alex de souza - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

alex de souza

alexın futbol yeteneklerını kendısıne bahseden genlerı çok özeldır üremeyle aktarılmas osmancım

hagı gıbı bır topcu nedense "ıanıs benden ıyı olacak" dıyerek "kırpı yavrusunu pamugum dıye severmıs" atasözünü dogrular açıklamalar yapmakta

en azından büyüdüğünde çubukluyu giyer bi süre idare eder sizi be üstat taş atıp kolunuz yorulmayacak nasılsa.

Alex, Brezilya ekiplerinden Sao Paulo'nun U20 takımının başına geçmek üzere. Görüşmeler devam ederken anlaşma sağlanması halinde 43 yaşındaki Alex, Nisan ayında başlayacak iki yıllık bir sözleşmeye imza atacak.

Büyük bir yetenek ve profesyoneldi fbnin gotunu kaç sezon kurtardı hatırlayamıyorum bile.. Alex ligde bildiğin psikolojik ustunluktu sağ sol ayak kafa fark etmez nasıl bitirmesi gerekiyorsa öyle bitiriyordu ama Avrupa'da herhangi bir karakter gösteremedi zaten bu sebeple Haginin asla rakibi olamadı..
Allah'tan fb looserligi buna da bulaştı da hem bursa'ya hem Bize kaybettikleri şampiyonluklarda son maçlarda akıl disi goller kacirmisti ..

Sakin, sinsi herifin tekiydi.

Ederinden fazla muamele ediliyordu.

iPhone 6S Plus cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Alex´i zamaninda cok yerden vurdum, kendisine haksizlik ettigime kanaat getirdim gibi. Alex´de ki en büyük soru isareti Sayin Aziz Yildirim´in her sezon sike yaptigi o karanlik yillar Alex´in performansina leke sürmüstür. Onun disinda cok fazla gol assist fetisisti olmayan bir insan olarak, Alex´in gol ve assist istatistiklerinin sapikca oldugunu belirtmem lazim.

25 Gol 16 assist yapmis ligde sampiyon olduklari 04/05 sezonunda
Ikinci sezonunda 15 gol 22 assisti bulmus ve bu sefer son dakikada sampiyonoluk vermisler. Ki bence bu denizli sampiyonlugu kirilma noktasidir.

Bir cok sezonda istatistik kastigindan bahsedebiliriz, ancak bu ilk iki sezonunda istatistikler basari ile süslenmis. Ücüncü sezonunda sampiyonlar, bu sefer 19 12 ligde... Fenerbahce´nin sampiyonlar ligi sezonunda da gayet iyi oynadi.

Benim icin Alex konusunda en büyük soru isareti

Onun disinda kariyer bazinda degerlendirme yanlistir. Keske bizde Alex gibi bir oyuncuyu 24/25 yaslarinda getirsek, ve Prime dönemini kulübümüzde gecirse.
Türkiye´de nedense büyük takimlarinda oynamis, gazi kacmis 28+ yasinda oyunculardan daha fazla memnun kaliyor.

Avrupa´yi da cok fazla abartmamak lazim. Adapte olma meselesi sadece. 6 sene önce yetersiz diye yerden yere vurulan Burak sakatalanmasa gol krali olurdu belki Fransa´da. Kilit oyuncu rolünde Yusuflu, Burak´li, Zeki´li takim Mbappe´li, Neymar´li takima karsi sampiyonluk mücadelesi veriyor.

Diger tarafta Mesut Özil. Alex´in ceyregi kadar bile yetenegi yoktu dünya yildizi diye geciyor. Diego´da olagan üstü yetenekli bir oyuncuydu, ama Alex´e alismis fenerliler onu da begenemedi. (Diego baya düsüste gelse de)
Mesut Özil sakatlik sonrasi forma bile gelse, Alex izlemis fenerlileri tatmin etme sansi yok.

Alex keske zamaninda Parma ile basarili olsaydi. Orada ilk gittiginde tutunamamasi bizim basimizi agiritti.

Üst Alt