Ahmet Nur Çebi: "Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün elektrik faturasını ödeyecek parasının bile olmadığını söyledi.

cebi_9695.jpg

Beşiktaş Divan Kurulu toplantısında kürsüye çıkan Ahmet Nur Çebi, eski başkan Fikret Orman'a cevap verdi.

Kulübün mali zorluklarla boğuştuğunu söyleyen Çebi, "Elektrik faturasını ödeyecek paramız yok" dedi.

İşte Çebi'nin sözleri:

"DURACAĞIN YERİ BİL FİKRET"
Kulübün bir önceki başkanı Fikret Orman'a tepki gösteren Çebi, "Ben Fikret Orman ile ilgili bildiklerimi, bilmediklerimi burada anlatmak istemiyorum. Denetleme kurulu çalışmalara başladı. Her şeyi ortaya çıkaracağız! Ben ve yöneticilerim Abdullah Avcı'yı ne zaman eleştirdik. Ama ben, Fikret Orman yönetimi tarafından Şenol Güneş'in hedef haline getirildiğini ve hocanın küstürüldüğünü biliyorum. Ben Futbol A.Ş'den hakkım olan paramı aldım, çalmadım! Sen de paranı koydun, 1 sene sonra aldın. Ben 6 sene sonra aldım. Biraz adaletli, vicdanlı ol. Duracağın yeri iyi bil" ifadelerini kullandı.

"AĞLAMAMAK İÇİN KENDİMİ ZOR TUTUYORUM"
Başkan, "Çok üzgünüm. Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Fikret Orman diyor ki; Ali Koç para vermiş, sen de ver. Ben Ali Koç değilim, beni ezmeye mi çalışıyorsun? Ali Koç başkanken sen de başkan değil miydin? Sen neden vermedin? Ayıp artık. Başını eğ, ettik bir halt de" şeklinde konuştu.
"BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLATACAĞIZ"
2 milyar 961 milyon 902 bin 493 lira olan kulüp borcuna ilişkin de konuşan Çebi, "Elektrik faturasını ödemek için bile para yok! Bu şartlardan çıkabileceğimiz tek yol kaldı; bağış kampanyası. Herkesten destek bekliyoruz. Bizim için 1 lira da değerli, 10 bin lira da. Size söz veriyorum, başarılı olacağız!" dedi.

BJK ve Fener bir kaç yıldır iflas etmiş kulüpler. Biz de çok iyi yönetilmez ve her 3 yılda en az 2 kez şampiyonlar ligine gidemezsek iflas edeceğiz. Bizim borcumuzun faizi çok büyük ama Fener ve BJK'nin borç faizleri inanılmaz/ödenemez seviyede.

Şu anda Galatasaray'ın durumu berbat olsa da tünelin ucunda kucuk de olsa bir ışık var. Onların üstüne tünel tamamen çökmüş durumda.

Bağış kampanyasıyla kurtulamazlar. Fener yaptı bir iki aylık faizlerini ancak ödemislerdir. Alp Yalman ve Süleyman Seba gibi adam gibi adam başkanlardan sonra sürekli egosunu tatmin etmek için, büyük başkan naraları duymak için bitmiş yıldız üstüne yıldız getirenler kulüpleri bu hale getirdiler.

Ne olacak merak ediyorum.

Valla ben olsam kendi taraftarımdan değil galatasaray fenerbahçe taraftarından isterdim bağış..

yada çarşıya söylesinler mendil açsınlar her akşam beşiktaş meydanında , iyi para gelir.

"UEFA Avrupa Ligi..."
Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ve Şirketler Grubu Genel Müdürü Seçil Aygül: "2.9 milyar TL toplam borç, alacakları düştükten sonra 2.7 milyar TL net borcumuz var. UEFA Avrupa Ligi'nde iyi bir performans sergileyemedik. 50 milyon TL alarak kapattık. Futbol A Takım maliyetimiz 363 milyon TL olarak görülüyor. Şampiyonlar Ligi gelirleri bu kulüp için çok önemlidir. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak ile Avrupa Ligi'nde oynamak arasında minimum 30 milyon Euro fark ediyor."

Avcı'yı sezon ortası kovarak aptallık yaptı. Sanki Sergen şampiyonluğa mı götürecek takımı. Türkiye'de biraz üst seviye hocalar içinde üstüne rahat rahat sportif direktör getirebileceğin tek adamdı. Tut Avcı'yı, seneye doğru profesyonelle güzel bir kadro yap, yine başarısız olursa kovarsın. Bitmiş sezonun, gitmiş şampiyonluğuna rağmen teknik direktörü kovarak ekstradan borca soktu takımı. Sanki Forman bilmiyordu herifi kovmayı. Sergen de başarısız olursa Menemen sezonları ilkinden bile daha sarsıntılı geçebilir. Neyse, beter olun.

Bu devirde bütün büyük külübler derhal yüklü maas alan oyunculardan birer birer kurtulmali, yerine ise artik alt yapidan mi birileri gelir, yoksa artik adam gibi balta girmemis orman misali iyi ama maliyeti düsük scout transferi mi yaparlar bilmem ama yerli oyuncunun en fazla almasi gereken para 4-6 milyon tl yabancinin ise en üst düzey olani 1.5-2 milyon euro almali. Sen bunu yapamadin süre bütün yillik gelirin sirf borclarin faizi ve futbolcularin yillik maaslarina gider, bu sekilde borcunu nasil kapatacaksin? Bütün suc Külübleri borc batagina sokmasina izin veren tff de. Hic bir sinir denetleme yapmadiklari icin resmen iflasi zorladilar. Bir iki yilla kalmaz ya iflas edecekler takimlar yada devlet birsekilde bunlari siki yönetime alarak takimlari kurtaracak.

Mi 9T Pro cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bu devirde bütün büyük külübler derhal yüklü maas alan oyunculardan birer birer kurtulmali, yerine ise artik alt yapidan mi birileri gelir, yoksa artik adam gibi balta girmemis orman misali iyi ama maliyeti düsük scout transferi mi yaparlar bilmem ama yerli oyuncunun en fazla almasi gereken para 4-6 milyon tl yabancinin ise en üst düzey olani 1.5-2 milyon euro almali. Sen bunu yapamadin süre bütün yillik gelirin sirf borclarin faizi ve futbolcularin yillik maaslarina gider, bu sekilde borcunu nasil kapatacaksin? Bütün suc Külübleri borc batagina sokmasina izin veren tff de. Hic bir sinir denetleme yapmadiklari icin resmen iflasi zorladilar. Bir iki yilla kalmaz ya iflas edecekler takimlar yada devlet birsekilde bunlari siki yönetime alarak takimlari kurtaracak.

Mi 9T Pro cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

zaten ali koc da dedi maliye dilinde iflas ettik diye. Kayyunma devrolmali kulupler.

biz sınırda yuruyoruz bi ayak tokezlerse biz de cukura gideriz.

falcao , babel , feghouli, belhanda, diagne vs olmamali. Tek musleraya kiyamam. Kalan alayini yollarim.

ya bu çapsız bjk lilerin forumu var mı acaba? ne düşünüyor tinerciler ? yahu başkan böyle açıklama yapar mı ? bi çapsız gidiyor, daha çapsızı geliyor bunlarda hep!!

Üst Alt