Andone Yeni Malatya Maçındaki Penaltı Pozisyonu Hakkında Konuştu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Andone Yeni Malatya Maçındaki Penaltı Pozisyonu Hakkında Konuştu

Farnolle'nin müdahalesine rağmen, yere atlamayı aklının ucundan bile geçirmediğini belirten Aslan'ın golcüsü Andone "O an tek düşüncem golü atmaktı. Topa yetişeceğime inandığım için düşmedim" dedi.

5d892ddaae298bf97ee02059

Galatasaray, Yeni Malatya deplasmanında maçı 1-0 önde götürürken, mücadelenin en kritik pozisyonlarından birini Andone yaşadı. Rumen golcü, ceza sahasında Yeni Malatya kalecisi Farnolle’nin müdahalesine rağmen düşmeyip topa yetişmeye çalışınca, araya giren rakip savunma pozisyonu uzaklaştırmıştı. Tüm otoriteler, pozisyonun penaltı olduğu yönünde fikir birliğine vardı. Ancak ağır basan yorum, böyle bir kural olmamasına rağmen, Andone düşmediği için kararın bu yönde verildiği, Rumen yıldızın kendisini yere bırakması halinde hem kırmızı kart hem de penaltı kararı çıkabileceği yönündeydi.

‘İlk golümü atmak istedim’

Her şeye rağmen etik duruşuyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Florin Andone, o pozisyonla ilgili ilk kez konuştu. Farnolle’nin müdahalesine rağmen, yere atlamayı aklının ucundan bile geçirmediğini belirten Andone, “O an tek düşüncem yeni takımımla ilk golümü atmaktı. Boşta kalınca topa yetişeceğime inandım ve bu nedenle düşmedim. Kazanamadığımız için çok üzgünüm. Ama yeni takımımla ilk maçına çıkmak benim için gurur kaynağıydı” ifadelerini kullandı.

Metin Karabaş

Dürüst adamin aklindan gecmez kendini yere atmak. Andone ahlakli bir sporcu oldugunu gösterdi. O pozisyona penalti calmayan hakemi ve cagirmayan var'i sorgulamak gerekir.

İyi niyetini suistimal ettiler herifin. Şimdi kendini en ufak darbede Qral gibi dişlek gibi atınca kötü çocuk damgası vuracaklar. Demek ki bizim memleket böyle böyle iyiyi de yoldan çıkartıyor. Halbuki biraz arlı namuslu olup Var'dan penaltıyı vermek isteseniz bu adam yarın da ayakta kalmak için uğraşacaktı. Kına yaksın Arda bey.

Çok beğendim ilk maçında. Yardımcı forvet olmasına rağmen tek santrafor görevini çok iyi yaptı. Sahadaki duruşu oyun konsantrasyonu çok iyiydi

Ayrıca herif pozisyonda doğrusunu yaptı. Kaleden 30 metre mesafede 2'ye 1 yakalamışken atmadı herif kendini. Farnolle ayağına vurup dengesini bozmasa boş kaleye gol atıp maçı bitirecekti. Penaltının garantisi mi var, futbolda golden büyük avantaj mı var? Adam doğrusunu yaptı, burada arlı namuslu hakem Var'a gidip ayağa darbeyi görüp penaltı+kırmızı yapardı. Sadece Andone şerefsize denk geldiği için pozisyonu hiç edildi. Bir de en azından her takımda 1 tane kaliteli ve nüfuzlu yerli bu nedenle önemli. Şöyle fahiş pozisyonda bile hakemin yanına gidip sen ne yapıyorsun dalkardeş diyecek adam yok. Takımın kaptanı pozisyonda 90 metre uzakta, oyuncuların hepsi Malatya gibi leş deplasmanda temiz gol atma derdinde. Sen böyle enayi olursan biraz kendi salaklığın, çokca heriflerin kötü niyetinden böyle puanını gasp ederler işte.

Üst Alt