Alexandru Cicâldău: "Galatasaray'da rüyamı yaşıyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alexandru Cicâldău: "Galatasaray'da rüyamı yaşıyorum"

FBp0nR6WYAMsJvl
\
Rumen basınına konuşan Alexandru Cicaldau:

"Yaşadıklarım, hayal ettiklerimin çok ötesinde. İnanılmaz! Böylesine bir tutku ve aşkı başka yerde bulmak çok zor. Galatasaray'da rüyamı yaşıyorum. Taraftarlar, antrenman koşulları, soyunma odasındaki atmosfer..."

"Yemek bekliyordum, bir taraftarın 5 dakika etrafımda dolaştığını gördüm. Cesaretini topladı, fotoğraf çektirmek istediğini söyledi. O kadar heyecanlıydı ki elleri titriyordu, telefonu doğru düzgün tutamadı. Galatasaray'ın onun için ne kadar önemli olduğunu görün."

"Galatasaray'da tecrübeli oyuncuların bana karşı sıcaklığı beni gerçekten etkiledi. Arda Turan, Muslera, Feghouli ve Babel gibi geçmişte hayran olduğum futbolcular bunlar. Bana ilk günden itibaren çok sıcak yaklaştılar, 10 numara çocuklar gerçekten."

"Morutan ile birbirimizi genç takımlardan tanıyorduk ama Galatasaray'a geldikten sonra daha da yakınlaştık. Ona daha önce yaşamadığımız bir tecrübe edineceğimizi söyledim. Avrupa Ligi, Marsilya maçı... Marsilya maçında çok fazla Türk taraftar vardı."

"Türkler arasında büyüdüm. Türk arkadaşlarım vardı. Ama Türkiye'ye geleceğimi hiç düşünmemiştim."

"10 numaralı formayı reddettim gibi bir durum yok. 33 numarayı kendim seçtim."

"Galatasaray taraftarının videolarını izlemiştim ama tahmin ettiğimden çok daha iyisini yaşatıyorlar. Böyle bir sevgiyi ve tutkuyu başka bir yerde bulmak çok zor."

''Adımı doğru telaffuz etmekte güçlük çekiyorlar ama takım arkadaşlarım için ben Alex'im.''

"Çalışmayı seviyorum. Yetenekli olmayı da seviyorum ama çalışmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum. Her antrenmanda önemli bir maç oynuyormuş gibi %100'ümü veriyorum. Oynadığım her maçta bir önceki maçtan daha iyi olmaya çalışıyorum."

(Playsport)

Üst Alt