Anın Görüntüsü - Sayfa 38 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Anın Görüntüsü

Reco bu canavara ne zaman bi yaptirim uygulayacaksiniz, üyeleri germek icin neler yapiyor neler.

En sonunda cay bardaginda kahve icti, yeter be kardesim.
Hayır çay bardağında kahve içmesi değil mesele, bunu gelenek diye yutturmasıdır. Süvariler böyle içiyormuş. Ne devir Süvari devri nede biz 150 sene önce de yaşıyoruz. Kahve kültürümüzü dejenere etme çalışmaları içine girmiş. Yaptırım gerekiyor.

İstanbul'da bir çok yerde kahve içtim. Çay bardağı ile en fazla Nescafe getirirler. Özellikle Kıraathaneler de, lakin Türk kahvesinin çay bardağı ile verildiğini görmedim ve duymadım.

Fincan yerine cezve yazmisim onu duzelttim.
Bakirkoyde okudum uniyi ogrenciydik mahalle kahvesinde fln otururduk belki o yuzden ama ben fincan gormedim hic kiraathanelerde ama dedigim gibi olay bizim fakirligimizle alakali olabilir :d

İstanbul'da bir çok yerde kahve içtim. Çay bardağı ile en fazla Nescafe getirirler. Özellikle Kıraathaneler de, lakin Türk kahvesinin çay bardağı ile verildiğini görmedim ve duymadım.
Fincan yerine cezve yazmisim onu duzelttim.
Bakirkoyde okudum uniyi ogrenciydik mahalle kahvesinde fln otururduk belki o yuzden ama ben fincan gormedim hic kiraathanelerde ama dedigim gibi olay bizim fakirligimizle alakali olabilir :d

Screenshot_20200902-135143_WhatsApp.jpg
Bakirkoyde adini hatirlamadigim bir Kiraathane

Cay bardaginda kahve beklerken

Samiciğim kıraathane dediği yer muhtemelen cadde kahvecisidir. Ayrıca koca kavanozda Starbucks'tan kahve içenlerin çay bardağında Türk Kahvesi'ni yadırgadıklarını gördük.
Nescafeyi değil kavanoz kovada içsen çarpmaz. Türk Kahvesini eğer Kavanoz'da içersen şaftı dağıtırsın. O yüzden adabı Kahve fincanıdır. ;) Kahve kültüründen bir haber olup kapitalist çarkı örnek göstermen garibimize gitmiştir. ;)

Üst Alt