AL 15/16 Son 16 1.Maç | Borussia Dortmund 3-0 Tottenham | M.S | 10 Mart | Tivibu Spor - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AL 15/16 Son 16 1.Maç | Borussia Dortmund 3-0 Tottenham | M.S | 10 Mart | Tivibu Spor

İngiliz takımları acayip şımarık lan. Liglerini daha çok önemsiyorlar Avrupadan gerçi önemseseler ne yazar , Almanlar , İspanyol paso tokatlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

İngiliz takımları acayip şımarık lan. Liglerini daha çok önemsiyorlar Avrupadan gerçi önemseseler ne yazar , Almanlar , İspanyol paso tokatlar

Para olunca işte şımarıklık yapabiliyorsun adamların küme düşen takımı bile ciddi bir miktar kazanıyor bu sayede Avrupa'da olmasalar bile finansal olarak yara almıyorlar.

Para olunca işte şımarıklık yapabiliyorsun adamların küme düşen takımı bile ciddi bir miktar kazanıyor bu sayede Avrupa'da olmasalar bile finansal olarak yara almıyorlar.

Parayı geçtim prestij olayı var. Biz Avrupa diye ölelim adamların ise umrunda değil. Ama sonra haberler çıkıyor İngilizler Avrupa ligine onay verdi diye

Neden çünkü tokatlana tokatlana önemsemiyormuş gibi yapıyor şerefsizler. Valla şu İngiliz takımlarından nefret ederim

Parayı geçtim prestij olayı var. Biz Avrupa diye ölelim adamların ise umrunda değil. Ama sonra haberler çıkıyor İngilizler Avrupa ligine onay verdi diye

Neden çünkü tokatlana tokatlana önemsemiyormuş gibi yapıyor şerefsizler. Valla şu İngiliz takımlarından nefret ederim

Az kaldı eğer 1-2 sene daha Avrupa'yı önemsemezler ve puan toplamazlarsa İtalya Ligi İngiltere'yi geçecek.. İtalya 3 Takım gönderecek ŞL'ye.. İngilizler 2 Takıma düşecek..

Özellikle 1999-2009 arasında ciddi başarıları mevcut İngilizlerin ama ligde kazanılan ücret arttıkça umursamaz bir tavır sergiliyorlar özellikle Avrupa Liginde. CL için bence biraz şansız zamanları. Yine de harcanan paraya göre başarısız takımlar ama kazançları hiçbir zaman düşmüyor Avrupa Ligi kurmalarının en büyük sebebi de kazançlarını daimi hale getirmek.
Vellhasıl para olmuş dinleri imanları.

2000'lerin başında sonra İngiliz takımları bitti diye biliriz 1-2 istisna hariç. Devir İspanyolların ve Almanların devri

Ispanyada barça- atl Madrid- real Madrid- Villareal bilbao ve Sevilla var sadece.

Alman liginde hannover hariç tüm takımların bir seviyesi var bence. İspanyada bir deportivo gijon maçını izledim mesela zanedersin 2ci lig maçı.

Ispanyada barça- atl Madrid- real Madrid- Villareal bilbao ve Sevilla var sadece.

Alman liginde hannover hariç tüm takımların bir seviyesi var bence. İspanyada bir deportivo gijon maçını izledim mesela zanedersin 2ci lig maçı.

Katiliyorum. Bence de genel anlamda Bundesliga daha güclü bir lig. Yani takimlarin seviyeleri birbirlerine yakin, herkes herkesi yenebiliyor Bayern ve Dortmund'u ayirirsak. Üst siralarda o kadar büyük kopma yok yani. Ispanya'da son senelerde ilk 3 takim hep ayni, ligden kopmus vaziyetteler.

Tartismaya farkli 1 boyut katayim.Bunlar SL'ye Ispanya ve Almanya'dan katilan takimlar:

İspanya 13

Athletic Bilbao, Atlético Madrid, Barcelona, Celta de Vigo, Deportivo La Coruña, Málaga, Mallorca, Real Betis, Real Madrid, Real Sociedad, Sevilla, Valencia, Villarreal

Almanya 10

Bayer Leverkusen, Bayern Münih, Borussia Dortmund, Hamburg, Hertha BSC, Kaiserslautern, Schalke, Stuttgart, Werder Bremen, Wolfsburg, Borussia Mönchengladbach

Ispanya'dan daha fazla takimin katilmasi La Liga'nin daha kaliteli 1 lig oldugunu gosteriyor bence.Zaten Ispanyol takimlari Avrupa'da daha basarili oluyor.

Kim ne Derse desin , İspanya Ligi bana göre dünyanın en güçlü Ligi.. Adamlar Futbol oynamıyor resmen sanat icaat ediyorlar...

Evet Almanya Ligi güçlü lig ama almanya Disiplinli ve fiziğe dayalı bir Lig oldugu için güçlü.. ama İspanya Ligi'nde dünyanın en iyi oyuncuları oynuyor..

ayrıca oynadıkları pas oyunuyla ve zekalarıyla futbolda yeni bir Çağ açtılar... Devir İspanyolların devri..

EPL overrated 1 lig.İngilizler iyi pazarlıyor.

ŞL'yi en çok kazanan ülke İspanya

rM9y3z.png

UEFA'yı en çok kazanan ülke İtalya ile birlikte İspanya

z54yBg.png

Süper Kupa'yı en çok kazanan ülke yine İspanya

g8ob9Q.png

Kupa Galipleri Kupası'nı en çok kazanan 2. ülke İspanya

d3bMGQ.png

EPL overrated 1 lig.İngilizler iyi pazarlıyor.

ŞL'yi en çok kazanan ülke İspanya

rM9y3z.png

UEFA'yı en çok kazanan ülke İtalya ile birlikte İspanya

z54yBg.png

Süper Kupa'yı en çok kazanan ülke yine İspanya

g8ob9Q.png

Kupa Galipleri Kupası'nı en çok kazanan 2. ülke İspanya

d3bMGQ.png

İngiltere Liginin bu kadar rağbet görmesi zaten iyi pazarlamaktan geçiyor... yoksa Kaliteli bir lig falan değiller bana göre.. sadece parayla herşeyi yapabileceklerini sanıyorlar...

Milli Takımlar düzeyinde Bile 80'lerden sonra başarıları yok.. Bundeslıga premıer Ligden daha kalıtelı ve güçlü..

Ben İspanya Ligini , Premıer Ligiyle kıyas bile yapmam.. İspanya Ligine hakaret olur...

Üst Alt