# Alex Song - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Alex Song

Müthiş olur.

Yaş,kalite,disiplin hepsi var.

Çok zor ama alma ihtimali var ise maddi ve manevi şartlar zorlanmalı.

Yine ben Melo'yu kücümsememek adina Song'un sadece defansif yönü ile daha iyi oldugunu yazdim. Ama isin gercegine bakarsak futbolcu olarak her anlamda Melo'dan üstündür. Agir gözüksede hem teknik acidan, hem defansif acidan öndedir.

Biraz futbol izleyin artik. Hooliganlik yapmayin. Taraftarsaniz at gözlüklerinizi cikarin. Burda Galatasaray'in gelecegi söz konusu. Duygusal davranmayin.

Bu ülke acaba Alex Song gibi defansif orta saha görmüsmüdür onu tartisalim. Belki Barcelona'da pek basarili olamadi ama özellikle Arsenal'de gösterdigi performansi yakaladigi vakit takimi tek basina tasiyacak oyuncudur.

Melo'dan vazgecmek mi olur bilemem, ama kesinlikle dogru hamle Alex.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=WhHirtBIXKc[/media]

İki yönlü orta saha diye tabir edilen oyunculardan sanırım,çok izleyemedim ama sonuçta Arsenal-Barca yapmış bir oyuncu.

hakan abi mancini zaten alacak ortasahaya adam :DD selçuk ve meloyla devam edemez avrupada mancini:DD heleki fırsat varken alex songu çok ister :cool-78:

Şampiyonlar ligine katılmaya hak kazandık da transferini yapmayı düşünüyoruz.Sezon sonuna kadar ne olacağı belli değil şu anki tablo pek iç açıcı durmuyo.

Aslında zor bir transfer olduğunu düşünmüyorum, yeterki Mancini ben bu adamı istiyorum desin.

Dediğim gibi süper 3lü olur:)

Nasil aradigimiz adam degil? Neye göre? Saka mi bu Berkant?

Kötü niyetle söylemiyorum ama cok ilginc seyler yaziliyor son zamanlarda. Kimi cikar Agüero, Toure, Tevez gibi oyuncularin üst düzeyligini sorgular.

Ardindan objektif olamadan Melo > Song denir.

Cidden ülke olarak farkli futbol anlayisimiz var.

Melo> Song denirken duygusal bakılıyor.

Ancak Song'un görece üstün olduğu meziyetlerinin yanında hava toplarına çıkma özürlü olduğunu unutma. Arsenal'de daha çok box to box olarak kullanılıyordu ama vaktim olsa bir kaç video bulup atardım nasıl rakipleri izlediği ile ilgili. Kabul et ki ağır topçu.

Şunu da göz ardı etmeyin bizim gibi futbolu geri kalmış ülkelerde böyle Melo gibi agresif oyuncular büyük güçtür. O nedenle Melo yerine Song denirse ben kabul etmem. Yabancı sınırı kalksın Melo+Song olsun ne ala.

Bu takımın elzem ihtiyaçları skorer kanat-forvetler ve malum defans hattı.

Üst tarafta gözüme ilişti takım savunması demişsin. Bizim takım savunmamızdaki sıkıntıların temelinde önceki antrenörün etkisi de var. Şimdiki antrenör de devamlı on bir değiştiriyor, ideal kadro ve diziliş olmayınca da uyum problemleri yaşanıyor. Ayrıca yerli futbolcularımızda oyunu okuma kıtlığı fazlasıyla mevcut. 35lik Drogba, Sneijder ve Burak bir arada olunca zaten otomatikman savunma kaybına düşüyorsun. 3'ünden 2si bile sıkıntı diğer oyuncuların hep daha fazla koşması, daha fazla yardımlaşması gerekiyor..Oyuncuların bireysel yetersizliğine girmiyorum.

At gözlüğü ot gözlüğü holiganlık felan.Kendi fikrini bariz üstün görmek ne oluyor acaba.

Bana göre Melo iyidir.Sana göre o.atı otu karıştırıp seviyesizleşmeyin.

Bu adamın kariyerinin en büyük hatası Barça'ya gitmesidir. Yaya Toure dahi ayrıldı oradan Arsenal'de kalsaydı takımı sırtlardı uzun seneler inşallah alırız.

Barcelona'da forma şansı bulamıyor olması bizim için bir avantaj, kendi de düzenli forma giyebileceği bir kulübe gitmek isteyebilir, ama seçeceği takım Galatasaray olur mu?

Keşke alabilsek Song'u...

Alex Songun oyun gorusu ve ince Bergkamp vari paslarina hastayim.

Melo ve Sneijder ortasahasiyla oynarsa bomba olur... Tam mancinin istedigi bir ortasaha olur.

Fakat alabilirmiyiz o biraz zor.... Kun Agueroyu 2 sene sonra almakla es deger bi olay cunku

Üst Alt