Haber - ANÇ: "TFF, Ali Koç'un lafını ciddiye alıp Galatasaray'ın transferini araştırmalı. Küme düşme olabilir burada" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber ANÇ: "TFF, Ali Koç'un lafını ciddiye alıp Galatasaray'ın transferini araştırmalı. Küme düşme olabilir burada"

20230829_122735.png

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Stadyumu'nda düzenlenen basın toplantısında siyah beyazlı kulübün gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi:

"Son zamanlarda Beşiktaş ve benim üzerimde oluşturulmaya çalışılan yapay bir baskı var. Bazı şeyleri açıklamamız gerektiğini düşünüyorum. Ben, şov yapmadan kulübün gerçek sorunlarıyla ilgilenmeye çalışıyorum.

Bu toplantıyı ben, birkaç hafta sonra büyük sponsorluk sözleşmeleri ve yaklaşık 600-700 milyon TL'lik gelir sağlayacağı sözleşmelerin bitme noktasındayız ve bittiği zaman yapmayı arzu ediyordum. Ama bu sefer öne almak zorunda kaldım..

Ben işimin başındayım. Benim bir ailem var. Dört kez covid geçirdim, sağlık sorunlarım olabilir. İşimle uğraşmak zorundayım. Şirketimde bulunmamamdan kaynaklanan, çalışanlarım tarafından zor durumda bırakılıp maddi olarak hırpalandığım süreç yaşadım.

Herkes beni medyanın önünde görmediği zaman, işimin başında olmadığımı ifade ediyorlar. Bana istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz ama Beşiktaş'a zarar vermeyin. Ben, en zor dönemde Beşiktaş'a gelmiş bir başkanım.

Elektrikleri sönmüş, personel darmadağın, 6 aydır kimse maaş alamamış, bir sürü icra dosyaları dolaşırken girdiğim bu kulüpten, bugün burayı her türlü borcun anında ödendiği, kimseye mahcubiyetimizin olmadığı bir kulüp yönetmeye çalışıyorum.

Herkes covid döneminde evinde otururken, ben dört kez covid oldum, kolumu kırdım. Helal olsun, kellemi de vereceğim. Bu art niyetli insanlara pabuç bırakmayacağım. Bunu böyle bilin.

Süleyman Seba, bana 'Sen bana benziyorsun. Beşiktaş'ın haklarını kimseye yedirmeyecek bir başkansın' demişti. Beşiktaş'la ilgili konularda Süleyman Seba'ya benzemeye gayret ediyorum. Ne kadar başarırım bilmiyorum.

Sosyal medya denen zımbırtı çıktı, mertlik bozuldu. Sonuna kadar buradayım. Ta ki Beşiktaş'ın kongresi 'burada işin bitti' diyene kadar! Bir başkasının bana 'git' demesiyle gitmeyeceğim. Kongreye saygım sonsuz. Ben oraya hesap veririm.

Taraftarla aramda hiçbir sorunum yok. Ben, taraftarın mutlu olması için her şeyi yapıyorum. Tribünlerde bağırttıranlar belli. Canı gönülden bağıranlara başım gözüm üstüne.

Onlardan bir tek ricam var. Bırakın, takımı destekleyin, maçı bitirin. Maç bittikten sonra bana ne bağırıyorsanız bağırın. Yeter ki Beşiktaş kazansın.

YouTube'da bir arkadaş, 'Yıldız transferi yapmıyor' diyor. Takipçi için bunu yapıyor. Sormuyorlar, araştırmıyorlar bile. Eski gazetecilere bakın, hepsi araştırır.

Mısır'dan gazeteci, beni Muleka için arayıp 'Ben yalan yazmam. Öğrenmem lazım' diyor. Bizdekiler yalan olduğunu bile bile yazıyorlar.

Televizyonda beyaz koltuklar sanki stat boşmuş gibi gözüküyor. 20 bin tane kombine sattık, 10 bin tane daha için her gün bana mesaj geliyor. Hala bilet almak isteyenler var. Statta boşluk var ama nedenini sorun.

Bunu hemen 'Yıldız transfer yapmadın, taraftar küstü' diyorlar. Boşluk kısımlar, kombineli taraftara ait. O gün gelemiyorlarsa, 'Devredin' dedik. Devretmiyorsa, ne yapalım? Lütfen devir işini önemseyin. Bilet fiyatlarımız, rakiplerin altında."

- Galatasaray hakkında

"10 liralık transferi nasıl 1 liraya yapıyorlar bilmiyorum. Beşiktaş'ı hile ve hurda ile uğraştırmam. Sahte evrak yapamam. Beşiktaş'ı ateşe atamam! Bunlar TFF'nin konusu, onlar bakacak."

"TFF dürüstse, açıksa, şeffafsa inceleyecek. Ali Koç'un, 'Ben 10 milyon verdim, 3 milyona nasıl aldılar?' lafını ciddiye almayacak mı? Burada küme düşürmeye kadar giden durumlar var."

- Sergio Ramos?

"Sergio Ramos için uğraştık, olsun dedik. Gerçekte ne istediğini biliyor musunuz? Verebilen varsa verecek. 16.5 milyon euro, artı vergileri 25 milyon euro. İki yıllık kontrat. 50 milyon euro. Beşiktaş'ın 4'te 1 borcu. 37 yaşında bir çocuk"

Ahmet Nur Çebi: Bana güvenin, inanın en doğrusunu yapmaya çalışıyorum. Birkaç hafta sonra nasıl sponsorluklar açıkladığımızı göreceksiniz.

"Telefon numaramız ortada. Zaten internet sitesine de koyduracağım! Gedson Fernandes geldiğinde ortalığı yıktınız! Ghezzal, Rosier için rakip takım 3-5 kere hocasını, yöneticini gönderdi. Onları biz aldık biz! Gönül bağı ile aldık. Bas bas paraları ile olmuyor!

Takım içinde huzuru yaratmaya mecburuz. Bizim koyduğumuz alt ve üst limitler var. Bu limitlerin dışına çıktığım zaman, takımdaki huzuru bozarım. Biz, bu şekilde başarılı olacağız.

Son gülen iyi güler. Transfer dönemindeki aldıklarınızla şampiyon olsaydınız... Biz pandemi dönemi dört kupayı 13 kişi ile kaldırmadık mı? Sonra yıldız transferi de yaptık. Pjanic'i, Dele Alli'si. Sonuç? Bazen olmayınca olmuyor. Bekleyelim, var mısınız? Sonuçları görmek için biraz bekleyelim. Bu ne acele?

UEFA'ya taahhütümüz var. 3 yıl içerisinde Beşiktaş'ı zarar etmez hale getireceğiz. Aksi halde 3 yıl Avrupa kupalarından men olacağız. Nasıl bu riski alacağız?

Plaza satarak, Beşiktaş'a transfer yapmayacağım. Başkanlıktan sonra da bu statta maç izleyeceğim. Allah, 'Paralar nerede?' sözünü duymaktan korusun.

Bir iki hafta sonra Beşiktaş'ın nasıl sponsor bulduğunu göreceksiniz! Hangi büyük markalarla, hangi Beşiktaşlılarla bunu yaptığımızı göreceksiniz. Beşiktaş önüne gelen firmayla sponsorluk anlaşması yapamaz!

Ceyhun Kazancı, gittiğinden beri onun yerine uğraştığım işlerden dolayı huzurunuza çıkamadım. Ailesinin baskısıyla görevi bırakıp gitti. Kendisine de teşekkür ediyorum."

- Talisca neden olmadı?

Ahmet Nur Çebi: "Talisca istenmez mi? İstenir. Çok sevdik... Kulübüne de müraacatı yaptık, kulübü hayır dedi."

Serhan Çetinsaya'nın istifasıyla ilgili olarak Ahmet Nur Çebi:

"Öncelikle Bahtiyar adında çok güzel bir transfer yaptık. Başından beri görüşmelerin büyük kısmını Ceyhun Bey'in yürüttüğü bir transferdi. Kayserili de olması sebebiyle Serhan kardeşime, bir şeyler de sen koparırsın diyen transferi onun noktalamasını istedim. Motive etmek istedim onu. Buradan vazife edinerek Ramos'la görüşmüştür. Sosyal medyadan gaz alarak, oradan hizayla Beşiktaş'a transfer yapma eğilimini doğru bulmuyorum. Serhan kardeşimi yönetime alma sebebim hem genç olması, hem de YK üyesi olmadan önce basketbol takımına karşılıksız destek vermesiydi. Bakış açımızda farklılıklar olabilir. Bana göre istifa etmemesi gerekiyordu. Ramos'u neden göstererek istifa etmemesi gerekiyordu. 2 yıllığı vergiler dahil €50M olan bir Ramos'u benim onaylamam mümkün değil."

Ahmet Nur Çebi: "Sergio Ramos için uğraştık, olsun dedik. Gerçekte ne istediğini biliyor musunuz? Verebilen varsa verecek. 16.5 milyon euro, artı vergileri 25 milyon euro. İki yıllık kontrat. 50 milyon euro. Beşiktaş'ın 4'te 1 borcu. 37 yaşında bir çocuk."

"Bakalım Galatasaray alırsa kaça açıklayacak"

Herif Ali Koç'un lafı üzerinden bize vurmaya çalışıyor. Bizim hesap kitap ortada, gerektiği kadar detaylı açıklıyorlar zaten.

Ali Koç bir zahmet önce İrfan Can transferinde kendi açıkladıkları rakamlarla Başakşehir'in medyaya duyurduğu rakamların nasıl farklı olduğunu açıklasın. Syzmanski transferinde kendi açıkladıklarıyla Rus basınının açıkladığı rakam farklılıklarını açıklasın. Beş para etmez oyuncularını nasıl İngiltere'ye Acun'un takımına ederlerinin çok üzerinde sattığını açıklasın.

Bunları sorgulamayıp, dillendirmeyip onun lafıyla bizi aşağı çekmeye çalışan adi şerefsizin tekidir.

Edit: Üstü kapalı da olsa küfredip haksız duruma düşmeyeyim.

Son düzenleme:
Üst Alt