Ahmet Sivri Sancaktepe Belediyespor'da | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ahmet Sivri Sancaktepe Belediyespor'da

Galatasaray U21 takımındaki yıldız futbolcumuz Ahmet Sivri ilk transferini gerçekleştirdi.

Yeni sezonda Galatasaray A takımına çıkmasını beklediğimiz Ahmet Sivri, Haberci Spor’a verdiği röportajda daha önce A takımda olmaması durumunda transfer olarak süre alacağı bir takımda oynamak istediğini açıklamıştı.

Yeni sezonda TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alacak olan İstanbul takımı Sancaktepe Belediyespor Ahmet Sivri’yi 2 yıllığına Galatasaray’dan kiraladı.

Sivri Sancaktepe’de iki yıllığına 800 bin TL alacak.

Maaşı çok yüksekmiş.Bi süredir bu ve benzeri liglere transfer olan gençleri takip ediyorum.100 bin liraya oynayanlar var. Onu da parça parça alıyorlar.50 nakit gerisi taksit şeklinde.Bu çocuk manyak para alacak.

Bunu, Dursun zamanı bjk li bir altyapı hocası vardı o getirmişti Kıbrısdan.

Emrah Bayraktar

254300d0c9f9475aa838ea7209368d63.jpeg

Bir ara bütün paf takımı bu tıp alt liglere tff değil daha altı kiralamıştık adamlar futbol hayatlarını o liglerde bitirdi yanlış yöntem bence..

Abi futbolculuğu bazen çok küçümsüyorsunuz yav. Ben Ankaragücü altyapısına girdim 11 yaşında. 2 yıl Esat-Tandoğan arası 1 saat otobüs yolculuğu yapıp antrenmanlara gittim. 13 yaşında altyapı kadroları belirlenirken 50 kişinin girdiği elemeleri geçemedim. Ki bu çocuklar ondan sonra 2 yıllık süreler içinde kendi yaş gruplarında elemelere giriyorlar. Bir futbolcunun 21 yaşına gelene kadar tutulduğu sınavları, yıprattığı vücudu siz düşünün. Futbol tabii ki herkesin oynarken de sevdiği güzel bir meşgale ama herhangi bir sporu profesyonel seviyede yapmak çok daha büyük bir meziyet. O yüzden emekli çok futbolcu ilk 3-4 yıl ağrıdan yattıkları yatakta düz duramazlarmış. Ben Ankaragücü altyapısıdan bahsediyorum ki siz bir de Türkiye'nin Serpil Hamdi Tüzün Beşiktaş'ından sonra belki de son 30 yılın en başarılı akademisini düşünün. Bu çocuğunda 18 yaşına kadar Galatasaray'ın kapısından giremeyip 2 yıl içinde kendine profesyonel sözleşme bulması bile inanılmaz iştir. Zaten bu çocukları o kadar potansiyelli oldukları için bu paraları kazanıyorlar.

Hayırlı uğurlu olsun Ahmet'e, yaşı hala ufak, santraforlar da ekstradan geç olgunlaşır. İnşallah 2 sene sonra Galatasaray rotasyonunda görebiliriz kendisini.

Üst Alt