Akıl oyunları - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Akıl oyunları

Cevap: Akıl oyunları

Ayakkabı numaranızı 5 ile çarpın,

Çıkan sonuca 50 ekleyın,

Çıkan sonucu 20 ile carpın,

Çıkan sonuca 1009 ekleyın,

Ve son olarak doğum yılınızı sonuçtan cıkartın

Karşınıza 4 rakamlı sayı çıkacakİlk iki rakam ayakkabı numaranız,son iki rakam yaşınız

(Buçuklu sayılar kullanmayın

bunu bilen var mı:D

Ayakkabı numaranızı 5 ile çarpın,

Çıkan sonuca 50 ekleyın,

Çıkan sonucu 20 ile carpın,

Çıkan sonuca 1009 ekleyın,

Ve son olarak doğum yılınızı sonuçtan cıkartın

Karşınıza 4 rakamlı sayı çıkacakİlk iki rakam ayakkabı numaranız,son iki rakam yaşınız

(Buçuklu sayılar kullanmayın

bunu bilen var mı:D

Evet. Face'de vardı sanırım. :D :)

bu biraz zor:D

pazartesi

salı

çarşamba

__________>> bu üç gün kadınların yalan söyleme günü

perşembe

cuma

cumartesi

__________>>bu üç günnde erkeklerin yalan söyleme günü

pazar_____>> her ikisinin[erkek ve kadın] ortak olan doğru söyleme günü.

soru:erkek diyorki:ben dün yalan söyledim diyor.

kadında bende diye cevap veriyor.

Bugün hangi gündür?( .Olayı konustukları gun hangi gündür? )

bu biraz zor:D

pazartesi

salı

çarşamba

__________>> bu üç gün kadınların yalan söyleme günü

perşembe

cuma

cumartesi

__________>>bu üç günnde erkeklerin yalan söyleme günü

pazar_____>> her ikisinin[erkek ve kadın] ortak olan doğru söyleme günü.

soru:erkek diyorki:ben dün yalan söyledim diyor.

kadında bende diye cevap veriyor.

Buqün hangi gündür?( burda demek ıstedıqım dun deıl.Olayı konustukları gun hanqı qundur? )

gerçekten çok mantık isteyen bir soru

Perşembe ?

EDİT: Çünkü, kadın Çarşamba günü yalan söylediği ve Perşembe günü doğru söylemek zorunda olduğu için yalan soylediğini söyleyebilir ama, erkek Çarşamba doğru söylemiştir ama Perşembe yalan söyleme günü olduğu için yalan söylediğini söyleyebilir.

Çünkü, kadın Çarşamba günü yalan söylediği ve Perşembe günü doğru söylemek zorunda olduğu için yalan soylediğini söyleyebilir ama, erkek Çarşamba doğru söylemiştir ama Perşembe yalan söyleme günü olduğu için yalan söylediğini söyleyebilir.

Bu cümleyi bir daha kurabileceğimi sanmıyorum. :D

Zengin iş adamı genç hanımının kendini aldattığını düşünüyordu

O gün işe gitmedi ve onu izledi

İyice emin olmak için karısının gittiği eve girdi içeriye girdi sessizce onları takip etti ve hiçbir şey yapmadan evine döndü ve hanımını beklemeye başladı

Hanımı geldiğinde ona imalı bir iki soru sorduktan sonra onu başından vurdu

Sese gelen komşular durumdan şüphelenip polise haber verdi

O sırada adam evdeydi ve hiçbir yere çıkamadı

Bir polisin eve girmesine izin verdi

Daha sonra tutuklanıp götürüldü

Ama mahkemede kanıt yetersizliğinden beraat etti

Mahkeme kadını vuran silahı bulamamıştı

Acaba bu iş nasıl oldu ?

polis iceri girince adam polise silahini masanin ustune koymasini soluyo .sonra polis kadinin sevgilisi zaten kadini gorunce kadina kosuyo . bu esnada adam polisin silahini aliyo ,kadini vurdugu silahida polisinkinin yerine koyuyo.tabiki polis silahin kendi silahi olup olmadigini anlamiyo ve silahi aliyo disari cikiyo evde bulunan tek silahta polisin silahi ve hic ates edilmemis ..... not : adam once karisinin kendisini aldattigini biliyo ve silahlari ona gore ayarliyo filmin ismide CINAYET GECESI /ANTHONY HOPKINS

Nette buldum.

polis iceri girince adam polise silahini masanin ustune koymasini soluyo .sonra polis kadinin sevgilisi zaten kadini gorunce kadina kosuyo . bu esnada adam polisin silahini aliyo ,kadini vurdugu silahida polisinkinin yerine koyuyo.tabiki polis silahin kendi silahi olup olmadigini anlamiyo ve silahi aliyo disari cikiyo evde bulunan tek silahta polisin silahi ve hic ates edilmemis ..... not : adam once karisinin kendisini aldattigini biliyo ve silahlari ona gore ayarliyo filmin ismide CINAYET GECESI /ANTHONY HOPKINS

Nette buldum.

evette mantık yürüterek deneseydin keşke:D

Ali 16 yaşındadır.20yıl önce Almanya'ya yerleşen ve o zamandan beri Türkiye'ye gelmemiş olan amcasını karşılamak için havaalanına gidecektir.Ali,amcasıyla ilgili hiçbir bilgiye sahip değildir.Fotoğrafını görmemiştir.Birbirlerini tanımak için herhahgi bir mesajlaşmaları olmamıştır.Nasıl tanıyacağını sorunca Alinin babası şöyle der:"O seni tanımayacak ama sen onu tanıyacaksın."Gerçekten de Ali,havaalanına gider ve hiç zorlanmadan amcasını tanır.Nasıl olur

Ali 16 yaşındadır.20yıl önce Almanya'ya yerleşen ve o zamandan beri Türkiye'ye gelmemiş olan amcasını karşılamak için havaalanına gidecektir.Ali,amcasıyla ilgili hiçbir bilgiye sahip değildir.Fotoğrafını görmemiştir.Birbirlerini tanımak için herhahgi bir mesajlaşmaları olmamıştır.Nasıl tanıyacağını sorunca Alinin babası şöyle der:"O seni tanımayacak ama sen onu tanıyacaksın."Gerçekten de Ali,havaalanına gider ve hiç zorlanmadan amcasını tanır.Nasıl olur

Babasının ikizidir.

Üst Alt