ahmet ağaoğlu - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bordo-mavili takım, BB Erzurumspor'la oynadığı maçın ilk dakikasında hareketsiz kalarak hakemleri protesto etti.
Süper Lig'e verilen 1 haftalık milli maç arasını kulüpler hazırlık maçlarıyla değerlendiriyor. Trabzonspor da hazırlık mücadelesinde Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşılaştı.
Ancak bordo mavili ekip maçın ilk dakikasında protestoda bulundu. Karşılaşmaya başlayan Trabzonsporlu futbolcular, topu BB Erzurumsporlu futbolculara göndererek 1 dakika boyunca hakeretsiz kaldı ve hakemlere tepki gösterdi.
Karadeniz ekibi, Süper Lig'in 4. haftasında oynanan Gaziantep maçında son dakikada yediği penaltı golüyle sahadan beraberlikle ayrılmış ve hakemi eleştirmişti.

Malspor
yiyorsa lig maçında yapsınlar

Nerede kardeşim Çanakkale, Trablusgarp, Balkan Savaşları???

Ahmet Ağaoğlu: "Yaşar Kemal Uğurlu, soyadı gibi uğurlu bir hakem ama geçen seneden beri sıkıntılı maçlar oynuyoruz kendisiyle. Süper Kupa finalinde de sıkıntılı oynadık kendisiyle. Bu kadar yetenekli bir hakemse bizim maçımız harici herhangi bir maça versinler."

Ahmet Ağaoğlu: İyi oynamadığımızı kabul ediyorum ama hiçbir şekilde hakem maçın önüne geçmemeli. Benim kötü oynamam benim çözmem gereken bir sorun ama Valencia'nın Bakasetas'a yaptığına uzaydan baksanız bile sarı kart ve penaltı olmalı."

Ahmet Ağaoğlu: "Birilerinin uğurlu hakemi, yükselen yıldızı olabilir ama kimin yükselen yıldızıysa, kimin uğurlu hakemiyse gitsin onun maçını yönetsin. Kendisi ben de insanım hata yapabilirim demiş, o zaman ya gidip kendini eğiteceksin ya da bu işi yapmayacaksın."

Ahmet Ağaoğlu: "Burada herkes bir emek veriyor, yaptığımız hataların sorumlusu biziz ama böylesine önemli bir maçta bu kadar bariz hatalar yapan hakemin vermiş olduğu kararlara masumane hatalar olarak bakmak saflığın ötesine geçer."

bu şahıs trabzonspor'dan gitmediği sürece trabzonspor fenerbahçeyi hiç bir şekilde yenemez ali koç ile golf molf bağlantıları var çünkü

ahmet ağaoğlu: "trabzonspor’un mücadelesi şampiyonluk mücadelesi. rakiplerinize saygı göstermeniz lazım. herkesin eksiği var. bugün ilk maçtı, hiçbir şekilde ölçü olmaması lazım. "

ahmet ağaoğlu: 16 kulübün kararıyla, yayıncı kuruluşla olan sorun çözüldü." (a spor)

"Cumhuriyet Türkiyesi’nde futbol adına basılmış olan kitap Trabzon’da rahmetli Süleyman Rıza Kuğu’nun yayımladığı Asosyeşın Futbol kitabıdır. Kısacası futbol Trabzon’da altyapısı çok sağlam temellere dayanan bir olgu. Büyüklerimiz Birinci Lig diye bir hedef belirlerken o ulaşılmaz bir hayal değil. Zaten Trabzon İdmanocağı’nın 1965’te Türkiye Kupası’nda Beşiktaş’ı elemesi, Trabzon futbolunun gücünün en belirgin göstergelerinden biriydi. Madem bu kadar güçlüydünüz, Trabzonspor daha önce kurulsaydı, 1959’da kursaydınız diyenler var. Onlar bir şeyi ihmal ediyorlar; 1960’larda Trabzon’dan İstanbul’a kara yolu ile üç günde geliyordunuz. Bu mesafede bir şehrin takımının böyle bir yapı içerisinde yer alması o zaman fiziki olarak zaten mümkün değil"

"İşte Trabzon eksenli bir futbol dünyası oluşturuluyor diyen insanlara verilecek en güzel cevap bu. Trabzon eksenli bir futbol dünyası oluşturulmuyor, oluşturulmaya da çalışılmıyor. Trabzon futbolu bu ülkede futbol oynanmaya başlandığı günden itibaren var olan bir olgu. Şimdi bunun kime ne kazandıracağı önemli. Tüm bunları yaptığımız zaman camiamıza, kulübümüze ve ülke futboluna ne kazandırıyoruz. Ben bunu şu şekilde görüyorum; günümüzde başarıdan uzaklaşmaya başladığın zaman tarihe bakmaya, tarihi kurcalamaya başlıyorsun."

"Benim zaten köklerim belli. 1967 yılında Federasyon Başkanı Orhan Şeref Apak’ın ama aynı zamanda Hasan Polat’ın desteğiyle Trabzonspor kuruluyor. Bunun öncesinde Trabzonspor’un yapı taşı bu kulüpler. Bu kulüplerin derinlerine baktığınız zaman 1. Dünya Savaşı’ndan da önce, 20. yüzyılın başına kadar gidiyor. Biz bunları bilelim, ama başarıdan uzaklaştığınız zaman gidip tarihi mıncıklamaya gerek yok. Dikkati alıp burada başka bir yere çekmeye gerek yok. Ama tarihimizi genç jenerasyonlara anlatabilmemiz lazım. Bunu çok önemsiyorum."

:ka21:🏌️‍♂️

Üst Alt