AL 18/19 I Grubu M:3 | Beşiktaş 2-4 Genk | MS | 25 Ekim | beIN Sports 1 - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AL 18/19 I Grubu M:3 | Beşiktaş 2-4 Genk | MS | 25 Ekim | beIN Sports 1

DqYgOuqXQAAgbaj.jpg

normalde ülke puanı olarak yükselmemizi her zaman isteyen biriyim. her takım taraftarı gibi rakip takımın avrupada çeyrek yarı final oynasın istemem tabi ama, gruptan her türk takımının çıkmasını isterim. hem ligin kalitesi artar, türk futbolu gelişir hem ülke puanı artar.

Ama beşiktaş tüm bu hislerin dışındadır, eskiden bunlarda bu hislerime dahildi. son 2 senedeki görmemişlikleri beni artık yıldırdı. bayernden küsküyü yediklerinde çok sevinmiştim. bugünde tabiki genk'i destekleyeceğim. beşiktaş ligdeki gibi oynarsa mutlak suretle genk 0-3 gibi handikaplı skorla bunların eline verecektir. lakin bu futbol, sürprizlere de açık. beşiktaş kendisinden daha büyük bir kulüple oynayacakları için maça çok iyi hazırlanırsa belki beraberliği koparabilir. aksi takdirde normal şartlarda gol makinası genk bunları duman edecektir, temennimiz şartların normal olmasıdır.

şöyle bir tahminde bulunmuştum, 4-1lik skor daha güzel olacaktı ama bol gollü bir galibiyet zaten bekliyordum. bjknın tek avantajı kendinden büyük ve güçlü takımla maç yapacağı için özel motivasyonla oynayabileceği ihtimaliydi. fakat genk çok şık bir oyunla beşşektaşı hallaçpamuğu gibi top edip kenara şöylece attı. belkide genk kaliteli ayakları sayesinde formaları bile ıslanmadan kolay bir deplasman galibiyeti aldılar. üstelik beşektaşı sahadan silerek acınacak duruma getirerek taraftarın önüne attılar. taraftarları da hemen kendi kendilerini ıslıkladılar. dolayısıyla genk hiç bir şekilde zorlanmadan adeta antrenman havasında kolay ve farklı bir galibiyet aldı.

17 maçta 15 gol 4 asist yapan golcüleri yoktu. eğer olsaydı muhtemelen akhisarın rekorunu kırabilirdi bjk. allahtan sevilla bunların gruba gelmedi. beşiktaşın şükretmesi gereken şey bence bu. gruplarında standart, mütevazi genk var. onun dışındakiler zaten çöp. beşiktaş avrupa liginin en kalitesiz takımlarından birisi, maçı kapatmamak için zor tuttum kendimi ama genk'in kaliteli oyunu hatrına baktım. bir de tiner çekenlerin kendi takımına yaptığı şeyleri izlemek güzeldi.

bjk bu oyununu sürdürürse ve futbol şansı yanlarında olmazsa genk'in golcüsü de o maça yetişirse bjk 6-1 falan yenilir dışarda.

şampiyonlar ligi'ne gs yerine bjk'nin katılması

bu tiner bağımlıları böyle bir başlık açmıştı, porto maçı sonrası malmöden küsküyü yediler, schalke maçından sonra da genk küsküsünü. dikkat ettiğim bir şey var küskülerin şiddeti gittikçe artıyor. schalke deplasmanında kazanamazsak 3. küsküleri 6-1 olabilir.

beşektaşın görüp görebileceği bu 3 sezondu, normalde 10 senede 1 şampiyonluk yaşıyorlardı ama gs ve fbnin aynı anda çöp hüviyetine bürünmeleri bjknın ekstra 1 sene daha önünü açtı, şimdi ait oldukları yere doğru hızla gidiyorlar tüpçü dönemindeki zamanları bjknın gerçek seviyesidir, bursanın 2 gömlek büyük hali, trabzonun 1 gömlek büyük hali beşiktaş. grubun en büyük takımı genk daha sonra malmö 3. büyük ise beşektaş, adamlar her yerde 3. sırada :)

Genk super oynadı. Avrupa çapında super oyuncuları yok belki ama fizikli, dinamik takım oyunu oynayan bir takım.. Hayalimdeki Galatasarayı izledim sanki.. Umarım FT ve ilgili kişiler bu maçı izleyip not almışlardır.

Avrupa fatihiyiz diyorlardi kisa zaman once, bugun ise kendi sahasinda 4 yiyorlar. Size dedik tinerden uzak durun.

Vida 40milyon oguzhan 100m euro heeee :D

Genk TD Philippe Clement: "25 maçtır yenilmiyoruz, genç bir takımız ve bu yüzden kondisyonu çok iyi takımın. Böyle bir takımı yönettiğim için gerçekten çok mutluyum."

DqYjsmlWsAIr9yr.jpg

Vizyon kokuyor tam bizlik kaçırmayalım

Yıllarca belçika ve danimarka ligi diye götümüzü yırttık bizim scout ekipleri anca gidip kasımpaşa- kayseriyi falan izlesinler

Üst Alt