalı bu adam 30 metreden vuracak gol olacak maçın herhangi bir anı yada frikikten gol atacak,Hagi gibi liderler senin takımınada moral verir zaten hırslı bir oyuncu Hagi sataşmaktan korkmaz düşünsenize 10 numaranız Hagi siz bile çıksanız varınızı yoğunuzu ortaya koymazmısınız böyle bir lider varken nasıl olsa gol atarız diye...

Bunun yanında derbiyi kaybetmemizi birazda Luganoya bağlıyorum gol atamıyoruzki,adam başlı başına bir yaratık..

fenerbahçe 3 oyuncudan oluşuyor başka bir haltları yok Alex,Lugano,Emre bu kadar...

Hadi top kullanamıyorsun pasta yapamıyorsun. En azından adam gibi pres yapın bi öğrenmişler gölge presi.

Bizim orta saha bireysel oynuyor topu alan ''hadi görüşrüz gidebildiğim kadar gidicem'' diyor.Fenere bak adamlar nasıl pas yapıyor.Sıkıcı gözüksede inanılmaz katkısı var.Bi kere top senın takımında kalıyorsa oyunu sen yönlendirirsin.Bakınız derbi maçı.Top onlardaydı skoru onlar belırledi ve oynatmadılar bizi.Fenerde eksik olan bitiri golcü.Bizde eksik olan pasa dayalı futbol.Derbide pas yapmak yerine uzun toplarla Keita - Jo - Giovani üçlüsünün biriyle buluşturup gole gitmeyi amaçlayınca maçın kaderini onlar belirledi.

Rijkaard geldigi zaman "sonunda be, ligin en iyi pas yapan takimi Galatasaray olacak" diye gecmisti icimden. Oysa Galatasaray su an ligin en kötü pas yapan takimlardan biri. Golü Keita, Arda, Gio ve Jo gibi yildizlarin bireysel yeteneklerle buluyoruz ancak...

Kendi yari sahamizda Leoya geri pas atmaktan baska birsey yapmiyoruz. Bazen kaptirip, 3 puandan oluyoruz. Bazen Caner yada Sabri ortaya cikiyor ve topu havaya kaldiriyor. Iste bizim oynadigimiz futbol.

Top rakipteyken kendi yari sahamizda, sanki hersey kontrol altinda gibi rakibimizi izliyoruz. Ne pres yapan oluyor, nede topu calan. Ayakta uyur gibi rakibi izliyoruz.

Oncelikle Rijkaard ilk sayfadaki terimlerin hepsini biliyordur.

Hos resimlerdeki futbolu uygulatan, video'da pasa dayali olan futbolu uygulatan

" total futbol,tek pas " ne derseniz artik size kalan bir sey, hepsini Rijkaard uyguladi.

Rijkaard hepimizden futbolu iyi biliyor.

Cok mutavazi bir " kisilik" boyle vasat bir orta sahaya dayandi.

Zaman zaman vasat orta saha ile cok guzel futbol oynatti.

Suan Barca'da oynanilan futbolun kurucusu.

Boyle buyuk bir hocaya " Rijkaard go home" demek ayip. Sabir kelimesini hic mi bilmezsiniz.

" Rijkaard'a git diyenlere bu" sonunun guzel olacagini bile bile git demek " abeste istigal".

He sonucun iyi olmayacagina inananlar ise, " bundan bir kac yil sonraki" Galatasaray'i izlesinler.

Basaridan basariya kosacak olan Galatasaray'i.

Rijkaard,Neeskens ve ekibinin ilk senesi.

Bu sene ligi en iyi yerde bitirmek amac.

Hos Neeskens " Hazirlik maclarinin" acildigi andan beri raporlarini tutuyor.

Orta saha transferi yapacagimizi biliyorum. Barca futbolunu oynamak zaman ister.

ilk sayfada ki yazida cok guzel ornekler var. "Sabir etmek gerekiyor".

Rijkaard ile uzun yillar devam edersek inanin cok guzel futbol oyniyacagimiza inaniyorum

Hos isin guzel olacagini bildigim halde kafa yoruyorum.

Rijkaard'in faydasi bize geitrecegi " guzel futbolun yanisira" bize kattigi marka degeri oldu.

Brezilya-Almanya hazirlik macini izlerken

" Alman spiker" bizden bahs etmesi,Rijkaard'dan bahs etmesi,

Elano'dan bahs etmesi cok gurur verici bir olaydi.

Marka degeri budur.

Nasil Hincal " Rijkaard go home" dediyse sene basi

" bir kac yil sonra Rijkaard " stay with us" diyebilir".

Nasil Hincal Rijkaard gelince.

" Rijkaard ve Neeskens'in" gelmesini Galatasaray'a marka degeri katti

gibisinden cumleler kurduysa,

bundan bir kac yil sonra " Rijkaard'i goklere cikartabilir".

Adnan baskan'in dedigi gibi " hos ben Adnan baskan'dan once demistim:D".

Rijkaard bir devrimdir.

Evet Rijkaard bir devrimdir bunu anlamayanlar " bir kac yil " icinde anlayacak.

Baslikta denildigi gibi " ah o ucgenler " bir kac yil icinde gorebiliriz.

Rijkaard var icim huzur dolu.

[/QUOTE]

Yardımlaşma+Sahaya yayılma=Üçgen.

Bu saha dizilişine sahip olan takım, baskı altında topu çevirerek baskıyı kırıyorlar.

Genel olarak yorumlarda yazılan biz bu oyunu 3-4 yılda oynarız.Bence bizim bu oyunu oynamak için 3 yada 4 yıl gibi uzun zamana ihtiyacımız yok.Belki resimdeki Barcelona nın başarısını yakalamak için 3-4 yıl gerekir ama iyi bir takım oyunu için gerekli değil.

Bizim en beğenmediğimiz Mehmet topal,Barış,Ayhan,Emre Güngör bence belki bir xavi,iniesta,puyol, olamaz ama en azından bizim orta sahamızı ayakta tutarlar.Adı geçen bu oyuncularımızda yaşanan dolayısıyla takımımıza yansıyan bu düşüşün başlıca sebebi TAKIM olamayışımız ve biz taraftarlarız.

Lider: Kurumlar , toplumlar bazen zor dönemlerden geçerler bu zor dönemler bir başlangıç yada son olabilir.Bu başlangıç yada sonları belirleyen ise LİDER lerdir.Bizim takımın saha içi liderine bakacak olursak ben beğenmiyorum."Sezon sonu ayrılmak istiyorum diyor".Bize iyi çalım atandan ziyade;savaşan,pes etmeyen,oyunculara ağabeylik yapacak,insiyatif alabilecek vizyonlu misyonlu karakterli bir liderlere ihtiyacımız var.Maalesef lider olunmaz ancak doğulur.

Bir lidere düşen sorumluluğun benzerleri biz taraftarlara düşmektedir.Buralarda yazılıp dolayısıyla medyaya malzeme olan bizim beceriksiz orta sahamız TEMASI.Maalsef başta Mehmet TOPAL,Ayhan, Barış, Emre Güngör.... oyuncularımızı etkiliyordur.Çünkü sonlarının ne olduğunu bildiğimiz oyunculardan ne verimi bekleyebilirizki.Sene sonu gönderilecek yada takas olacak bir oyuncu elini beline atmasında ne yapsın ?.Bu oyuncular bizim takımın iskelet oyuncularıdır, daha önceki Şampiyonluk ve turnuvalarda (Avrupa Şampiyonası) gayet güzel performans ortaya koymuşlardı.Bence şuan olduklarından daha kaliteliler ama oynamıyor oynayamıyorlar.Bu bizim adımıza en büyük tehlikedir.Vefa bir semt adından ötedir.Bize şampiyonluğu getiren oyuncularımız bu sene şampiyonluktan uzaklaştırıyor.Bunun sebebi "Rikardın Total Futboluna uymuyorlar" açıklaması olamaz.Çünkü uysun diye getirilenler ne kadar uyuyorlar ? Keita ? Dos santos ?Arda ? Jo ? emin olun ortaya koydukları bireysel oyun ve bizim onları alkışlıyor olmamız bu takıma verilen en büyük zarar.Bu bireysel oyunu bu kadar çok kabullenmelerinin sebebi ise kendilerini GS den büyük görüp bir an önce piyasa yapıp Türkiyeden kaçmaktan başka bir şey değil.

Malasef bu duruma Rikard'da ayak uydurdu sonuçta profosyonellik denilen şeyi yapıyor ama etikten uzaklaşıyor.Bu forumlarda yazılan Total Futbola, üzülerek söylüyorum ki, en başta Rikard uymuyor.O sistemin başlıca temsilcisi olan kendisi İhanet ediyor.Yoksa oyuncularımızın bu kadar bireysel oyuna yeltenmelerine izin vermezdi.Kaç maçtır bunu izlemez bir çözüm üretirdi.4 kişinin arasına dalan Ardayı,keitayı alrdı yanına 4 maç oturturdu.Sahaya paftan 2 tane genç oyuncuyu çıkartır aslanlarım bu abilerinizin yaptığını yapmayın der.BİZDE AYAKTA ALKIŞLAR BU ADAM BURAYA DEVRİME GELMİŞ DERDİK.Hem paftan 2 oyuncu kazanmış hemde,Takım oyununu kaybetmemiş olurduk.Maalesef buraya yazıyorum Rikard belliki ikinci devrenin başında ciddi teklifler almış ve aklı karışık amacı sezon sonunda GS yi iyi bir yerde bırakmak.Bizler idealist davranıyoruz, bu forumlarda gerçekten çok ayrıntılı yorumlar analizler yapılıyor ama başkalarıda profosyonel davranıyor :(Ya arkadaşlar akıl var mantık var.Bütün galatasaraylılar başta Adnan Polat Rikarddan bir devrim bekledik, vaziyeti kurtarma değil.İstediği yere vurur neşteri kimse ona bir şey diyemezdi.Sezon sonu transfer olacak bizim becerekisiz orta sahamız Mehmet Topal,Ayhan,Barış ve Emre Güngör gider, yerlerine 50 milyon dolara Mihal ballack,Lilian Thuram,David Trezeguet,Patrick Donalé Vieira gelir 5 sene üst üste şampiyon olur,avrupada almadık kupa bırakmayız:).Ama diğer yandan, başarıyı alt yapıdan yetiştirdiği,yanlarına ulusal ve kıtasal (şovmen değil) yıldız oyuncuları koyan Barçayı ayakta alkışlarız.Bir yandan da 10 milyon dolara 4'ü , 5'i sıraları yakalayan hatta şampiyonluğu kovalayan Kulüb ve teknik direktör ve yöneticileri başarılı bulmayız(Bursa-İ.B.B,Ertuğrul Sağlam,Abdullah Avcı) :)

SONUÇ:

Bu sezon en kötü ilk üçteyiz.Ama ben şampiyonluğu başarı saymıyorum.Çünkü bu takım hocasızda şampiyon oldu.Ben devrimin sonucunu görmek istiyorum.Ve sonuçta ortaya koyulan oyundur, o da şuan çok kötü bu oyunu oynamak için 1 sezona gerek yoktu.Bizim iyi oyun için 3-4 yıl gibi bir beklenti içinde olmamamız kabul edilemez.Benim yerli hocalarım bursayı alacak şampiyonluğu kovalatacak, benim koca GALATASARAYIM anadolu takımlarının ve fenerin şamar oğlanı olamaz.ÇALIŞTIĞI KURUMDAN KENDİSİNİ BÜYÜK GÖREN BAŞARISIZLIĞA MAHKUMDUR.Benim yerli hocalarım ve oyuncularım bu kadar beceriksiz değildir.DEVRİM ve BECERİ geçmişte yaptığımız gibi, yetenekli türk oyuncu ve hocaları keşvedip takıma katmaktan geçer.DEVRİM minumum maliyete MAKSİMUM başarıdır.HELAL OLSUN BURSAYA.

Çok uzun bir yazı yazmak istemiyordum ama maalesef içinde bulunduğumuz durumun farklı açılardan değerlendirlmesi gerektiğine inandığımdan bu yazıyı yazdım.Genelde çoğunluk yazılması gerekeni değilde biraz kolayını yazmış gibi.

İnşallah içinde bulunduğumuz İRONİK DURUMUN FARKINA VARIRIZ.Tüm katılan katılmayan gönüldaşlarımıza saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.

Aslında ben Fenerbahçe yenilgisinden sonra çok şey değişeceğini düşünüyorum.

Sivas maçında pas yapan bir takım görmek umuduyla.

Barça o üçgenleri kurmak için 5-6 yılını harcadı.Alt yapıdan herhangi bir oyuncusu bile artık bu oyun sistemini ezberliyor.Bir İniesta gider,bir başka iniesta gelir.olayın özü budur.

Barcelona'nın sistemini bu takıma oturtmak çok zor hatta imkansız. Rijkaard elindeki kadroya göre oluşturursa sistemi başarılı oluruz. Bakınız Daum'a.

Üst Alt