Alp Yalman Sportif A.Ş.'de Göreve Başlıyor! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alp Yalman Sportif A.Ş.'de Göreve Başlıyor!

alp_yalman_goreve_baslayacak_h15579_d81c7.jpg

Başkan Dursun Özbek, eski başkanlardan Alp Yalman ile Sportif AŞ'de yönetici olması için anlaşma sağladı.

Galatasaray'da futbol şubesinin belirsizliği ve yönetimde hiçbir ismin şubeye yakın olmaması üzerine başkan Dursun Özbek, eski başkanlardan Alp Yalman ile Sportif A.Ş.'de yönetici olması için anlaştı.

Galatasaray’da uzun yıllar yöneticilik ve 1990-96 yılları arasında 6 yıl başkanlık yapan Alp Yalman, Sportif A.Ş’de Akil Adam olarak görev yapacak ve başkan Dursun Özbek ile kardeşi Mehmet Özbek’e danışmanlık yapacak. Galatasaray’da genç bir yönetici iken Faruk Süren’le beraber 1986 yılında Jupp Derwall’i getirerek Sarı Kırmızılı kulübün tarihini değiştiren isimlerin başında gelen Alp Yalman’ın Galatasaraylı eski futbolcularla ve futbol dünyası ile çok sıkı ilişkilerini hala yakından sürdürdüğü biliniyor.

Alp Yalman, Ünal Aysal’ın başkanlığı bırakmasının ardından yapılan olağanüstü seçimde başkan adayı olmuş ancak seçimi Duygun Yarsuvat’a kaybetmişti.

Dursun Özbek bu hamlesiyle futbol şubesini Alp Yalman’a teslim ederken, böylece seçim baskılarına karşı koyacağı ve gelecek sezon için Alp Yalman ile birlikte yol haritası belirledikleri öğrenildi.

Alp Yalman goreve başlayacak ilgili haber.

Bir nevi koalisyon yapmışlar. Dursun, "Ben beceremedim gel sen yap. Ama ben de başkan olarak kalayım." demiş.

Dursun'un acizliğine bakar mısınız? Yazık vallahi yazık..

Karl marx da para isleri ile görevlendirelim ... Alp da Karl Marx nerdeyse ayni yasdalar Dino Zoff da taffo nun yerine Koyalim Kaleci antrönörü olarak.... iyi olur Yani

Son düzenleme:
Alp Yalman 76 yasinda. Biraz genc ve tecrubesiz kacacaktir bu pozisyon icin. Gecen gunku toplantida konusan bir amca vardi gunes gozluklu soyle 90 yaslarinda filan veya ayni toplantida konusan baska bir amca vardi podolskinin adini soyleyemeyen. o da 90li yaslardaydi. Bu ikisi daha iyi olur diye dusunuyorum.

alp yalman 2000de aldığımız kupanın en büyük pay sahibidir bence onun dönemiinde altyapı biraz daha ilgi gördü ve desteklendi.
sportif a.ş ye gelirmi derseniz %100 gelmez çünkü bu adam dazlak kafalıları sevmez onun getirdiği adamlada çalışmaz heleki dursunun altında hiç çalışmaz

Üst Alt