AL 18/19 Son 32 M:2 | Benfica 0-0 Galatasaray | MS | 21 Şubat | beIN Sports - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yenilmeden elenelim aga
Hedef sadece 22 olmali
2si bir arada gitmez cok net
Bende öyle düsünüyorum.
3 kulvar bizi yakacak gibi. Bu oyuncu gurubu yapamaz yok yani.
En güzeli anamızın ligi 22 olsun kafamız rahat olsun. Avrupa kupası icin iyi bir mali yapı iyi bir oyuncu topluluğu lazım. Şu an seviyemiz hic bir sekilde öyle deģil. Şampiyon ola ola maddi olarak iyi noktalara gelmemiz gerekir.

Yıkıcı olmayan bir yenilgi ile elenmek çok şey istemiyorum mesela 1-0 veya 2-0 olabilir. Hafifde rotasyon yapabilirsek tadından yenmez.

Mantıklı düşününce 2 kulvarda gidemeyiz zaten temizinden 1-2 farkla yenilip elenelim diye düşünüyorum ama maç günü yine umutlanıp sabırsızlıkla maçı beklerim büyük ihtimal. Avrupa'da zaferi özledik..

Galatasaray adının olduğu her yerde ümit vardır demek istiyorum bir gulme alıyor. Bu orta sahayla ben pikniğe gitmem Benfica deplasmanına gideceğiz.

Biz kazandik. Fener puan birakti. Yarinda IBB birakir muhtemelen ve biz haftalik sevinc limitimizi doldurmus oluruz.

Benfica ile bu limiti daha fazla zorlayamayiz

Çok gereksiz bir maça dönüştü bu ayıbı oyuncular ve teknik ekip temizlemeli. Koskoca Galatasaray her önüne gelene yenilerek turnuvalara veda edemez kabul etmiyorum bunu.

Benfica'dan nefret ettim. Herifleri Portekiz takımı, açık oynarlar diye güle oynayan karşıladım, Anadolu takımı gibi önde basa basa, derinde bekleye bekleye bir hal oldu adamlar. Şaka bir yana güzel çalışmış adamlar bizi, ilk maçta hakikaten her iyi özelliğimizi nötrlediler Yine de orta sahamız o kadar helva olmasa yüksek ihtimal çok daha makul bir skorla kapatırdık maçı. Bu maça Donk'la çıkacağız ki, son yılların uzak ara en iyi Avrupa deplasmanımız olan Porto maçında da yine Donk vardı hatırlarsanız. Ben iyi bir Donk, ilk maçtaki kadar dinç Badou ve ligdeki hücum sorumluluk ve gayesini Avrupa'ya taşıyan Belhanda'nın Benfica'ya sıkıntı çıkarabileceğine inanıyorum. Tabii Diagne'nin de çok daha aktif ve bitirici olması lazım. Bu seviyede girdiğiniz pozisyonları kolay kolay çarçur etme hakkınızın olmadığını ne yazık ki bu yıl pek çok acı deneyimle tecrübe ettik. İnşallah bu maçta Benfica kalesine 3 kere gidip 4 gol atarız. İlk yarım saatte bulunacak bir gol elimizi çok rahatlatır. Benfica da iç sahada İstanbul'daki kadar muhafazakar oynayamayacaktır. Son bilmem kaç maçtır Avrupa'da deplasman galibiyetimiz yok. Galatasaray'a yakışmıyor bu durum. Bu kez her şeyimizle kazanmak zorundayız. Elensek bile bir galibiyetle olmasını diliyorum bunun. İnşallah ilk maçtan daha karakterli bir Galatasaray görürüz sahada, zira ilk maçta Benfica'nın orta saha oyuncularının açlığının yanında bizimkilerin içten geçmişliği benim canımı epeyce sıktı açıkcası.

Muslera
Mariano Luyindama Marcao Yuto
Donk
Badou Belhanda
Feghouli Diagne Onyekuru (gönül ister ki sağlıklı Akbaba tabii)

Benfica’lı oyuncular maçın başından sonuna kadar biz her atağa çıktığımızda ya tüm takım olarak topun arkasında bizi karşıladılar, ya da topun arkasına geçebilmek için her şeyleriyle koştular. Bizim kanatlarda iki oyuncuyla yaptığımız ataklarımıza iyi çalışmışlar ve her koşulda üç oyuncularıyla pres yapıp alan daraltmayı başardılar.

Diğer tarafta bizim orta saha-buna kanatlar da dahil- oyuncularımız bir çok pozisyonda rakip bizim defans oyuncularıyla karşı karşıyayken bile gevşek gevşek geriye koşarken gördüm. Kadro maliyeti 40-50 milyon Euro olan bir takım için çok üzücü bir durum. Özellikle orta alanımızdaki oyuncuların aldıkları çok yüksek maaşları da göz önüne alınca durum daha da üzücü hale geliyor.

Bu maçtan umudum yok. Çok şanslı olmamız lazım bir şeyler yapabilmemiz için. Yoksa zaten rezil bir Avrupa karnemiz var, artık deplasmanı geçtim evimizde bile maç kazanamazken hala tur umudu taşımak pek gerçekçi değil.

Aslında erken elenmemiz bizim için daha iyi olacak. Şampiyon olup Şampiyonlar Ligi’ne katılabilmek ve oradan 30-40 milyon Euro almak bizim için Avrupa Ligi’nde bir kaç tur atlamaktan çok daha önemli.

Üst Alt