Alex Teixeira: "Galatasaray'ı istiyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alex Teixeira: "Galatasaray'ı istiyorum"

Alex Teixeira da Cim Bom'a geliyor!

İstanbul'da Galatasaraylı yöneticilerle görüştüğü ortaya çıkan Rumen hoca, konuştu, hakkındaki Cim Bom'a dönüş iddialarını yalanlamadı, üzerine bir de bomba patlattı: Takımımdaki (Shakhtar) Alex Teixeira hakkında bilgiler verdim.

220px-%D0%A2%D0%B8%D0%B9%D1%88%D0%B5%D0%B9%D1%80%D0%B0%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81.jpg

Son 2 sezon elde edilen şampiyonluğun bu kez kaçması, sistemin bir türlü oturmaması ve taraftarın ortaya konan futboldan duyduğu büyük rahatsızlık Sarı-Kırmızılı camiada Mancini’nin tartışılır hale gelmesine yol açtı. Galatasaray’da hoca adayları düşünüldüğünde ise ilk sıraya Lucescu tırmandı. İlk Türkiye macerasında Aslan’ı çok sıradan bir kadroyla şampiyon yapan Rumen teknik adamın, “Başkan’da numaram var, istediği zaman arar” mesajı ise transfer haberlerini daha da güçlendirdi. Tüm bu hareketlilik içinde Lucescu’nun önceki gün İstanbul’a gelip bazı yöneticilerle görüştüğünün ortaya çıkması, Sarı-Kırmızı taraftarları heyecanlandırdı.

‘Evet, eşimle geldik’

2004’ten bu yana Ukrayna’da çalışan Mircea Lucescu, kısa tatili fırsat bilip eşiyle beraber İstanbul’a geldiklerini söyledi ve ekledi:

İşte Luce’nin sözleri...

“Galatasaraylı yöneticilerle görüştüm. Alex Teixeira ile ilgilendiklerini belirttiler, ben de bilgi verdim” ifadelerini kullandı. Lucescu’ya sorduğumuz, “Başka bir şey görüşmediniz mi?” sorusuna gelen, “Başka konularla ilgili bir şey söyleyemem” sözleri ise şifre niteliğindeydi. Çünkü Luce’nin, yalanlamak ya da “Yok öyle bir şey” demek yerine açık kapı bırakması, Cim Bom ile flörtün sürdüğü şeklinde yorumlandı.

Müthiş yetenek

Lucescu’nun 20 yaşında Vasco da Gama’dan 6 milyon Euro’ya (18 milyon TL) transfer ettirdiği Alex Teixeira, birçok Avrupa takımının listesinde. Sözleşmesi 2018’de bitecek 24 yaşındaki futbolcunun Avrupa’ya çok sıcak baktığı biliniyor. Kendisini Shakhtar’a getiren Lucescu’nun Galatasaray’a transferi, genç orta sahanın Aslan’a gelişinde de büyük koz olabilir. Rumen hocanın öğrencisi için Sarı-Kırmızılı yöneticilere, “Düşünmeden alın” yanıtını verdiği gelen haberler arasında.

"Galatasaray'ı istiyorum"

Shakhtar'da 2010 yılından beri forma giyen Alex Teixeira, Galatasaray'ın Brezilyalılar'ı Telles ve Taffarel'den bilgi aldı, “O formayla Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak istiyorum” dedi.

Ülkesi Brezilya’da parladıktan sonra daha 20 yaşını bile doldurmadan Shakhtar Donetsk’e imza atmıştı Alex Teixeira. Sambacılar’ın en önemli yıldız adayları arasındagösteriliyordu. 2010 yılının Ocak ayından ukrayna ekibinin formasını giyen 24 yaşındaki oyuncu, burada dört kez Ukrayna Ligi şampiyonluğu yaşadı. Ancak en büyük amacı, Şampiyonlar Ligi’nde kendisini gösterip Avrupa’nın büyük liglerinden birine transfer olmak. Shakhtar’ın son yıllarda Devler Ligi’nde beklenen başarıyı gösterememesi nedeniyle Teixeira bir türlü bu hayalini gerçekleştiremedi. Ukrayna Ligi’nin fazla takip edilmemesi de Sambacı’nın vitrine çıkmasına engeloldu. Alex Teixeira işte bu yüzden bir an önce Ukrayna’dan ayrılarak patlama yapacağı bir takıma gitmek istiyor. Ayrılma planları yapmasının bir diğer sebebi de Ukrayna’da son dönemde yaşanın ve çatışma noktasına gelen olaylar.

Aklı fikri Devler Ligi

24 yaşındaki yıldız, Sneijder’li, Drogba’lı, Muslera’lı kadrosu ve son iki sezonda Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği başarıyla sükse yapan Galatasaray’ın bir sonraki durağı olmasını çok istiyor. Aslan’ın kendisi

için girişimlere başlamasının ardından Telles ve Taffarel’le temasa geçen Teixeira, takımla ilgili bilgi aldı. Ardından vatandaşlarına, “Galatasaray, Avrupa’da iyi bir çıkış yaptı. Ben de o formayla özellikle

Şampiyonlar Ligi’nde başarı yakalamak istiyorum” diyerek Cim Bom’a yeşil ışık yaktı.

Shaktar istediğim iki kişi var biri Douglas Costa diğeri Bernand ama bernand büyük ihtimal üst düzey takımlara gider.Ancak Costa müthiş kıvrak ve kanatta çok hareketli bir oyuncu. Texeira daha çok 10 numara oyuncusu bu yüzden gerek yok.

İyi oyuncu olduğunu biliyorum. Bir iki Shaktar maçı izlemiştim. Gayet başarılıydı. Ancak öncesinde patronu gelsin, ardından geliyorsa hayır demeyiz. :)

ismi alex olup da kötü oynadığını gördüğüm hiç bi oyuncu hatırlamıyorum:D

şikecilerin alex, bizim alex, çelsinin alex vs..

Shaktarin Bernarddan sonra en pahali ikinci oyuncusundan bahsediyoruz. Gelirse cag atlatir cag. bizim kadroda böyle teknik oyuncu yok.

Imkansiz.

Shaktar istediğim iki kişi var biri Douglas Costa diğeri Bernand ama bernand büyük ihtimal üst düzey takımlara gider.Ancak Costa müthiş kıvrak ve kanatta çok hareketli bir oyuncu. Texeira daha çok 10 numara oyuncusu bu yüzden gerek yok.

texeira tam olarak 10 numara degil

willian'in Chelsea'de oynadigi rolu bizde oynar shaktarda oynadigi gibi

ama Douglas Costayi tercih ederim acikcasi Texeira gelirsede hayir demem cok iyi topcudur oda

Üst Alt