AL 18/19 Son 32 M:1 | Galatasaray 1-2 Benfica | MS | 14 Şubat | beIN Sports - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AL 18/19 Son 32 M:1 | Galatasaray 1-2 Benfica | MS | 14 Şubat | beIN Sports

Hep oynayarak kazanmaktan yanayım, ama bu dönemde Benfica 'da çok formda oynadığımız kadar rakibimizi bozmamız da gerekiyor. Fernando başta olmak üzere Mariano ve Nagatomo 'nun kendi alanlarını çok iyi kapatması gerekiyor Benfica hücuma ortadan başlayıp oyunu kanatlara açmayı deniyor izlediğim kadarıyla. Dediğim gibi başta rakibi karşılayacak Fernando ve Benfica 'nın kanat ataklarına dur diyebilecek Mariano ve Nagatomo üçlüsünün performansı belirleyici olacaktır

Tabi Luyindama & Marcao ikilisinin uyumu / Belhanda & Ndiaye ikilisinin Trabzon maçına benzer bir performans ortaya koyması da çok önemli. Yani takım omurgasını sağlam tutar oynadığımız gibi rakibin oynamasına da izin vermezsek buradan avantajlı bir skor ile deplasmana gideriz ...

*Onyekuru 'nun yedek beklemesini istiyorum iyice can sıkıcı olmaya başladı artık, ama el mahkum yazıyoruz işte sol kanada (şimdilik)

46522.jpg

Bilet fiyatları ne zaman açıklanır?
Biletler ne zaman cikar acaba

Benfica ortasahayı inanılmaz hızlı geçen bir takım. Boş alan bulurlarsa işi direk bitirebiliyorlar zaten son maçtan da görüldüğü üzere. Bizim ortasahamızın kötü sinyaller verdiği zamana denk gelmesi hiç iyi olmadı bu maçın,adamların en büyük artısı bizim en büyük eksikliğimiz şuan. O yüzden taktiksel olarak şapkadan tavşan çıkaramazsak özellikle deplasmandaki maçta çok sıkıntılı bir skor elde edebiliriz.

yuh yav CL maçları da bu civarda mıydı?

Benfica cidden bize çok ters bi takım. Biz geriye dönüşlerde sıkıntı yaşıyoruz, sürekli kontra yiyoruz, orta sahada ve savunmada büyük boşluklar veriyoruz, kademeler aksıyor kısaca takım savunması epey dağınık bir görüntü çiziyor. Benfica ise yukarıda da bir arkadaşın belirttiği gibi orta sahayı çok hızlı geçen çok hızlı atağa çıkan bir takım. Üstüne inanılmaz formdalar işimiz çok zor..

46530.jpg

Onyekuru bu maçta lüks gibi geliyor bence böyle oynayabiliriz, Emre hazır olsa onu düşünürdüm ama riskli Donk'u da pek beğenmiyorum ama orta sahayı güçlendirebilir bu maç özelinde.

Bence iç sahada öncelikli hedef yenilmemek olmalı. Yeneceğiz diye çıkarsak yamulabiliriz. Herfilerin dripling yapan hızlı elemanları var. Tam bizim zayıf karnımız. Ligimizdeki orta karar adamlar bile deliyor bizim orta sahayı.

Açıkçası normal şartlarda iki maçta da yenilip eleneceğimiz bir rakip var karşıda. Şansımızın yardım etmesini bekleyeceğiz. Başka türlüsü zor.

istanbulda zor yenerler bizi ama portekiz için pek umudum yok, ortasaha göbeğimiz çok yumuşak ve avrupa maçlar için çok soft bir takımız.

Göbekte bir Felipe Melo olsaydı çok rahat elerdik

Emre Akbaba takima monte edilecekse şayet bana göre Feghouli kesilmeli. Onyekuru rakip savunmayı cok yıpratan bir adam. Evet mentalitesi biraz zayıf ama ne olursa olsun hücum bölgesinde Diagne'ye de boş alan yaratacaktır. Feghouli ise 2.yarıya iyi başlamadı bana kalırsa, he bana kalsa Emre'yi bu sezon yedekten alır ve seneye hazırlarım. Kolay degil 4 ay sonra fiziken güçlü dönmek. Maçın bence kilit ismi Fernando, iyi oynarsa koyar geçeriz ancak form düşüklüğü devam ederse şayet işimiz yaş.

Üst Alt