Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park | 53.798 - Sayfa 143 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park | 53.798

Stadın içinin düzenlemesi şart 60.000 ve üstüne çıkmalıyız.
Ulan 1200 yıldır camilerde kullandığımız taktik. Safları siklastiralim beyler hatta onumuzduki mümin kardeşimizin sırtına secde etsek bile kabul oluyor namaz. Şu stadda herkes kucağa birini alsa düz matematik 106 bin kapasite var.

İcardiye duyduğum hislerden sonra başta ben hiç sorun etmeden bir mümin kardesi kucağa da alırım, onun kucağına da otururum.

-Kale arkasındaki koltukları sök
-Stadın kapasitesini minimum 70 bine çıkaracak bir proje geliştir
-Çatıyı kapat

Enfes olur.
Çatı kapama olmuyor. Güneş alam falan sorunlu Aysal zamanı da sanırım çatının kapatılmasının ergonomik olmayacağı zarar vereceği açıklanmıştı sonra şimdi bir de güneş panelleri var. O iş yaş. Kale arkası koltuklarının sökülmesi konuşulmuştu, gündeme gelmişti neden olmadı bilmiyorum yoksa dediğin gibi çok mantıklı bir çözüm gibi geliyordu bana.

Bence bu sene ve gelecek senelerde takımın şampiyonluk yolunda en önemli itici güçlerinden biri bu stadyum. Taraftardan bahsetmiyorum stadın kendi yapisindan söz ediyorum. Fenerin stadı ilk yapildiginda o tribünlerin beni nasıl korkuttugunu, eski Sami yen ile karsilastirdigimda ses yoğunluğu ve atmosfer olarak ne kadar sikintikivbir yer olduğunu iyi hatırlıyorum. Ama artık o stadları ve o korkular eskidi, kohnedi.

1. Bizim stad belki de bowl şekli stadlarin ülkemizdeki öncüsü. O seyircinin köşelerde bile devam etmesi, belli bir çıkış kapısı beton perde duvar görünmemesi harbiden büyük artı. Fenerin stadına şimdi bakıyorum da 2 katlı köşeleri direkli 4 toplama tribün görüyorum. Yapımının kademe kademe olması onun böyle inşa edilmesini zorunlu kıldı. Ama bizde böyle birşey olmadı.

2. Finansal açıdan da bizi çok artıya geçiriyor stad. 2 katlı full çepeçevre localar fenerde yok. Onlar sadece maraton ortalarında ve tek katlı localara sahipler ve yeni stad yapmadan bunu düzeltme imkanları da yok. Bizim loca sayımız en son yenilemeyle 230 olurken onlarınki 110 mu ne.

3. Çatı bizim stadı baya kapatıyor ve acayip uğultu sağlıyor. Fenerin o bir zamanlar görkemli diye gördüğüm çatısı şimdi şemsiye gibi geliyor gözüme.

Başvuru yeri tff mi bu konuda. Eğer öyleyse alman federasyonunun izin verdiği şeye bu gerzekler mi izin vermiyor.
Federasyonla alakali birsey, belkide Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile alakali da olabilir.

UEFA'da bu 'guvenli ayakta izleme' olayi da konusuluyor ve bunu test amacli bazi ulkelerde izin verdigi haberleri vardi. Belki onun sonucunu bekliyorlardir.

Can ın dediğini göya yapacaktı yönetim, yani tivitır'da filan dedikodular vardı koltuklar kalkacak diye kale arkasındaki.
Bu yapılmalı + diğer tribünlerdeki koltuk araları sıklaştırılmalı, gerekiyorsa koltuklar az az daraltılmalı, zaten oturup maç izleyen mi var ki, herkes ayakta.

Pandemi öncesi planlanıyordu hatta TFF tarafından izin verilmişti ama araya pandemi girince tüm her şey durduruldu muhtemelen gelecek sene izin verebilirler ama sadece kale arkasındaki koltukları kaldırmak yetmez toplu bir şekilde koltuk boyutları, koltuk arası boşlukları, merdiven boşlukları en azından indirgemek gerekiyor kale arkasındaki koltukları kaldırmayla beraber 70.000 kapasiteye çıkabiliriz ki bizim için yeterli bir rakam olur.

koltuklar daraltılsa rahat 5.000 gelir. merdivenler düzeltilse ve katlar arasında bulunan balkon gibi duvarlı ufak bölge ile ilk kat birleştirilse rahatlıkla 60-65 bin zorlar. iyi bir tasarımla 68-70i de bulur

takım iyiyken ewt yetmiyor hatta 100 bine çıkarsan yine yetmez
lakin 2016daki gibi 8 bin kişiye oynadığımız günler mevcut
bence böyle ii
O eskidendi stadın açıldığı ilk dönemlerde şampiyonluğa oynarken bile dolduramıyorduk ama son dönemde inanılmaz artış var 13'ncü bitirdiğimiz sezon bile ortalamamız baya yüksekti artık Galatasaray'lı taraftar sayısı inanılmaz artıyor ulaşım sorunu daha iyi hale getirirlerse bundan sonra başarısız dönemlerde bile ortalamalar çok daha yüksek olacaktır.

2014/15 şampiyonluğa oynuyoruz son haftalardaki kritik bir maç ama boşluklar var tribün kültürünü 2017/18 sezonuyla beraber oturttuk bundan sonrası kapasiteyi arttırmamız gerekiyor dahada farkı açmak istiyorsak bence yapılması gerekiyor.

Tribünün böyle rağbet görmesinde çok sayıda yıldızında etkisi büyük. Insanlar yıllar sonra hem bu kadroyu beraber hemde Icardiyi canlı gözle izledim diyebilmek için çok istekli bilet konusunda. Keşke büyütebilsek gerçekten kapasiteyi.

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bunda passonun yeni çıkmasının da sebebi olabilir bu yıl bence ya

maçların çoğu dolu değildi
Katılıyorum onunda ciddi etkisi var taraftar grupları tarafından tepki gösterilmişti ama bizdeki tribün kültürü çok iyi oturdu winnerlık olgusuda oturdu.

Umarım adım adım güçlenmeyi başarırız bizim stadın avantajını çok iyi fırsata çevirdik biraz daha güçlenip Bayern Münih gibi her sene ligi cebe koyup Avrupa'da başarılar kovalamamız gerekiyor.

Katılıyorum onunda ciddi etkisi var taraftar grupları tarafından tepki gösterilmişti ama bizdeki tribün kültürü çok iyi oturdu winnerlık olgusuda oturdu.

Umarım adım adım güçlenmeyi başarırız bizim stadın avantajını çok iyi fırsata çevirdik biraz daha güçlenip Bayern Münih gibi her sene cebe koyup Avrupa'da başarılar kovalamamız gerekiyor.
65 bin seviyesine çekilebilir bence de

Üst Alt