altay bayındır - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Milli takim teknik direktoru, hem bu sezon ki performanslari baz alip hemde onumuzdeki 10 seneyi dusunerek bu ikili ile devam etmeli. Yani 1. ve 2. kaleci olarak. Artik Mert Gunok ile falan devam edilmemeli ki o hep dususte zaten. Biraksinlar Altay ve Ugurcan'a bu sansi versinler onlar da kendi aralarinda gostersin, kim daha cok hakediyor formayi.

İrfan Can da var ki ikisinden de geri değil yetenek olarak, daha kötü bir defans hattıyla, daha fazla pozisyon gören bir takımda oynuyor.

Avrupa'ya giden öne geçecektir ama Altay'ın top sektirme huyunu düzeltmesi gerekiyor dün de yaptı, şansına gol olmuyor ama bu açığı anlaşıldıkça rakipler de ona göre davranacaktır.

Mert en iyisiydi ama bunun sebebi refleksleri değildi, Mert takımını yönetebiliyordu niye bu kadar düştü anlamadım.

İrfan Can da var ki ikisinden de geri değil, daha kötü bir defans hattıyla, daha fazla pozisyon gören bir takımda oynuyor.

Avrupa'ya giden öne geçecektir ama Altay'ın top sektirme huyunu düzeltmesi gerekiyor dün de yaptı, şansına gol olmuyor ama bu açığı anlaşıldıkça rakipler de ona göre davranacaktır.

Mert en iyisiydi ama bunun sebebi refleksleri değildi, Mert takımını yönetebiliyordu niye bu kadar düştü anlamadım.
Mert artik moralmen sifirlanmis gibi geliyor bana, apuk sapuk hatalar yapiyor acemi kaleciler gibi halbuki daha once ki yillarda daha guven veren bir kaleci olmasina ragmen. Artik doymusluk mu var , takimin kotu olmasindan dolayi salmis mi kendini bilemiyorum ama suan 1. kaleci olmayi haketmiyor bana gore cunku guven vermiyor.

Altay'in o dedigin zaaflari var dogru, ben biraz da yasina veriyorum Volkan Demirel da zamaninda boyleydi sonra kendini gelistirmisti. Henuz yasi da 22 bu da bir kaleci icin cok genc diyebiliriz. Ben Donnarumma'yi da takip ederim onunla ayni yaşta oldugundan biraz kiyaslama yapiyorum kendimce. Onun da zaman zaman bu tarz top sektirme huyu oluyor. Bu konuda ozel bir calisma yapmasi gerekiyor Altay'in eger ileride Avrupa'da oynamak istiyorsa.

Mert artik moralmen sifirlanmis gibi geliyor bana, apuk sapuk hatalar yapiyor acemi kaleciler gibi halbuki daha once ki yillarda daha guven veren bir kaleci olmasina ragmen. Artik doymusluk mu var , takimin kotu olmasindan dolayi salmis mi kendini bilemiyorum ama suan 1. kaleci olmayi haketmiyor bana gore cunku guven vermiyor.

Altay'in o dedigin zaaflari var dogru, ben biraz da yasina veriyorum Volkan Demirel da zamaninda boyleydi sonra kendini gelistirmisti. Henuz yasi da 22 bu da bir kaleci icin cok genc diyebiliriz. Ben Donnarumma'yi da takip ederim onunla ayni yasinda oldugundan biraz kiyaslama yapiyorum kendimce. Onun da zaman zaman bu tarz top sektirme huyu oluyor. Bu konuda ozel bir calisma yapmasi gerekiyor Altay'in eger ileride Avrupa'da oynamak istiyorsa.

Volkan refleksleri iyi olsa da çizgi kalecisiydi ve düzelmeyen falsoları vardı.

Altay daha yetenekli ama bence onun da kronik hataları var.

Artık mevzu yetenekten öteye çıktı, kaleci +1 oyuncu konumunda yani reflekslerin iyi olsa da yetmiyor, pozisyon alman bir kere çok iyi olacak ki bu konuda hala iyi yerli kaleci yok. Muslera'yı da zaten öne çıkaran özelliği muhteşem pozisyon alması oldu hep yoksa öyle inanılmaz refleksleri yoktu ya da ayağı über değildi hiç.

Volkan refleksleri iyi olsa da çizgi kalecisiydi ve düzelmeyen falsoları vardı.

Altay daha yetenekli ama bence onun da kronik hataları var.

Artık mevzu yetenekten öteye çıktı, kaleci +1 oyuncu konumunda yani reflekslerin iyi olsa da yetmiyor, pozisyon alman bir kere çok iyi olacak ki bu konuda hala iyi yerli kaleci yok. Muslera'yı da zaten öne çıkaran özelliği muhteşem pozisyon alması oldu hep yoksa öyle inanılmaz refleksleri yoktu ya da ayağı über değildi hiç.
Ben o konuda City'nin kalecisini cok begeniyorum, Ederson. Ekstra bir futbolcu varmis gibi geliyor bana hep.

Ben o konuda City'nin kalecisini cok begeniyorum, Ederson. Ekstra bir futbolcu varmis gibi geliyor bana hep.

Neuer :) Takımı yönetmek konusunda en iyisi bence, Mert de bizim Neuer'imizdi rol olarak Milli takımda, takımı çok iyi yönlendiriyordu ki ikisinin de direkt asistleri çok.

Ederson oyun içi katılım konusunda çok aktif ama Pep etkisi o da daha çok ki Neuer de Peple gelişti. Hoca çok farkettiriyor gerçekten.

Neuer :) Takımı yönetmek konusunda en iyisi bence, Mert de bizim Neuer'imizdi rol olarak Milli takımda, takımı çok iyi yönlendiriyordu ki ikisinin de direkt asistleri çok.

Ederson oyun içi katılım konusunda çok aktif ama Pep etkisi o da daha çok ki Neuer de Peple gelişti. Hoca çok farkettiriyor gerçekten.
Bir gun Pep gibi hoca bizim takimi da yonetir insallah da biraz futbol goruruz diye umit ediyorum :)

Milli Takımda şu sıralama olmalı bence ;

1- Uğurcan
2- Altay
3- Mert

Uğurcan'ın Altay'dan daha çok şey kanıtladığını düşünüyorum ama Altay'da yakın düzeyde.

Zuhahaha inşallah 1. Kaleci olarak bu genç arkadaşımız ile başlarlar.
Harun'u aldıklarında da böyle tatava yapmışlardı sonra Kayserisporlu Cherry 200 metreden 1-3 yaptı Kadıköy'de zuhahhahaha...
Olum sizin fitratiniz volkan Demirel. Siz bu kaleci olayına 3 yıldır neden Zinedine zidane bütçesi ayirdiniz böyle yaa :ddd
@Melih Sönmez
ne gülüyorsun len :d dediğimizin tersi mi çıktı? iyi kaleci olmak ile büyük kaleci olmak arasında fark var. illa ki kurtaracak, genç potansiyelli kaleci ona lafımız yok, bence büyük kaleci olamayacak ama.

Geçen sene bayağı kovaydı yalnız

Bu sene de ciddi falsoları olsa da puan aldırdı bir çok maçta.

Bire bir ve penaltı konusunda bu kadar iyi olmasa vasat bir kaleci olurdu ama maks.

Geçen sene bayağı kovaydı yalnız

Bu sene de ciddi falsoları olsa da puan aldırdı bir çok maçta.

Bire bir ve penaltı konusunda bu kadar iyi olmasa vasat bir kaleci olurdu ama maks.
bayağı atletik çocuk, refleksleri genç olduğu için penaltı ve birebirde çok iyi hakikaten. ama o rüştü'nün, muslera'nın, hatta volkan'ın bile verdiği güveni vermiyor bence. (onların aşağı yukarı altay yaşındaki halleri ile kıyaslıyorum)

mesela rüştü'nün prime halini genç arkadaşlar hatırlamaz, efso kaleciydi zaten wc2002 sonrası barca yaptı. bunu dedik diye millet kötü kaleci demişiz gibi anlıyor :d

bayağı atletik çocuk, refleksleri genç olduğu için penaltı ve birebirde çok iyi hakikaten. ama o rüştü'nün, muslera'nın, hatta volkan'ın bile verdiği güveni vermiyor bence. (onların aşağı yukarı altay yaşındaki halleri ile kıyaslıyorum)

mesela rüştü'nün prime halini genç arkadaşlar hatırlamaz, efso kaleciydi zaten wc2002 sonrası barca yaptı. bunu dedik diye millet kötü kaleci demişiz gibi anlıyor :d

Rüştü gibi kaleci gelmedi zaten yav 2002'deki Rüştü'nün tırnağı olamaz hiç birisi

Ama işte Rüştü de biraz aptal bir kaleciydi, gider her topu çıkarır, saçma bir topu yerdi.

iyi olduğu geçen seneki ifb maçında belliydi henry çareyi topu herifin 10 mt ötesine tepip öyle gol atmakta bulmuşdu

karşı karşıyada ligin en iyisi. muslera onunla yarışırdı ama o da sakatlıktan beri biraz kaçak güreşiyor. ama yan topları felaket. ya boşa çıkıyor ya da tamamen ıska geçip herifi yumrukluyor antalya maçında veysel'e yaptığı gibi. gökhan akkan tarzı küçük takımın çizgi kalecisinden ayıran en önemli niteliği ayaklarının biraz daha tahammül edilebilir olması ama hala oyununda milyon tane eksik var. bu yaştan sonra hem bilhassa uzaktan şutlarda pozisyon almayı, hem de yan topları kontrol etmeyi öğrenebilir mi bilmiyorum ama bunu yapamadığı sürece zirvesi olsun olsun volkan demirel olur. yan toplarda en azından mağdur etmesin diye ligin hakemleri zaten elinden geleni yapıyor yukarda belirttiğim gibi ama veysel ve türevlerine yumruğu da tutturamadığı gün çok boş kaleye gol yedirir.

@Melih Sönmez
ne gülüyorsun len :d dediğimizin tersi mi çıktı? iyi kaleci olmak ile büyük kaleci olmak arasında fark var. illa ki kurtaracak, genç potansiyelli kaleci ona lafımız yok, bence büyük kaleci olamayacak ama.
Bu haliyle devam etse bile yeterli febe icin rengim. Fena kaleci dğl. Ama trabzonun kalecisi bayağı farklı bi seviyede.

Milli takim icin bu kdr alternatif olmasina seviniyorum ben açıkçası.

Rüştü gibi kaleci gelmedi zaten yav 2002'deki Rüştü'nün tırnağı olamaz hiç birisi

Ama işte Rüştü de biraz aptal bir kaleciydi, gider her topu çıkarır, saçma bir topu yerdi.

Bence Rüstü'yü en iyi anlatan mac Milli Takimin Euro 2008'deki Hirvatistan maci.

Adam mac boyunca kedi gibi her topu cikardi ama en olmayacak yerde sacmasapan bir karar verip kalesinden cikip golü yedirdi. Sonra yine gitti penaltilarda penalti kurtardi falan. Zaten gereksiz yere kaleden cikma konusunda bayagi tecrübeliydi kac defa yapti bunu. Dedigin gibi adam aptal.

Basinas’tan yediği golü hatırlar mısın reis?Fener-Pana maçında 35 metreden çakmıştı. Gerçekten 3 kaleciyi aynı anda kullansan kurtarılamayacak golü tek başına kurtarırdı. Ama garip goller de yerdi. 2002 dünya kupasın Oliver Kahn’dan daha iyiydi bence.

Üst Alt