alex moreno | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

alex moreno

Bizim İle Anılan Sol Bek

isim: Alex Moreno
Mevki: Sol bek
Güncel Kulüp: Betis Sevilla

@subjektifyazar9: Alex Moreno kariyerinde sol bek, sol orta saha ve sol kanat mevkilerinde toplam 289 maça çıkıp 16 gol 20 asist yaptı. Oyuncu gayet hızlı ve bir sol beke göre inanılmaz teknik bir isim. Toplu ve topsuz koşuları muazzam yapabiliyor. Çalım yeteneği de çok üst düzey.

Maç boyunca durmadan gidip gelen sol tarafı işleyen bir oyuncu. Çok tempolu olması önemli bir artı. Orta ve pas yeteneği ortalamanın üstünde ve en önemlisi sakatlık problemi olmayan bir oyuncu. Son üç sezonda forma giydiği resmi maç sayısı 94. İstikrar sorunu yaşamayacaktır.

Oyuncu işin savunma tarafında biraz sorun yaşayabilir ama bunu hızı ve oyun zekası ile kapatması mümkün. Ben savunmada büyük sorunlar yaşayacağını düşünmüyorum. Yanında Marcao gibi bir oyuncu olması da önemli. Galatasaray için faydalı bir transfer olacağı kanaatindeyim.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teknik sol bek olması sol taraf için iyi olur bi nebze orta açamıyo diye espri yapıyoz ama doldur boşalt dışında kullanmıyoruz pek zaten modern futboldada yeri yok gerçi Pep en son havadan bombalatıyodu finalde

son donemde west ham ve marsilya dan birine gidecegi yazildi fransa ve ingiliz kaynaklarinda...sahsen marsilya yapacagini bekliyordum (hocalarindan dolayi)...
- izledigim maclarda ortalama 10 uzerinden 6.5 kimi zaman 7e cikan mac performansi var bana gore. <ozellikle bu sezon atletico madrid maclarinda begendigimi belirtebilirim.
- pas futbolu , rakip ceza yayi civarina yigilma ve ice girme ve buna bagli varyasyon olusumlarda devam edeceksek(fatih terim son donem futbolu ozellikle) ; dolayisiyla bu isme onay verilmesini anliyorum ustte belirttigim noktalardan dolayi...

5 macini izledim. Transfer nobetinde kendisi hakkinda yazdiklarimi buraya da paylasayim.

Hizli ve ayagi iyi olan bir oyuncu. Hucuma cikmayi seviyor ve devamli topsuz kosu yapiyor. Takimi ataga ciktiginda surekli bindiriyor. 3. bolgede orta vermek yerine daha cok pas yapmayi tercih ediyor. Cok fazla hucuma ciktigi icin geride bos alan birakiyor ve geriye donmekte zaman zaman gec kaliyor. Saracchi gibi daginik degil daha dengeli bir oyuncu. Izlerken dikkatimi ceken bir ozelligi topla dikine gittiginde her iki ayagini da kullanabiliyor. Bire bir oldugu pozisyonlarda topu sag ayagi ile onune alip rakibi sasirtabiliyor ve adamini rahat geciyor. Calim yetenegi cok iyi.

Defansif olarak Linnes ve Yedlin’den bir farki yok, rakip oyuncu tac cizgisine yakin yerde topla bulustugunda adama hic basmiyor ve rahat rahat orta verme imkani veriyor. Oyuncuyu karsilamak yerine onunde oynayan sol kanat oyuncusunun pres yapmasini bekliyor.

Eger transferi gerceklesirse ofansif olarak takima faydali olacaktir ama diger taraftan savunmasi iyi olmadigi icin baya elestirilir.

Üst Alt