Alisson Becker Resmen Liverpool’da! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alisson Becker Resmen Liverpool’da!

Dif2OdlXkAMoHUv.jpg

Liverpool, Brezilyalı file bekçisinin transferini resmen duyurdu...

Liverpool, 25 yaşındaki kalecinin transferi için Roma ile 62.5+10 milyon euro karşılığında anlaştı.

Transferin resmiyet kazanmasıyla birlikte Alisson, Gianliuigi Buffon transferini geride bırakarak futbol tarihinin en pahalı kalecisi unvanını aldı.

Brezilyalı kaleci, kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada, "Çok mutluyum. Böylesine prestijli ve büyük bir kulübün formasını giymek benim için bir rüyaydı. Hayatım ve kariyerim açısından, bu ailenin ve bu kulübün bir parçası olmak benim için dev bir adım. Her şeyimi vereceğime emin olabilirsiniz!" diye konuştu.

Liverpool Kulübü, oyuncuyla imzalanan sözleşmenin süresiyle ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Bu sene Liverpool-Tottenham-Chelsea-ManC dörtlüsünün aralarındaki maçları acayip merak ediyorum. İnanılmaz tempolu,taktik olarak efsane maçlar bizi bekliyor.

Allison belki kaleci olarak en iyi denemez ama ayaklarını çok iyi kullanıyor. Klopp gibi tempo seven hocanın bu tercihi önemli.

Klopp'un ortalama oyuncuları alır yükseltirim açıklaması da vardı evet top class almıyor pek ama 4 oyuncuya 300 milyon euro çok fazla, üstüne Shaqiri de geldi.

Üst Alt