Anderlecht Sabri'yi istiyor - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Anderlecht Sabri'yi istiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Anderlecht Sabri'yi istiyor.

Sabri: https://www.youtube.com/watch?v=aszVE4Qpras

bu da Fabregas:

* https://www.youtube.com/watch?v=RYbBG1KyUUM&feature=related

* https://www.youtube.com/watch?v=eYsr84AfTIY

futbol zekası var işte bu adamda. Lahm'ı nasıl geçti de gol attırdı? o hareketi nasıl düşündü? bu videodaki pası atmayı nasıl düşündü? kabul etmek gerekiyor bariz görünen şeyi. Fabregas pası atmış adam hala laf ediyoruz.

Sabrinin yaptığı doldur-boşalt bunun için zeka gerekmiyor.. :D

İstisnalar kaideyi bozmaz.Forumdan birini kurayla seçip bu kadar sene Galatasaray'da oynatsak en kötü 2-3 hareket yapardı o da :) Ne karakter ne de futbol olarak takımımıza yakışmayan birisi.İnşallah en kısa sürede yollarız.

böyle birşey yok maalesef. futbol zekası şansla falan açıklanacak birşey değil. Sabri bilinçli olarak yaptı iki hareketi de. şans falan değildir bu. ayağı biraz düzgün olsa kimbilir daha neler yapacak.

böyle birşey yok maalesef. futbol zekası şansla falan açıklanacak birşey değil. Sabri bilinçli olarak yaptı iki hareketi de. şans falan değildir bu. ayağı biraz düzgün olsa kimbilir daha neler yapacak.

Ben şans demedim zaten.Bir futbolcu futbol zekasını kaç senede sadece 2-3 kere çalıştırıyorsa o zeka değildir,sadece o anlık kendini aşmasıdır.

Ben şans demedim zaten.Bir futbolcu futbol zekasını kaç senede sadece 2-3 kere çalıştırıyorsa o zeka değildir,sadece o anlık kendini aşmasıdır.

2-3 kere falan değil. bu sene oldukça iyi maçlar çıkarttı adam. her seferinde Fabregas pası atacak değil ya. futbol zekası dediysek de Xavi, Iniesta, Gerrard, Fabregas demedik tabi ki. ama en azından bizim takımın ortalamasından yüksek bir zekası var. anlık falan olsa Olympiakos maçındaki gibi mesela bütün bir maç boyunca şov yapamaz. gerçi onu geçtim, anlık bir zeka olsa, Konya maçındaki pası atamazdı da.

sahi bu ligde kim böyle bir pas atabiliyor?

2-3 kere falan değil. bu sene oldukça iyi maçlar çıkarttı adam. her seferinde Fabregas pası atacak değil ya. futbol zekası dediysek de Xavi, Iniesta, Gerrard, Fabregas demedik tabi ki. ama en azından bizim takımın ortalamasından yüksek bir zekası var. anlık falan olsa Olympiakos maçındaki gibi mesela bütün bir maç boyunca şov yapamaz. gerçi onu geçtim, anlık bir zeka olsa, Konya maçındaki pası atamazdı da.

sahi bu ligde kim böyle bir pas atabiliyor?

Tamam Serhat sana göre futbol zekası var,bana göre yok.Belliki bir sonuç çıkmayacak,o yüzden uzatmaya gerek yok.

sana göre, bana göresi falan değil olay. var olan birşeyi göremeyişin. Sabri gibi zeki bir adamı aşağılayışın.

sana göre, bana göresi falan değil olay. var olan birşeyi göremeyişin. Sabri gibi zeki bir adamı aşağılayışın.

Bence de sen olmayan birşeyi görüyorsun.Sabri'yi aşağılamıyorum,hakkını veriyorum.

Uzatmayalım,anlaşamayacağız belli diyorum ama senin attığın mesaja bak.Şu forumda senin kadar insanlara ters giden birini görmedim.Hep karşındakinin fikri yanlış hep senin fikrin doğru.Senle aynı fikirde olmayanları aşağılamaya çalışıyorsun kendi çapında.İnşallah başımıza yeni bir Oğuz Serdar kesilmezsin.Sana kalsa bu forumda futbolu bir tek sen biliyorsun ama aslında insanlara antipatik geliyorsun.Kabahat bende senle tartışmaya çalıştım.

Sabri'nin futbol zekası zaten var. vizyonu diyeyim daha doğrusu. ancak teknik olarak yetersiz. Konya maçında Arda'ya attırdığı golde izlersek, Fabregas pası attı orda. hem de 50 metrelik bir pas. aklından geçenleri gerçekleştirebilecek kadar düzgün bir ayağı olsa Dani Alves mi, Sabri mi diye tartışıyorduk. ki zaten Dani Alves'in Sabri'den tek artısı da o.

Umarım hipermetrop değilsindir de,o golün tamamiyle kaleci hatası olduğunu görürsün.

Hadi düşündü diyelim,ayda yılda herkes atar böyle paslar.Dani Alves istikrarlı bir adam,her maç aynı performansı gösterir.Sabri'nin 1 tane böyle videosunu bulduysan,Dani Alves'in 40 tane farklı videosu vardır.Bir futbolcunun zekasından da önemli şey performansını ve formunu mümkün olduğunca istikrarlı olarak iyi tutmasıdır.Dani Alves'in Sabri'den en büyük farkı bu.Yoksa Sivasspor gibi bir takımın,kadrosunu istikrara bağlayıp neredeyse hiç sakat vermeden ligi nerelerde tamamladığını görüyoruz.

Geçen sene Kayseri maçında attığı gol,bu sene Bordeux maçında attığı gol.Bunları da yapamazsa zaten topçu mu o,senin beğenmediğin Barış Özbek'ten ne farkı kalır.

Bence de sen olmayan birşeyi görüyorsun.Sabri'yi aşağılamıyorum,hakkını veriyorum.

Uzatmayalım,anlaşamayacağız belli diyorum ama senin attığın mesaja bak.Şu forumda senin kadar insanlara ters giden birini görmedim.Hep karşındakinin fikri yanlış hep senin fikrin doğru.Senle aynı fikirde olmayanları aşağılamaya çalışıyorsun kendi çapında.İnşallah başımıza yeni bir Oğuz Serdar kesilmezsin.Sana kalsa bu forumda futbolu bir tek sen biliyorsun ama aslında insanlara antipatik geliyorsun.Kabahat bende senle tartışmaya çalıştım.

fikirlerimi mantık çerçevesinde oturttuğum için belki de hep benim fikirlerim doğrudur. Oly Cissokho dedik, yılın 11'inde dedik. Sabri'den tek fazlası güçlü fiziği dedik. neden böyle? çünkü sağ bek daha fazlasına ihtiyaç duymaz. açtığı ortalar falan zaten onu Dani Alves, Maicon, Sergio Ramos yapıyor. Sabri teknik bir adam değil kabulümdür. ancak futbol zekası yok demek, futbolun parametrelerinden bir haber olmak demektir. Fabregas pası diyorum... Türkiye'de kaç adam atmış böyle bir pas? Gökhan Gönül mü? Lincoln bile atamaz. yetiştiremez çünkü o pası. boştaki Arda'yı görüp, koşuyoluna 50 metre pas atması falan büyük ve zeki oyuncuların yapabileceği şeyler. Arda'ya gitmese bile oradaki düşünce çok önemli, hatta asıl önem taşıyan o.

futbolu futbolun içindeki şeylerle tartıştıktan sonra kimseyi aşağılamam, bilakis tartıştığım insana saygı duyarım.. ama futbolu bilmeden, Galatasaray maçları hariç maç izlemeden ahkam kesmeye kalkan insanları da sonuna kadar eleştiriyorum. bu eleştirilerden rahatsız olanlar ise kendilerini geliştirmeye uğraşsınlar ya da benim bilmediğim birşeyler hakkında sallamaya devam edebilirler.

fikirlerimi mantık çerçevesinde oturttuğum için belki de hep benim fikirlerim doğrudur. Oly Cissokho dedik, yılın 11'inde dedik. Sabri'den tek fazlası güçlü fiziği dedik. neden böyle? çünkü sağ bek daha fazlasına ihtiyaç duymaz. açtığı ortalar falan zaten onu Dani Alves, Maicon, Sergio Ramos yapıyor. Sabri teknik bir adam değil kabulümdür. ancak futbol zekası yok demek, futbolun parametrelerinden bir haber olmak demektir. Fabregas pası diyorum... Türkiye'de kaç adam atmış böyle bir pas? Gökhan Gönül mü? Lincoln bile atamaz. yetiştiremez çünkü o pası. boştaki Arda'yı görüp, koşuyoluna 50 metre pas atması falan büyük ve zeki oyuncuların yapabileceği şeyler. Arda'ya gitmese bile oradaki düşünce çok önemli, hatta asıl önem taşıyan o.

futbolu futbolun içindeki şeylerle tartıştıktan sonra kimseyi aşağılamam, bilakis tartıştığım insana saygı duyarım.. ama futbolu bilmeden, Galatasaray maçları hariç maç izlemeden ahkam kesmeye kalkan insanları da sonuna kadar eleştiriyorum. bu eleştirilerden rahatsız olanlar ise kendilerini geliştirmeye uğraşsınlar ya da benim bilmediğim birşeyler hakkında sallamaya devam edebilirler.

He tamam Serhat ben futboldan anlamıyorum sen de futbolun kitabını yazarsın.Hadi iyi geceler.

Fabregas pası diyorum... Türkiye'de kaç adam atmış böyle bir pas? Gökhan Gönül mü? Lincoln bile atamaz. yetiştiremez çünkü o pası. boştaki Arda'yı görüp, koşuyoluna 50 metre pas atması falan büyük ve zeki oyuncuların yapabileceği şeyler. Arda'ya gitmese bile oradaki düşünce çok önemli, hatta asıl önem taşıyan o.

Neden Fabregas pası?Buradaki yorum da önemli.O paslar neden Fabregas'la özdeşlemiş.Ya da Türkiye'de Fabregas bu tarz pasları atan ilk isim olarak gündeme gelirken,Türk futbolcularda neden Sabri gündemde değil?

Neden A Milli Takım'da sağ bek olarak ilk tercih Gökhan Gönül?

Aynı zamanda futbolu düşünceler le mi oynuyoruz?

Yine olaylar karismis. Sabri akillanmadigi sürece iyi futbolcu olamaz, o yüzden eyvallah.

Neden Fabregas pası?Buradaki yorum da önemli.O paslar neden Fabregas'la özdeşlemiş.Ya da Türkiye'de Fabregas bu tarz pasları atan ilk isim olarak gündeme gelirken,Türk futbolcularda neden Sabri gündemde değil?

Neden A Milli Takım'da sağ bek olarak ilk tercih Gökhan Gönül?

Aynı zamanda futbolu düşünceler le mi oynuyoruz?

Fabregas, Sabri'den daha akıllı, daha teknik ve daha önemlisi yeterince güvenilen bir isim. Fabregas'la kıyaslamak çok çok yersiz birşey olur. ancak Sabri'nin attığı pası en çok deneyen ve başarılı olan isim Fabregas. durduk yerde pozisyon üretti adam. 1-0 bitti maç. zaten önemli olan onu düşünmek. gitmese de olabilirdi. hatta gitmemesi normaldir. Sabri'nin ayağı düzgün değil çünkü. benim burda söylediğim o pası atabilecek vizyona sahip bir adam olması. aynı şekilde Lahm'ı çalımlayıp ön direkte Semih'e gol attırması gibi. bunlar vizyon işleri hep. teknik demiyorum kesinlikle. hatta kazma bile sayılabilir. ama oyun görüşü yüksek bir isim Sabri. zaten doğru düzgün topa vurabilseydi, Dani Alves kadar olurdu.

Neden A Milli takımda Gökhan Gönül... valla Sabri'nin milli takımdaki performansını gördükten sonra "neden Gökhan Gönül?" diyorum sadece? :) en son İspanya maçında da gördük. Sabri oyuna girdi ve maçı hareketlendirdi. o son 10 dakika da 1 tane pozisyon vardı Sabri ortaladı, Gökhan Gönül çok net kaçırdı.

Fabregas, Sabri'den daha akıllı, daha teknik ve daha önemlisi yeterince güvenilen bir isim. Fabregas'la kıyaslamak çok çok yersiz birşey olur. ancak Sabri'nin attığı pası en çok deneyen ve başarılı olan isim Fabregas. durduk yerde pozisyon üretti adam. 1-0 bitti maç. zaten önemli olan onu düşünmek. gitmese de olabilirdi. hatta gitmemesi normaldir. Sabri'nin ayağı düzgün değil çünkü. benim burda söylediğim o pası atabilecek vizyona sahip bir adam olması. aynı şekilde Lahm'ı çalımlayıp ön direkte Semih'e gol attırması gibi. bunlar vizyon işleri hep. teknik demiyorum kesinlikle. hatta kazma bile sayılabilir. ama oyun görüşü yüksek bir isim Sabri. zaten doğru düzgün topa vurabilseydi, Dani Alves kadar olurdu.

Neden A Milli takımda Gökhan Gönül... valla Sabri'nin milli takımdaki performansını gördükten sonra "neden Gökhan Gönül?" diyorum sadece? :) en son İspanya maçında da gördük. Sabri oyuna girdi ve maçı hareketlendirdi. o son 10 dakika da 1 tane pozisyon vardı Sabri ortaladı, Gökhan Gönül çok net kaçırdı.

Düşünmek
her şey kadar hiçbirşeydir de.Sabri'de her şutunu,kaleciyi geçip ağlarla buluşacak diye atıyor,oluyor mu peki hayır.Sabri'de Fabregras gibi düşünebilir,amatör kümedeki basit bir oyuncuda 40 metre ilerdeki adamın önüne kaleciyle karşı karşıya kaldıracak bir pası düşünebilir.Keza PES'te bile,attığın ara pasın senin oyununu açacak bir pas olacağını düşünüp tuşa basıyorsun.Futbolda düşünce zaten en temel faktörlerden birisi,Sabri o pası Semih'e atarken Semih'in ön direğe hareketlendiğini ve iyi-kötü bir vuruş yapacağını düşündü.

Düşünmek önemli,ama bunu icraate geçirmek,hem de bunu istikrarlı biçimde yapabilme önemli.Dani Alves bunu sürekli icraate getirdiği için Dani Alves oldu,Fabregas bunu sürekli icraat ettiği için o pasların ismi senin de dediğin gibi Fabregas pası oldu.

Fabregas Arsenal'de 2003'ten beri oynuyor,Sabri Galatasaray'da 2001'den beri.Neden bu pasların ismi Fabregas pası değil de Sabri pası olarak anılmıyor.Arada 2 yıl fark var hani...

Tartışmaya değmez Sabri Galatasaray'da oynayacak oyuncu değil,bu olaya iyi niyetle yaklaşmaya gerek yok nasıl Hasan Şaş bittiyse,Sabri'de kredisini tüketti,onun içinde değişiklik olur,adam olur belki tekrar oynar,ama bu forma bu kadar ucuz değil,Sabri gibi sadece Türkiye Liginden 10 tane adam bulursun!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt