Ali Sami Yen Spor Kompleksi The Venue | 12.750


Abdi İpekçi S.S'ye yıllık kiradan dolayı ve kendimizin olmadığı için yapılacak yeni spor salonunda ilk 10 yıl sponsor ismi olacağı ve Galatasaray'ın tek kuruş harcamadan yapılacağı konuşuluyor. Kapasitesi 13 bin kişi olarak açıklanan yeni spor mabedimizin projesi bugün yapılan kongrede gösterildi.

Hayırlı olsun. Stadın hemen yanına yapmaları özellikle sadece futbol maçlarını izlemeye giden taraftarları da basketbol maçlarına çekecektir. Ve aynı gün yapılacak maçlar için iki salonu da doldurmamız mümkün hale gelecektir.

Proje tamamlandı, resimler altta mevcut ;
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Iyi olur kiradan kurtuluruz.Bazi haftalarda hem basket hem futbol macina gidilir.Oraya 13.000 kisiyi sigdirabilirler umarim.
 
salon yapalım tamamda daha yeni dursun özbek basketbol bütçelerini düşereceğiz demedi mi ? şampiyonluğa oynayan kadro kuramazsak o salonun dolma ihtimali yok. millet kombine almasına rağmen futbol maçlarına gitmiyor. o salon bittiği zaman mutlaka bütçenin 10 milyon euronun üzerinde olması gerekiyor.
 
Hayırlı olsun, önemli olan kısa sürede yapımına başlamak ve salonu hayata geçirmek. Yoksa proje belli olmuş, 3-4 yıl beklenilmiş bir ifade etmiyor.
 
NBA standartlarında olacakmış deniliyor. Hatta daha önce araştırdığımda birisi Chicago Bulls'un salonu United Center örneğindeki gibi olacak demişti.

 
İşin şakası Dursun'un bu projeyi layıkıyla yapacağına hatta nihayetlendireceğine inanmıyorum da salon yaptırıyorum falan diye caka sat sonra gelecek sezon bütçesi $3 milyon de aferim dursun
 
Üst Alt