Almanya'da Üst Seviye TD Kurslarında Futbol Oynamamış Kişilere de Şans Verilmesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Almanya'da Üst Seviye TD Kurslarında Futbol Oynamamış Kişilere de Şans Verilmesi

Hollanda futboluyla ilgili bir ESPN yazısında geçiyor, detaylarını bilmiyorum. Ama hiç futbol geçmişi olmayanlara da üst seviye TD olabilmelerine olanak sağlamak, böylece dışardan gelen kişilerin yeni fikirler farklı bakış açısı getirebilmelerine imkan sağlamak.

Ayrıca yazıyı kaleme alan Hollandalı kaleci ayrıca Bayern Munich ve Alman milli takımı kalesinde neden kaleci olduğunu da sorgulamış. Maç içinde kaleye sadece bir kaç tehlike geldiğinden sabit kaleci yerine stoper oynatıp maçta 1-2 defa tehlike geldiğinde kaleye geçsin, böylece maç içinde rakibe 11'e 10 kişi üstünlük sağlamış olur gibi fikir jimnastiği.

Yazı aslında Hollanda futbolunun içinde olduğu kriz hakkında ama Almanya'ya bakarak ilginç fikirler tartıştığı için geçeyim dedim. Yazı ingilizce ve bahsettiğim kısımlar sonlarda.

Yazıyı eklememişim

As top stars like Depay and Janssen flop, why is Dutch football in crisis?

Son düzenleme:
Türkiyede bu olay imkansıza yakın. Çok fazla kademe atlamak ve destek almak gerekiyor.

Sonra cahil ve seviyesiz insanların hoca olduğu bir ortamda futbol izleyerek büyüyot çocuklar.

Türkiyede bu olay imkansıza yakın. Çok fazla kademe atlamak ve destek almak gerekiyor.

Sonra cahil ve seviyesiz insanların hoca olduğu bir ortamda futbol izleyerek büyüyot çocuklar.

Orda da bütün kademeleri geçmek zorundasın, direk en yüksek seviyedeki kursu bitirip lisans vermezler sanırım (benim anladığım bu, öyle diilse bilemem). Sadece bu işe gönül vermiş kişilerin genç yaşta alt seviyelerden başlayarak en üst seviyeye kadar gidip (bir nevi Universite-Master-Doktora yapar gibi) profesyonel kulüp ve milli takım çalıştıracak seviyeye geldiğinde gereken lisansı alıp futbolun içinden gelmiş olanlar gibi çalışabilmesi.

Detayını bilmediğim için net yorum yapamıyorum tabi.

Son düzenleme:
Orda da bütün kademeleri geçmek zorundasın, direk en yüksek seviyedeki kursu bitirip lisans vermezler. Sadece bu işe gönül vermiş kişilerin genç yaşta alt seviyelerden başlayarak en üst seviyeye kadar gidip (bir nevi Universite-Master-Doktora yapar gibi) profesyonel kulüp ve milli takım çalıştıracak seviyeye geldiğinde gereken lisansı alıp futbolun içinden gelmiş olanlar gibi çalışabilmesi.
Yok öyle değil keşke öyle olsa.

Bir seviyeye başvurup oradan kabul alman lazım önce bunun da bir puan limiti var yani seçilmek kesin değil sonrasındaki kademede aktif hocalık yapmak lazım tff organizasyonlarında falan.

Okul mantığında işlemiyor öyle işlese eyv.

Üst Alt