Akıl Oyunları | Yarışma | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Akıl Oyunları | Yarışma

Elimde bulunan bir kitaptan, değişik-ilginç-basit ve eğlenceli sorulara soracağım. İlgiye göre günlük birden fazla soru veya günlük soru şeklinde devam ederiz.

İlk soru geliyor;

Basketbol turnuvasına 5 takım katılmıştır. Her takım diğer takımlarla, beşer maç yapmış ve hiç bir maç berabere bitmemiştir. Turnuva sonunda takımlardan dördünün galibiyet yüzdeleri %10, %25, %55 ve %70 olduğuna göre beşinci takımın galibiyet yüzdesi kaçtır?

Cevap: Akıl Oyunları | Yarışma

Elimde bulunan bir kitaptan, değişik-ilginç-basit ve eğlenceli sorulara soracağım. İlgiye göre günlük birden fazla soru veya günlük soru şeklinde devam ederiz.

İlk soru geliyor;

Basketbol turnuvasına 5 takım katılmıştır. Her takım diğer takımlarla, diğer takımlarla beşer maç yapmış ve hiç bir maç berabere bitmemiştir. Turnuva sonunda takımlardan dördünün galibiyet yüzdeleri %10, %25, %55 ve %70 olduğuna göre beşinci takımın galibiyet yüzdesi kaçtır?

Bu ne lan ? Her takım diğer dört takımla beşer maç mı yapmış bunu mu demeye çalıştın ? :D

Namık çözdün tebrikler. Aslında açıklamasını da isterim ama neyse. Kolay sorduk demek ki. :D Yeni soru geliyor birazdan.

%90

Edit : cevap verilmiş lan!

ÖSS sorusu gibiydi. ÖSS'ye çalıştığım yıllara gittim bir an.

Bir yarışma programında A, B, C kodlarıyla şarkılarını söyleyen üç müzisyenden biri gerçek assolist, diğer ikisiyse taklitleridir. Yarışmacıların hedefi gerçek assolisti bulmaktır. Müzisyenler şunları söylerler:

A: ''Ben assolistim.''

B: ''C taklitçidir.''

C: ''A taklitçidir.''

Bu önermelerden ikisi yanlış, biri doğru olduğuna göre hangisi assolisttir?

Üst Alt