Ali Koç’tan Flaş Açıklamalar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Koç’tan Flaş Açıklamalar

dm1wju8wwaao50s.jpg

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe futbol takımının yeniden yapılanması sürecinden, olimpik sporlardaki gelişmelere ve mali disiplinin sağlanması için yapılan çalışmalara kadar tüm konularda açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Futbol Takımı'nın ilk 4 haftadaki performansı, Teknik Direktör Phillip Cocu ve Sportif Direktör Damien Comolli'nin geleceği hakkında önemli açıklamalar yapan Koç, basında çıkan bazı haberlere de tepki gösterdi. İşte Ali Koç'un ikinci kez yaptığı "Camiaya Sesleniş" programındaki açıklamalarının tamamı;

depophotos_16074252.jpg

"Her gün Fenerbahçe'yi takip eden, deplasmanlara giden, hayatı bizler gibi Fenerbahçe olan arkadaşlarımıza soru sorma hakkını verdik. İlerleyen tarihlerde Fenerbahçeli köşe yazarları ya da spor medyasının değişik isimlerine de yer vereceğiz. Zaman zaman birbirimize ters düşsek de bu arkadaşlarla aynı gemideyiz. Bununla beraber herhangi bir davet usulü yapmadık. Kimseyi davet etmedik. Kimler başvuruyorsa onları çağırdık."

SPONSORLUKTA EL SIKIŞMAK ÜZEREYİZ "Sponsorluk konusunda açıklayacağım birçok anlaşma var. Bizim sponsorluğa bakış açımızı anlatmak istiyorum. Sponsorluk anlaşmasında ne aldığından çok ne verebilirim üzerine kurgulamaya çalışıyoruz. İkincisi, daha az sponsorla, daha uzun ve daha büyük anlaşmalar yapmayı hedefliyor. Fenerbahçe Futbol Takımı'nın formasındaki gelir getiren hiçbir sponsorluk anlaşması yoktur. Uluslararası ve ulusal markalarla enteresan geldiğimiz nokta var. Formanın önü için bazı medya mensuplarının da bahsettiği gibi uluslararası bir marka ile el sıkışmak üzereyiz demeyeyim ama müzakerelerin sonuna geldik. Buna mukabil futbolda bekleyen aşağı yukarı 10-12 milyon Euro'luk sponsorlarımız bekliyoruz. Bu büyük marka ile uzun vadeli anlaşmanın akıbetini bekliyoruz.

BASKETBOL SPONSORU Basketbol dediğimiz zaman Avrupa'nın en iyi 2-3 takımından birinden bahsediyoruz. Belki de en iyisi... Bu takımın forması Euroleague boyunca 16 şehre gidecek. Aynı zamanda Türkiye Ligi var. Bu markanın uluslararası bir marka olması lazım. Doğuş Grubu'na teşekkür ediyorum ama onların ayrılışı bize büyük bir darbe vurdu. Buna rağmen şubenin geçen sezon 4-5 milyon Euro açığı var. Yönetim olarak ya cebimizden ya da başka bir yerden masrafları karşılamamız gerekiyor. Geldiğimiz noktada bu sponsorlukların resmi şekilde açıklanmamış olması sıkıntıdan kaynaklanmıyor. Tercihlerimizi en iyi yapma arzumuzdan dolayı kaynaklanıyor."

depophotos_16022491.jpg

BAZI HABERLERE TEPKİ "İnsanın vücudunda ne zaman uçuk çıkar? Bağışıklık sistemi zayıflayınca. Ligde kötü sonuçlar alıp, Benfica'ya karşı da elenince en zayıf anımıza rastladı. Bu zayıf anda bize saldırmak daha kolay, makbul oldu diyelim. Bu saldırılar sadece bazı medya kurumlarından gelmiyor. Biz herkese eşit mesafede olmak istiyoruz. Hatalarımız çok var. Düzelecek çok yönümüz var. Sizlerin arzu ettiği iletişim ortamını henüz yaratamadık ama bu konuda da yeniden yapılandırma içerisindeyiz. İnşallah hepimizin birbirimizden besleneceği ortamı yakalayabiliriz. Ama biz hiçbir grupla vıcık vıcık ilişkilere girmeyeceğimizi, haber yaptırmak için sempatik olmayacağımızı, buna mukabil hiçbir medya grubuna, patronlara, muhabirleri ya da editörleri şikayet etmeyeceğimize ve işine son verilmesi için baskı kurmayacağımıza dair söz veriyorum."

depophotos_16024862.jpg

"BURAYA GELMEK İSTEYİP GELEMEYEN TEK KİŞİ O MEDYA ORGANI MENSUBU" "Tesislere girme yasağı, Fenerbahçe'yi takip edemezsiniz diye cezalar vermeyeceğiz, müdürlerinizle, patronlarınızla ilişkiye girmeyeceğiz. Oyuncularımızla röportaj yapma konusunda testiyi taşıyanlara daha fazla öncelik vereceğiz. O yüzden buraya tek gelmek isteyip de gelemeyen kişi o medya organının mensubu olmuştur. Sizler burada olmayı bize göre hak ediyorsunuz. Onlara göre yanlış karar vermiş olabiliriz. Zaman zaman birbirimizi üzeceğiz, kızacağız ancak sonuçta samimiyet ve iyi niyet olduğu zaman bunu biz hepimiz aynı gemideyiz mantığıyla yürütebiliriz."

100 OYUNCU KONUSU "100 oyuncu konusu da ciddi anlamda suistimal edildi. 100 oyuncu öyle bir şey ki, biz bu kadar FFP sıkıntısı olan bir kulübün geleceği için bakıyoruz. Arzu edip alamadığımız oyuncular da oldu. Oyuncu arzu etti gelmeyi, şartlarda anlaşamadık. Ama bizim imkanlarımız bayramdan sonra arttı. Ondan önce elimiz kolumuz bağlı olmasına rağmen sadece Fernandao transferiyle Ayew ve Slimani transferlerini yaptık. Ayew'in kiralama bedeli yok. 100 oyunculuk liste devam eden bir liste. Jailson ve Tolga Ciğerci listede yoktu"

JAILSON VE TOLGA CİĞERCİ, JOSEF DE SOUZA TRANSFERLERİ "Tolga Ciğerci bize son dakika fırsatı olarak geldi. Son günlerde Galatasaray'dan ayrıldı. Sakatlığı bilinen ve kronik bir sakatlık. Biz kendisine oynadığı müddetçe ücret ödeyeceğiz. Karakterli bir oyuncu. İyi oynadığında müthiş bir oyuncu. Bize kadro derinliği açısından fayda sağlayacak bir oyuncu. Jailson'a gelirsek, Josef'in satılmasıyla beraber o pozisyonun doldurulması gerekiyordu. Josef'e Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu olarak teşekkür etmek istiyorum. İyi insan, iyi bir aile babası, her şeyini veren, forması için çarpışan, kulübün çıkarlarını düşünen birinci sınıf bir karakter."

depophotos_16045664.jpg

SOYUNMA ODASINA İNMEM DEMEDİM "Benim görevim hangi branş olursa olsun futbolcuların başarılı olabileceği en başarılı iklimi sağlamak. Huzurlu bir ortam yaratabilmek, taraftar desteğini sağlayabilmek, üçüncüsü de futbolcuların başarılı olması için ne lazım, onların ödeme tarihlerini zamanında yapabilmek. Bursaspor maçından önce de Samandıra'ya gittim. Futbolcularımıza ne kadar inandığımızı, güvendiğimizi, hatta 'Birinci maçınıza çıkar gibi değil, şampiyonluk maçına çıkar gibi çıkıyorsunuz' dedim. Biz gerekli iklimi sağlamak kadar gerekli önlemleri de almak zorundayız. Soyunma odasına indiğim zamanda hayal kırıklığımı, taraftara yaptığımız haksızlığı, camiamızın çok çok daha iyi olabileceğini dertleşmek, bir nebze üzüntümü, kızgınlığımı ve sonuna kadar arkalarında olduğumu söylemek için indim. Vakti gelirse gerekirse en radikal tedbiri alacak konumdayız. Almadığımız takdirde sorumlu biz oluruz. Ben soyunma odasına inmeyeceğim demedim. Sayın Comolli ile yapılan röportajda İstanbulspor maçında soyunma odasına gelir misin dediğinde gelmeyeceğim dedim. Sizler bunu 'soyunma odasına inmeyecek' diye manşet attınız. Soyunma odasına da inerim, rakip takımı tebrik de ederim."

"MECBUR KALMADIKÇA RADİKAL KARAR ALMAYIZ" "İnşallah sonuna kadar da imza töreninde dediğim gibi başkanlığım boyunca tek hoca olur. Ama bu futbol, neyin ne olacağı belli olmaz. Önemli olan Fenerbahçe'dir. Her türlü önlemi almaya hazırım. Bundan da bir şey çıkarmayın. Biz sabırlıyız, amacımızda da hedefimizde de sabırlıyız. Mecbur kalmadıkça radikal karar almayız. Kimsenin dolduruşuna gelmeyiz. Bizim çok büyük hedeflerimiz var. Büyük üzüntüler yaşayacağımızı bilerek bu yola çıktık. Damien ile Cocu bazı yerlerin yazdığının aksine son derece iyi bir kimya içerisinde çalışıyorlar."

"SISSOKO HABERLERİ BENİ İNANILMAZ DERECEDE RAHATSIZ ETTİ" "İki tane konu yalanladık. Ramirez'i yalanladık çünkü taraftarlar etkilenmeye başladı. İş oldu bittiye getirildiği için taraftarlara hatırlatmak zorunda kaldık. Diğeri de Sissoko'ydu. O beni müthiş üzdü. Duayen diye hepimizin bildiği isimlerin bu akıntıya kapılması. 'Bu iş oldu' dediler, biz 'yok' deyince de 'beceremediler' konumuna geldi. Bu bizim için kabul edilebilir bir şey değil. Transferi yapıldı diye açıklandı. Camiada önce coşku sonra hayal kırıklığı yarattı. Halbuki oyuncuyla, menajeriyle ya da kulübüyle temasımız olmamıştı. Böyle yansıtılması bizleri inanılmaz derecede rahatsız etti. Kötü niyet olduğunu düşünmüyorum. Ertesi gün bundan sorumlu arkadaş özür diledi ama bence geç kaldı. Yaptığımız açıklamayı önce vermediler, sonra yayınladılar. Ama hatalarından döndüler teşekkür ediyorum. Biz kimsenin patronunu aramadık, kimseye hiçbir şey demedik ama yapan kişi özür diledi, kurum da hatasından döndü."

ÖMER FARUK'U TAKİP EDİN "Altyapıda sandığımızdan daha iyi bir oyuncu kalitesi çıktı. Bununla beraber sizler de görüyorsunuz 6-7 oyuncuyla profesyonel sözleşme imzaladık. Ömer Faruk'u yakından takip edin, Fenerbahçe'ye büyük hizmet edecek ve ekonomik açıdan büyük fayda sağlayacak. Her şeyden fazla önceliğimiz altyapı olacak. Bununla beraber oyuncuları sadece futbol sahasında değil, iyi insan olma çerçevesinde yetiştirmek istiyoruz. Bizi eleyen Benfica'da iki tane oyuncu vardı. Yıllık 90 bin Euro alıyorlar. Her sene 50 ile 100 milyon Euro arası oyuncu satışından gelir elde ediyorlar. Benfica, Ajax, Shakhtar olmak lazım derken bunları kastediyordum. En çok maaş verdikleri 3 oyuncu var onlara da 2 milyon Euro veriyorlar. Bu lüks içinde olmak için altyapıdan sürekli oyuncu yetiştirmek gerekiyor"

depophotos_16074971.jpg

"SOSYAL MEDYA VARKEN BÜTÜNLÜK ZOR" "Scouting sistemi yapılabilecek geri dönüşü en yüksek yatırım. Transferlerimiz bitti, Damien dinlendi ve devre arasının transferlerini konuşmaya başladık bile. Scout sistemini genişleteceğiz. Ya ben ya Comolli yapacak bunu. Scoutlarımızı sizlerle tanıtırız. Fenerbahçe'nin geleceğinin teminatı olacak bu. Büyük camialarda böyle değişik segmentler olabilir. Fenerbahçe'de işin ötesine gitti bu durum. Birleştirici olmak için başarı sağlanmalı. O zaman bu tip gürültüler azalıyor. En büyük arzum bir ve bütün Fenerbahçe. O zaman kimse önümüzde geçemez. Çok isterim Fenerbahçe'yi bir ve bütün hale getirebilmeyi başaran biri olmak. Ama sosyal medya olunca bu işler zor oluyor. Troller var. Bazı insanlara kendinizi kabul ettiremiyorsunuz, ettiremeyeceksiniz. Ama içi Fenerbahçe ile yanıp tutuşan insanları bir şemsiye altında toplayabileceğime yürekten inanıyorum"

3-9.jpg

COMOLLİ GEÇ KALDI MI? "Hata varsa hepimiz sorumluyuz. İki oyuncuya satmadan önce cephanemiz yoktu. Slimani'yi çok istedik. Ama Slimani gibi bir oyuncuyu kiralama yönteminden başka türlü almanız imkan dahilinde bile değil. Satın alma opsiyonu bile verilmedi. Hem Damien, hem Phillip inanılmaz istiyordu. Fakat 5 tane forveti olan Leicester, önce satmak istedi, almamız mümkün değildi, kiralama modeline gelince iş işten geçmişti. Ben istemez miyim 25-30 milyon Euro'nun garanti olacağı Şampiyonlar Ligi'ne gitmeyi. Bu kadro ile orada ne kadar puan toplayabilirdik ona emin değilim. Bizim önce kendi bahçemizi toplamak sonra Avrupa'da kalıcı bir Fenerbahçe. Kuralar çekilince çekinilecek bir takım olmak istiyoruz. Bugünden yarına olacak bir şey değil. Comolli'yi yargılarken 25 milyon Euro'luk satış yapmak kolay değil. 4 ay sonra serbest kalacak bir oyuncuyu 4 milyon Euro'dan başlayıp 12+1'e getirmek kolay değil. Josef'i satmamak sorumsuzluk olurdu bu rakamlara. Benzia'nın bize gelebileceği aklımın ucundan geçmezdi. Fransa futbolundaki mevzuatlardan dolayı Lille mecburen elden çıkardı."

"VOLKAN DEMİREL'İN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR" "Ferdi Hollanda futbolunun geleceği olarak görülen oyuncularından biri. Cocu da çok istiyordu. Her şeyin zamanlaması önemlidir. Fenerbahçe'ye kimler geldi yok olup gittiler. Barış Alıcı ve Berke daha çok Comolli ve benim üzerinde durduğumuz oyuncular. Biz almasaydık Berke Avrupa'ya büyük paralara gidecekti. Kendi yaş grubunda dünyanın en iyi 3 kalecisinden biri. Doğuştan Fenerbahçeli. Volkan Demirel'in mukavelesi seneye bitiyor. Gelecek sezon o yüzden Berke ve Harun vardır. Bu sene Berke pişecek. Berke kendini geliştirmeye devam ederse Türk futbolunun geleceğinin kalecisidir. Barış müthiş bir futbolcu. Bütün Fenerbahçe'nin yükünü taşımasını beklerseniz nefesi erken tükenir."

4.jpg

"FFP DAHA ZORLAŞTI" "FFP daha da zorlaştı. Demin anlattığım kurlardan dolayı borcumuzun yüzde 80'i döviz olduğu için çok arttı. FFP sıkıntımız aynen devam etmektedir. Artarak devam etmektedir. İnşallah yakın zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü konsolide rakamları çıkacak. Ancak Mayıs sonu itibariyle rakamlara bakınca borcumuz artmış görünüyor. Üç yılda eksi 30 milyon Euro zarar etme hakkımızın çok üstüne geçtik. Oraya dönmemiz için 70-80 milyon Euro kar yapmamız gerekiyor. Kolay kolay mümkün değil. Türk parasını koruma kanunu çerçevesinde yeni uygulamalar geliştiriliyor ama kimse futbolcuların ödemelerini döviz kurundan TL'ye çeviremiyor... Faktoring firmalarından biri Fenerbahçe'yi hedef aldı. Kulübümüze, Aziz Yıldırım ve başta ben olmak üzere 4 yönetim kurulu üyemize haciz getirdiler. Sonra pişkin pişkin arayıp avukatımız yapmadı, biz yapmadık diyerek Fenerbahçe'yi karşılarına almış durumdalar. Yönetim kurulunda çok yakından tanıyan insanlar var. Bu şekilde davranmalarına anlam verebilmiş değiliz. Burada tatsız gelişmeler yakında olacak."

5.jpg

YABANCI KURALI "Fenerbahçe ve Galatasaray ise 470 milyon zararlar bitirdiler. Bu kafayla gidersek ya ciddi cezalar yiyeceğiz, ya da sürekli UEFA'nın kıskacında olacağız. Adeta intihar ediyoruz. Türk futbolu bugün çıkmazın içinde. En yaşlı oyuncuları transfer eden, altyapıdan en az oyuncu çıkartan ve statlara en çok yatırım yapan konumda. Takımlar, milli takımlar seviyesinde sürekli bir başarı da yok. Avrupa ile aramız her geçen gün artıyor. Ara hiç kapatılmayacak kadar açılacak vaziyette. 14 oyuncu kriteri konuşuluyor. Bu kural 8 defa değişti. Niye değişti? Değişti de neye fayda sağladı? Bazen bir sezon içinde iki kere değişti. Bazı takımların federasyonda sesi fazla çıktı diye mi değişti? 6, 6+1, 6+2, 6+0+4, 5+0+3 derken 14'e gelmiş. Şimdi de indireceğiz diyorlar. Yabancı sayısından önemlisi yabancının kalitesi ve verdiğiniz para. Kriterler getirilmek zorunda."

6.jpg

ALİ DÜRÜST'E TEPKİ: 'BU NASIL BİR SAYGISIZLIK' "Futbolda kavga ortamının bitmesi gerektiğini, çocuklarımıza olan sorumluluklarımızdan dolayı yeniden saygı çerçevesinde kampanya başlattık.Bir federasyon yetkilisinin futbolcu transferi ortamında olması kabul edilebilir bir şey değil. Dolayısıyla son derece garip olarak fakat bir o kadar da doğal olarak karşılanması garipliği içinde çok düşündüm. Ben bilmiyor muyum gazetelere televizyonlara röportaj vermeyi. Belki de taraftarlarımız bana kızdılar. Yeterince sahip çıkmıyorum diye düşünmüş olabilirler. Ben istemedim buna bir şey yapmak bekledim. Söz konusu kişiden hamle bekledim. Gelmedi. Sayın Ali Dürüst bana göre kabul edilmez bir açıklama yaptı. Serdar Ali Çelikler haklı olarak bu konunun üzerine gittiği için ona bir açıklama yaptı. Açıklama burada. Bu nasıl bir saygısızlık dedim. Tamamen iyi niyetle orada olmuş olabilirsin, bu olay insanlarda rahatsızlık yaratmış. Nasıl Ali Dürüst gibi bir insan bunu açıklamaz. İlk bu konuda olumsuz yazan birine kendini açıklama ihtiyacı duyar. Ben bu olayı garip karşılıyorum. Burada kişiler değil kurumlar önemli. Sizin orada olmanız tesadüfen de olsa sıkıntı yaratacağını bilecek kadar tecrübeli bir insansınız. Ben Serdar Ali Çelikler bey bir şey yazmasa demek ki bir şey demeyecekti. Bir TFF yetkilisinin böyle bir ortamda olması, gördüğüm an kalkardım ya. Belki Alanyaspor Başkanı bahsetmeseydi hiçbirimizin haberi olmayacaktı."

EK TRANSFER SÜRESİ TALEBİ: "OYUN OYNANIRKEN KURAL DEĞİŞMEMELİ" "Bu Avrupa'da yaygın uygulanan bir kural. Türkiye'de uygulanması da doğru olur. Ancak oyun oynanırken böyle keyfi şekilde kuralların değişmesine tamamen karşıyım. Bunun altında bir şey aramıyorum ama kurallar artık oyun oynanırken değişmemeli diye düşünüyorum."

"VAN PERSIE'Yİ SAKAT OLDUĞUNU BİLE BİLE ALDIK" "Denetimler bitmek üzere. Bu ay sonunda bitecek. İlginç sonuçlar çıkıyor. Bunları mümkün olduğunca paylaşacağız. Evet 3 Temmuz çok büyük zarar verdi Fenerbahçe'ye. 3 Temmuz'da Fenerbahçe sağlıklı bir kulüpken hak etmediği bir saldırıya uğradı. O saldırı çerçevesinde belimiz kırıldı ama ayakta durduk. Ama çok yorulduk. Sizin sektörde hata yapmanın hiçbir bedeli yok. O günlere dönerseniz ağızlarından sular akarak zevk ve şevk içinde Fenerbahçe'yi yerden yere vuran bazı medya mensupları 17-25 Aralık'tan sonra "Fenerbahçe'ye haksızlık edildi" diyor. Bunun hiçbir bedeli yok. İnsan kendi utanır aynaya baktığı zaman. 3 Temmuz'da zararlar verildi. Ve Fenerbahçe'nin yörüngesini yerinden oynattılar. Fenerbahçe çok doğru yoldaydı. Ondan sonra kendi kalemize gol atmaya başladık. Yanlış uygulamalar, yanlış yatırımlar, kişisel kaprisler. Bugün Türkiye'nin en iyi sağ ve sol bekini elimizle verdik. Bir gün onların da detaylarını konuşuruz. Gittik van Persie'yi aldık. Sakat olduğu biline biline alındı. Terraneo bizi aldattı dedi başkan. Olabilir. Yanlış ilişkiler içerisinde de olabilir. Bizim de başımıza gelir. İnşallah gelmez de. Ama sağlık ekibin var. Sağlık ekibini nasıl aldatır sportif direktör? Sağlık ekibi bu oyuncu sakat dedi. Bile bile aldık. O yüzden suistimal olup olmadığını yakında göreceğiz. Bence kişisel hatalar daha çok öne çıkıyor"

BURSASPOR'UN TEPKİSİ "Bursaspor Başkanı Ali Ay ile birlikte maçta tribünde oturamamıştık. Lefter Küçükandonyadis'in ailesi bizimleydi. Devre arasında gittim morali çok bozuktu. Bir video gösterdi. Orada bizimle alakası olmadığını söyledim. Devletin polisi, milletvekili, kaymakamı vardı. Devlet burada onlar bir şey yapamıyorsa biz nasıl yapalım dedim. Sonra döndü dolaştı maçtan sonra kendisini geçirdim. O da yanılmıyorsam bize teşekkür etmiş. Sonra ne olduysa internet sitesinden direkt ben hedef alındım. Sonra link konuldu, linkte de koçun kafası kesilirken bir fotoğraf vardı. Bunun Başkan Ali Ay ile ilgisi olduğunu zannetmiyorum. Kraldan kralcı biri yapmıştır diye düşünüyorum en azından ümit ediyorum."

depophotos_16022491-1.jpg

FABIAN TRANSFERİ HAKKINDA "Fabian transferiyle de Comolli kötü gösterildi. Orada kötü gösterilecek biri varsa o da benim. Fabian iyi bir futbolcu, özel hayatı biraz renkli. Müthiş oynuyor. Avrupa'da da iyi başladı ama istediği performansı sağlayamamakla birlikte sakatlanıyor. Belinden ciddi bir şekilde ameliyat oluyor. Ve bir nebze olsun kendi takımında yerine başkaları alınıyor, Dünya Kupası'nda da tek maç oynuyor, yeni sezonda da Bayern Münih maçına çıkıyor. Bu işin ekonomik tarafı o kadar cazipti ki acaba bu risk alınabilir mi? Biz daha çok özel hayat tarafında riske baktık. Sözleşmeye koyacağımız maddelerle bertaraf edebilirdik. Sağlık kontrolünü birden fazla yere yaptıracaktık. Bu pozisyon önemli, bu risk alınmayabilir demişti Comolli. Birden fazla yerde de kontrol ettirdik. Ne yazık ki sonuçlar olumlu olmadı. Öyle bir sakatlık ki 2-3 sene oynar bir şey olmaz, Fenerbahçe'nin makus talihi ile 2-3 maç sonra sakatlanırdı. Futbolcunun sağlığı ile gizlilik vardır. Biz minimum detaya girerek bu konuyu kapatmak istedik. Ama futbolcu ne yazık ki anlamsız bir şekilde, çünkü kendisi de oradaydı. Son dakika yeni şartlar koşuldu ayrıldık diyor. Comolli'de menajerinin mesajları var. İsterseniz devre arasına kadar para ödemeyin oyuncuyu deneyin diyorlar. Başka şeyler de var ama söylemeyeceğim."

"AYAKLARDAN ÇOK KAFADA PROBLEM VAR" "Cocu'nun açıklamasını şöyle anlıyorum. Dördüncü hafta şampiyonluktan bahsetmenin anlamı yok diyor. Şampiyonluk zor demiyor. Yeni bir oyun sistemi. Ayaklardan çok kafada problem var. Bu konuda hocamızın düşüncesi güven problemi var. İdmanda yansıttıklarını sahaya yansıtamadıkları bana gelen geri bildirim. Bilinçli veya bilinç altı bu projenin başarılı olamayacağına inananlar da olabilir. Hepsinden birer parça ekleyebilirsiniz. Bu takımın, takım olması gerek önce. Yepyeni oyuncular var. Geçmiş kadro da ikinci bitirdi ligi. Kafadaki sorunu çözüp takım ruhunu daha iyi yansıtabilecek, hocanın da biraz daha oyun sistemini uygulayabileceği ortamı yakalayınca arka arkaya gelecektir."

"OZAN TUFAN'IN AYNAYA BAKMASI GEREKİYOR" "Ayew'in satın alma opsiyonu 12 milyon Euro, Benzia'nın ise 7.4 milyon Euro. Eğer iyi bir sezon geçirirse ulaşabileceğimiz bir rakam. Ozan Tufan gibi bir yatırımı yapmışken yaşı da sadece 24 iken elinde mücevher gibi bir değer olması gerekirken ne Ozan, ne biz seviniyoruz. beklentim çok yüksekti. Potansiyeli bildiğimiz için kampa da çok fit geldi. Çok hazır geldi. 8 kilo mu ne vermiş. Tatilinin büyük bir bölümünü çalışarak geçirmiş. Ozan hazır dedi. Fakat ne yazık ki beklediğimiz gibi olmadı. Daha çok uyum konusu, performansı istatistiksel verileri ve hocayla arasındaki kimya, Comolli'nin gözlemleri ne yazık ki olumsuz noktadaydı. Transfer edebilirsiniz diye düşünebilirsiniz. Bazı takımlar ilgisini çekti, fakat Fenerbahçe'deki yüksek ücretinden dolayı bazı Anadolu takımları o topa giremediler. Beşiktaş'tan bize gelen bir şey yok. Bizim kabul edemeyeceğimiz bir takas söz konusuydu. Birçok oyuncuyu ilgilendiriyordu. Belki de Ozan'ın başka düşünceleri vardı. Ama sonuçta transferi de olmadı. Kadroda da olmadı. U21 ile çalışıyor. Bizim değerimizdir. Ücreetini de ödemek zorundayız. İyi bir Ozan hepimizin alıştığı, Bursa'dan aldığımız Ozan Türkiye'nin her yerinde oynar. Ama artık onun da kariyerinin bu aşamasında aynaya bakıp, kendisini silkeleyip bu iş nereye gidiyor demesi gerekiyor."

"EMRE AKBABA KARAKTERLİ DAVRANDI AMA..." "Temmuz ayının 2'sinde veya 3'ünde başkanı aradığımda durum nedir dedim. O zaman 5-7 milyon rakamları dolaşıyordu. Bir rakam telaffuz etmedi başkan. Başakşehir'in verdiği, oyuncunun almak istediği rakamdan bahsetti. Ben de bunları ödemeyiz dedim. Bu iş olmazsa oyuncuyu ufak bir miktar üzerinde düşünürseniz haber verin dedik. Ondan sonra son hafta transferi olana kadar devrede yoktuk. O arada menajeri Comolli ile konuşmuş. Çocuk ilgileniyor denmiş, forma numarasına kadar konuşulmuş. Oyuncunun kalbinin nerede olduğu önemlidir. Her şey para demek değildir. Onun tercihinin Galatasaray olduğunu duyunca 'tamam' dedik. Kendisini tebrik ederim dün de iki tane gol attı. Karakterli davrandı. Gönlü Galatasaray'daymış. Ben buna saygı duyarım. Bunu bir zafer çığlıklarına çevirmek çiğ kaçtı. Ondan öteye duygularımı söylemeyeyim. İnşallah Türkiye'ye yıllarca hizmet eder"

AZİZ YILDIRIM İLE BİR ARAYA GELİR Mİ? "Kongre süreci gergin geçti. Affedemeyeceğim hiçbir şey yok. Ama çok üzüldüğüm ama affetmekte zorlanacağım şeyler yaşattılar bana. Fenerbahçe çıkarları için hiç düşünmeden gelirim. Ben hala başkanım diyorum. Eski başkan lafı hiç hoşuma gitmiyor. Yaptığı hatalar son dönemde fazladır. Ama sonuçta Fenerbahçe'ye hizmet edeceğine inandığım samimi bir buluşma olacaksa hiçbir önyargım olmaz. Ben insanları tahlil etmekte kuvvetliyimdir. Ne yazık ki başkanın yanındaki bazı insanlar işin rengini tarif edemeyeceğim seviyede değiştirmiştir. Hayatta affedilmeyecek hiçbir şey yoktur"

SORU - Barcelona ile transferde görüşmeniz olacak mı? Aykut Kocaman kararını nasıl verdiniz? Ali Koç: "Barcelona başkanı ile konuştuk. İnşallah önümüzdeki yaz bir şeyler yapacağız. Birkaç oyuncu için girişimlerimiz oldu. Bir tanesi anormal fiyata çıktı. Mecbur olmadıkça kiralama olmadıkça kiralama değil satış modeline gittiklerini ve paraya ihtiyaçları olduklarını ifade etti. Bu sene olmadı, seneye neler olur bilemeyiz. Aykut hocanın 3 Temmuz'da inanılmaz bir liderliği var. Onunla seneler sonra Türkiye Kupası'nı kazandık. Ama böyle bir tercih yapıldı. İnşallah bunun sonunda iyi ki böyle yapmışız deriz. Felsefesiyle, duruşuyla, adamlığı ile Türk futboluna çok büyük katkıları olacaktır."

DIEGO COSTA HABERİ Ali Koç: "Diego Costa ile ilgili bir belge paylaşılmış. Sanki biz sızdırmışız gibi konuşuluyor. Bizim fıtratımızda böyle bir şey yok. Biz belge sızdırıp haber yaptırsak, haber yaptıracağımız son kişi olur o basın mensubu. Eski yönetimle yeni yönetimi kaşı karşı getirmek için yapılmış bir şey olarak görüyorum. Hiçbir şekilde benim fıtratımda olmayan bir şey. Belge sızdıracak kişi olsak en son medya mensubu olur. Bu kadar basit ve kolay olmaması lazım. Yarım sezon görüşme olmuş' deniliyor. Rakamlar garibime gitti. Chelsea kadro dışı bırakmıştı, Atletico Madrid alamıyordu. Atletico'nun yasağı vardı. O evrakta olduğu gibi neden bir yıllık. Bazı insanlarımızın bizim evrak sızdırdığımızı söylemeleri çok üzücü."

kaynak

way be ,tamamını okumuşsunuz

ben 4. ya da 5. paragraftan sonra bıraktım

fenerin, hayatımda, bu yazının tamamını okuyacak kadar bile zaman almasına tahammül edemedim.

ne o ,kripto fenerli misiniz yoksa

"Futbolda kavga ortamının bitmesi gerektiğini, çocuklarımıza olan sorumluluklarımızdan dolayı yeniden saygı çerçevesinde kampanya başlattık.Bir federasyon yetkilisinin futbolcu transferi ortamında olması kabul edilebilir bir şey değil."

Bu yüzden mi bizim istediğimiz 3 oyuncu icin devreye girip, fiyat yükselttiniz?

"OYUN OYNANIRKEN KURAL DEĞİŞMEMELİ"

Biz şampiyon olmuşken puanları yariladiniz, yeniden baslattiniz ligi, o zaman neredeydin sayın k.oc

Bu da karakter yoksunuymuş, yazık. Oysa ilk bakışta adam sanmiştik.

Admin bey 2 aylık üyeliğimde şunu farkettim; buradaki üyelerin hepsi sizi örnek alıyor. Siz bize karşı kötü laf dediğinizde arkanızdan saldırıyorlar.
Rica etsem ılımlı taraftar yaklaşımı sergileyebilir misiniz ?
üyelerin hepsi mi? sen kimsin de 2 ayda herkesi takip etmissin. Ben kendi hür irademden baska kimsenin lafına gitmem. Doğru konus. Bana kalsa bu lafından sonra direk banlardim seni.

Konu sahibi arkadasa uygulanan mahalle baskisi tat kacirmaya basladi

Edebiyle takiliyor adam ne istiyorsunuz . Ustelik burada kendi takimina soylenen laflarin 10 da 1 ini yazmiyor kulubumuze karsi

Ben Aziz'den farklıyım imajı vermeye çalışan en az onun kadar pislik ama içten pazarlıklı olduğu için belli etmeyen bir zat.

Üst Alt