Haber - Ali Koç: "Ligden çekilme kararı alırsak başkanlığı bırakmıyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Ali Koç: "Ligden çekilme kararı alırsak başkanlığı bırakmıyorum"

1710777124192.png

Fenerbahçe, 17 Mart 2024 gecesi oynanan Süper Lig müsabakasında meydana gelen olaylar ve son dönemde Türk futbolunda yaşananlara istinaden Futbol A Takımının Süper Lig’den çekilmesi dahil, alınacak aksiyonların değerlendireceğini açıkladı!

Fenerbahçe, Olağanüstü Genel Kurul çağrısında bulundu.

Gündem maddeleri:

1- Açılış,
2- Genel Kurul Başkanlık Divanı Seçimi,
3- Saygı Duruşu,
4- İstiklal Marşı,
5- 17 Mart 2024 gecesi oynanan Süper Lig müsabakasında meydana gelen olaylar ve son dönemde Türk futbolunda yaşananlara istinaden Futbol A Takımımızın Süper Lig’den çekilmesi dâhil, alınacak aksiyonların değerlendirilmesi,
6- Kapanış.

Ali Koç: "Dün gece yaşananlar Türk futbolu utanç vesilesidir. Bu iki kulübü kafa kafaya getirmeye, şiddet ve nefret tohumu ekmeye emek verenler var."

Ali Koç: "Trabzonspor ve Trabzon. Ülke futbolunun en önemli dinamiklerinden biridir."

Ali Koç: "Bu iki kulübü kafa kafaya getirmeye, iki kulüp arasında şiddet ve nefret tohumu ekmeye son 13-14 yıldır emek verenler var."

Ali Koç: "3 Temmuz'un sebebi olan terör örgütü, iki kulüp arasındaki çatışma seviyesini belki de getirmek istediği seviyeye ulaştırmıştır. Kurşunlanma olayı da belki de bunların ürünüdür."

Ali Koç: "Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, hem kendimize hem Trabzonspor'a hem de Türk futboluna geçmiş olsun diyoruz."

Ali Koç: "Üzülerek öğrendim ki, yaşanan gerginlikleri Fenerbahçeli futbolculara bağlayacakları yönünde duyum alıyoruz. Umarım böyle bir hataya düşmezler."

Ali Koç: "Dün gecenin mağduru Fenerbahçe Spor Kulübüdür. Linçten ve saldırıdan kendini koruyan Fenerbahçe Spor Kulübüdür."

Ali Koç: "Yönetim kurulumuzla konuştuk. Artık bu iş çığırından çıkmıştır. Artık Fenerbahçe'ye yapılan muamele tahammül edilebilecek bir muamele değildir."

Ali Koç: "Dün bir futbolcu linç edilseydi ne diyecektik? Bir tanesine bir şey olsaydı ne olacaktı? Şiddeti normalleştirmeye çalışan bir ülke haline geldik. Yazıklar olsun ya! İsmail Hoca'nın başına buz tutması tahrik etti diye köşe yazısı yazanlar var!"

Ali Koç: "Maç başladı. Olaylar aşama aşama büyüdü. Hakem bu süreçte hiçbir yaptırım uygulamadı. Bu durum da tribünleri cesaretlendirdi."

Ali Koç: "Bu maçın devam ettirilmesi olacak iş değil! Halil Umut Meler, UEFA'da böyle bir maçı devam ettirebilir miydi? Ettirseydi lisansı iptal edilirdi!"

Ali Koç: "Sahaya meşale geliyor. Hakem dönüp meşaleyi görüyor. Düdük çalıp oyunu durdurmuyor, oyunu devam ettiriyor! Ya biz berabere kalsaydık ya da kaybetseydik ne olacaktı? Bir kez daha zorbalıkla bir şampiyonluğu daha mı elimizden alacaklardı!"

Ali Koç: "Dün stadyumda polis yoktu! Trabzon'da eşimiz dostumuz var. Sorduk, arama bile yapılmamış orada! Polisler neden yoktu?"

Ali Koç: "Trabzon yönetimine teşekkür ediyorum bizi çok iyi ağırladılar. Ertuğrul Başkan'a dün ben oğlumu teslim ettim."

Ali Koç: "Yıllar önce Denizli’de zorbalık yaşadık, şampiyonluk gitti. 2014/15 sezonunda doludizgin şampiyonluğa gidiyorduk, otobüsümüz kurşunlanınca şampiyonluğumuz gitti. Dün kaybetseydik yine zorbalık sebebiyle şampiyonluğumuz gidecekti."

Ali Koç: "Bizi suçlu yapacaksanız iş daha da çığırında çıkar. Olağanüstü Genel Kurul'a gidiyoruz. Yapmamız gerekeni yapmamız lazım."

Ali Koç: "Gerekiyorsa bir alt lige düşeceğiz. Her gün ölmektense bir kez öleceğiz. Alt ligde'de oynarız biz."

Ali Koç: "Kulüpler Birliği vakfından az önce istifa ettim. Kendi kaderimizi kendimiz çizeceğiz."

Ali Koç: "Fenerbahçeliler tahrik etti derken insan utanır. İşin nereye gideceğini ben biliyorum. Tamam o zaman, siz böyle yapmak istiyorsanız, bundan sonra karar verenler 30 kere düşünsünler."

Ali Koç: "Hâlâ golden önce faul vardı diye tartışma yaratıyorlar. Hakem kuralları doğru uygulasa maçı 3-0 hükmen kazanacağız zaten."

Ali Koç: "İlerleyen günlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Bu ligde Fenerbahçe'ye yer yok."

Ali Koç: "Herkes aklını başına alsın. Linç tehlikesine rağmen maçı devam ettirenler aynaya baksın."

Ali Koç: "2 Nisan ilk toplantı. Bu toplantıda gerekli sayıyı yakalamamız lazım. 15-16 bin kişiye sağlamamız gerekiyor. Bu kararı 2 Nisan'dan önce almak zorundayız. Rica ediyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü tarihi için, gelin kulübünüzün yanında durun."

Ali Koç: "Ligden çekilme kararı alırsak başkanlığı bırakmıyorum. Bir alt lige düşersek üst lige çıkarır o zaman bırakırız."

GI9pYp3X0AAf-Uw

allah'ım yine mağduriyet geliyor.

yıllarca "otobüs kurşunlanma" bahanesiyle taraftar uyuttular. o olaydan sonra fb'in liderlik koltuğuna oturduğunu bile hatırlamaz fbliler. sanki müthiş liderlerken bu olay oldu ve liderliği kaybettiler sanırlar. aslında lider değillerdi, bu olay oldu ve lider oldular. :d

şimdi de türk futbol tarihinin en büyük hakem desteğine rağmen kazanamayacakları şampiyonluğun bahanesi bu maç olacak.

şaka gibi.

Fenerbahçe yönetim kurulu toplantısı tutanağının gündem 5. maddesi: "17 Mart 2024 gecesi oynanan Süper Lig müsabakasında meydana gelen olaylar ve son dönemde Türk futbolunda yaşananlara istinaden Futbol A Takımımızın Süper Lig’den çekilmesi dâhil, alınacak aksiyonların değerlendirilmesi."
Şeyime kadar yolunuz var

Üst Alt