Akhisar Başkanı: "14 yabancı çok fazla ama milli takımda yabancı oynatalım" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Akhisar Başkanı: "14 yabancı çok fazla ama milli takımda yabancı oynatalım"

Yaw başından beri bunu anlatıyorum vallahi kafayı yiyeceğim. Adamlar kuralın değiştiğinin ertesi günü dünya kupası kazanalım istiyorlar. Ulan en az bir 10 sene bekle bu jenerasyon bir gitsin milli takımdan sonra bak bakalım alttan gelenler var mı bu sırada yurtdışına kaç topçu gitmiş vs vs. Böyle bir mallı var mı yahu?

4+4+4, 3+5+2, 8+8+4, teog, meog, zeog yapıyorlar. O sistemin ilk meyvesini görmen için 4 sene beklemen lazım. Adamlar 1 sene sonra bu olmadı diyor. Arkadaş bir bekle bakalım, bir gör sistem ne getirdi. Sistemin başarılı olup olmadığını görmeden bir daha değişiyor.
İnşaatçıların zirvede olduğu ülkede beklentinin bu kadar sığ olması çok da anormal gelmiyor artık.

bu yabancı sınırı meselesinin kesinlikle spor içi nedenleri yok bunu herkes net şekilde biliyor. mevzu bence ekonomik. ekonomi ağır sıçıyor 2018de sıcak para gelmezse ülke ekonomisine saplanacak şeyler var ne oldugu herkesin malumu yigit karagoz bile anlamıştır. e yabancı topcu almak demek ülkeden dolar çıkışı demek bu herifler de bunun önüne geçmeye çalışıyor aslında. kriz gelecek biz bunu düzenlemeliyiz diye birşey de söyleyemeceğine göre başka laflar uydurup geciyorlar. - tvyi açıyorum hepsi yabancı türk yok1 -hanım kanalı degistir diyor - milli takım haşırt oldu gibi gibi laflar tamamen milliyetci damara yüklenip bu hadiseyi kabullendirmekten başka bişey degil. eğer taraftar pasolig, digiturk iptali, stadları boşaltma gibi yontemleri uygulamazsa ki bu zor gorunuyor -cunku taraftar grupları satılmış durumda- yabancı sınırı 2018e kadar gelir diyorum ben.
Yılda toplasan 500 milyon gidiyordur yabancılara bu bir şeyi toplamaz.

Bu ne?!?! Adam yabancı sınırı olsun diyor, sonra da Milli Takım'da yabancı oynatabilelim diyor hahahaha Bu be perhiz bu ne lahana turşusu hahahaha

Sent from my iPhone using GSCimbom Forum

Yaman bir celiski olmus, hemi yabanci siniri istiyor hemide ayni anda yabanci oyunculari milli takkmda oynatalim diyor. Yabanci siniri serbest olunca daha cok yabanci gelir bu demek ki daha cok yabanci milli formayi giyebilir sen bunu sinirlarsan kimi bulacaksin milli olmayan yabancilardan? Cakal derdi yerli futbolculari fahis fiyatina büyüklere satmak, milli takimda o ara rezil vaziyete olmasin böyle bir öneri getiriyor, cünkü türk futbolcular gene yatmaya basliyacak yabanci siniri olunca, milli takimi ise sinir istedigi yabancillara dolduracak.

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Son düzenleme:
Türkiye'deki 4 büyük dışındaki kulüp başkanlarının herhangi bir konu hakkında neden pek konuşmadıklarını şimdi anladım.

Çünkü hepsi gerizekalı.

Alnitak Alnilam Mintaka

Bu ülkede bu kural yüzünden daha Eskişehir 'de orta bile açmayı beceremeden 5 milyon euro 'ya Tarık Çamdal transfer edildi yahu !

Bu kural Türk futbolcusuna katkı sağlamıyor işte neden anlamıyorsunuz.Oyuncuların kendini geliştirmesine fırsat vermiyorsunuz.Yerim garantı diyip umursamıyorlar.Bak Cenk Tosun 'a Negredo 'ya forma vermemek için deli gibi oynamaya çalışıyor. Sınır getirince yeri garantileşen Yerli Oyuncular kendini geliştirir mi hiç kafanız çalışıyor mu sizin ?

Türk futbolunun en büyük problemi, yönetim problemidir. Yüksek miktarda paraların döndüğü bir sektör, haliyle inşaatçıların, tüpçülerin, otelcilerin, kabzımalların elinde oyuncak oluyor. Kara para aklamanın, rant sağlamanın en uygun zemini durumunda şu an futbol piyasası.

İşte tam da bu yüzden, bu tip adamlar, futbolu ve kulüpleri yöneten zihniyetin ta kendisi. Bu nedenle, ülke futbolundan bir yükseliş, bir başarı beklemek aptallık olacaktır.

Bakın mesela basketbolu, eski basketbolcular yönetiyor. Voleybolu, eski voleybolcular yönetiyor. Ve haliyle başarı da geliyor. Oysa futbol öyle değil. O yüzden yabancı sınırı gelmiş, gitmiş, kalkmış, durmuş... Hiç önemi yok aslında. Her türlü bokun içinde yüzmeye devam edecek Türk futbolu.

Bu ülkede bu kural yüzünden daha Eskişehir 'de orta bile açmayı beceremeden 5 milyon euro 'ya Tarık Çamdal transfer edildi yahu !

Bu kural Türk futbolcusuna katkı sağlamıyor işte neden anlamıyorsunuz.Oyuncuların kendini geliştirmesine fırsat vermiyorsunuz.Yerim garantı diyip umursamıyorlar.Bak Cenk Tosun 'a Negredo 'ya forma vermemek için deli gibi oynamaya çalışıyor. Sınır getirince yeri garantileşen Yerli Oyuncular kendini geliştirir mi hiç kafanız çalışıyor mu sizin ?
Bu kural türk futbolcusuna katkı sağlamıyor demişsin de aslında tam tersi.

Kat kat hak etmedikleri paraları kazanıyorlar ve multimilyoner oluyorlar bu kural sayesinde.

sent via GSC

Üst Alt