⚽ AL 21/22 E Grubu M:1 | Galatasaray 1-0 Lazio | MS | 16 Eylül - Sayfa 140 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ AL 21/22 E Grubu M:1 | Galatasaray 1-0 Lazio | MS | 16 Eylül

Bu galibiyet takıma çok olumlu yansımıştır. 2 maçtır önde iken maçı veriyorduk bu maç kırılma noktamız olmalı. Gayet iyi oyun ortaya koyduk, yer yer biraz düştük ama sonuçta rakip de Lazio. Gerçi biraz zayıf geldi bana Simeone Lazio’su olmadığı bariz ama olsun.
Onlar da yenilenme sürecinde. İkinci maç çok daha zorlu olacaktır.

Diğer rakiplerimizin maçında Loko, 1 kişi eksik kalmasına rağmen (30 dakikadan daha fazla 10 kişi oynadılar) Avrupa’da önde presi, baskıyı iyi yapan takımlardan Marsilya’ya karşı beraberliği yakaladı. Bu beni biraz tedirgin etti açıkçası. Marsilya gibi yorucu ve hareketli bir ekibe karşı 30+ dk 10 kişi kalıp skoru ve beraberliği bulmak önemli. Özellikle dikkat etmeliyiz, bu maçı çok iyi analiz etmek gerekir.

Transfer sezonunun başından beri söylediğimiz genç takım istiyoruz çağrısı karşılığını bulmuş gözüküyor.Öyle ki dengede giden maçta ikinci yarının başlamasıyla bizim oyunumuz yükselirken Lazio'nun temposu düşüyordu şaşırtıcı şekilde.Daha az pas hatası yapıp daha iyi bir bitirici olan Barış Alper Yılmaz,Emre Kılıç kanatları ve daha iyi bir bitirici Mustafa Muhammed ile takım çok daha üst seviyelere çıkacaktır.Uzun aradan sonra ilk defa içim rahat bir Avrupa maçı izledim skordan bağımsız,ezilmeyen bir takım vardı.Şimdi merakla Asuncao'nun performansını bekliyorum (Grup maçları olmasa da gruptan çıkarsak Avrupa'da ve ligde farklı bir yere gelebiliriz).

Bu arada devre arası bir şekilde Gedsonu kapatmalıyız Gedson yerli kaleci genç sol bek ve deli bir sol kanat şart bu takıma bruma olabilir aslında
Avrupa da

Muslera
Boey Nelsson Marcao Pwa
Gustavo
Gedson Cicaldau
Morutan Halil Bruma

Ligde

irfancan
Boey Nelsson Marcao Pwa
Gustavo
Gedson Cicaldau
Morutan Halil Barış

Yapabiliriz yabancı sınırı kalkarsa full kadro çıkarız zaten

Transfer sezonunun başından beri söylediğimiz genç takım istiyoruz çağrısı karşılığını bulmuş gözüküyor.Öyle ki dengede giden maçta ikinci yarının başlamasıyla bizim oyunumuz yükselirken Lazio'nun temposu düşüyordu şaşırtıcı şekilde.Daha az pas hatası yapıp daha iyi bir bitirici olan Barış Alper Yılmaz,Emre Kılıç kanatları ve daha iyi bir bitirici Mustafa Muhammed ile takım çok daha üst seviyelere çıkacaktır.Uzun aradan sonra ilk defa içim rahat bir Avrupa maçı izledim skordan bağımsız,ezilmeyen bir takım vardı.Şimdi merakla Asuncao'nun performansını bekliyorum (Grup maçları olmasa da gruptan çıkarsak Avrupa'da ve ligde farklı bir yere gelebiliriz).
Dakika 60-70 arası Lazio çık fazla hata yaptı tempomuzu kaldıramadılar bu takım İtalyan takımıda olsa sarri alışılanın aksine hücum futbolunu seven bir hoca ve bunu en iyi oynatan İtalyan hocalardan biri fakat genç olmanın faydası burda tempomuz ile ezdik onları adeta

Üst Alt