Ali Sami Yen'in Atmosferi Türk Telekom Arena'da Neden Yok? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Sami Yen'in Atmosferi Türk Telekom Arena'da Neden Yok?

Sizi bilmem ama, ben o atmosferin TT Arena'da olmadigini dusunuyorum. Full oldugu zamanlar dahil. 2011-13 arasi iyiydi ama yine de bir ASY degildi. Taraftarlar cok bitik gibi, hep ayni tezahuratlar. Onu da tam soylemiyorlar. Bir ogrenmisler "Basarilar gelir gecer". ultrAslan eski ultrAslan degil.

Eskiden Ali Sami Yen'e çikan futbolcularin ayaklari titrerdi. Simdi ise sanki kendi stadlariymis, deplasmanda degillermis gibi rahatlar.

Siz ne dusunuyorsunuz bu konuda?

Dediklerine katılıyorum, bence ASY'in yerini hiç bir stadyum dolduramaz. Atmosfer olarak da, ruh olarak da bambaşkaydı.

Devlet baba aceleye getirip tutuşturdu elimize. Ambians icin diğer bircok eksik gibi malzemeden calmislardir.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de katılıyorum, Ali Sami Yen' deki atmosfer maalesef TT Arena' da yaratılamadı. Bence en önemli sebep stadın fiziki yapısı, localar gelir elde etmek için önemli bir kalem ama tribün birlikteliğini bozuyor, tabi buna yapabilecek bir şey yok. Bir de stadın dış görünüşü, koltukların dizilişi, merdiven boşluklarının fazlalığı, ulaşım zorluğu falan taraftarın da hala daha pek ısınamadığını düşünüyorum.

Başarı olmadan atmosfer olmaz.

ASY Stadyumu'nda 90'lı yıllar ve 2000'lerin başında ki atmosferi yakalamak için önce yine o tip futbol oynayan bir nesil yakalamamız lazım.

Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Final'in ötesine geçecek bir vizyon lazım bunun için.

ASY Stadyumu küçük bir alan üzerinde kurulmuştu. 20.000 kişi de orada atmosfere yetiyordu. Arena 52.000 kişi dolduğunda çok daha etkili.

Dediğimi anlamak için 2008-2011 arası ASY maçları atmosferine bakabilirsiniz. Bayağı kötü o da.

Bence TT Arena daha etkili stad. Sami Yen'de daha iyi takımlar zlmenizle alakalı bu his. ASY'nin büyük hatıraları var kabul ama TT Arena kadar baskı kurulacak bir stad değildi. Eski İnönü ile Vodafone Arena da öyle. Kadıköy de.

Bence atmosfer TT'de çok daha iyi, ASY'nin manevi hatırası böyle bir yanılgı oluşturuyor zannımca.

Ha tabi iyi futbol oynamazsan, başarılı olmazsan atmosfer matmosfer olmuyor.

Biraz bodoslama dalacağım ama; hakikaten bok gibi stadyum neden bu kadar sevindiler çözemiyorum.

Komşunun tavuğu bence tamamen abi. Bbaşka bir neden göremiyorum. Konum tamam ama içinde maç izlerken sesim boğuluyorsa yemişim öyle stadyumu.

İnönü de ses stadyumda yankılanıyordu. TT Arena'nın Çelik Konstrüksiyonu sayesinde bizim stadyum bu özelliğe sahip.

Atmosfer tt arena da daha iyi

Samiyende yapilan tezahuratlar havaya gidiyordu tt arena'da stadin icinde kaliyor yanki yapiyor

Manchester ve Chelsea maclarini hatirlayin tt arena'da,golu taraftar atmisti

52 bin kişi fenere 2-1 yenildiğimiz maçı düşün ilk maç. Öyle atmosfer zor olur müthişti ama herşey atmosferde bitmiyo.

Takım kardeşim takım olucak ondan sonra alayını gömersin.

T@patalk ????

Açıkçası katılmıyorum, takımın iyi gittiği FT döneminde inletiyorduk her maçta. Bir sıkıntı varsa da stadla değil taraftar grubuyla ve yapılanla alakalı. Tezahürat yapmak marş söylemek bazı anlar dışında pek etkili olmuyor. Sahada yapılanlara anlık tepki vermek, rakibi ıslıklamak, güzel harekette alkışlamak vs maç havasını daha fazla yansıtıyor. Sadece marş ile gidilirse birkaç dakika sonra tekdüze oluyor.

{taptap}

bugün neuchatel xamax maçını yıldönümü.tt arena da şu atmosferi yaratamazsın.

CZRgQ7JWwAA_7X2.jpg

CwxL5VXWIAAfRj9.jpg

CwxM8RlWQAALT1V.jpg

CwxOyH6WQAAMY78.jpg

Üst Alt