anksiyete ve nefes almak | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

anksiyete ve nefes almak

anksiyete, gerçekte olmayan ancak gelecekteki olası tehditlere karşı kaygı ve korku hissedilen ruhsal bir bozukluktur. Sıkıntılı ve gergin ruh hali, dikkat ve hafıza sorunları, ölüm korkusu, kendine veya bulunduğu ortama yabancılaşma hissi, çarpıntı, mide ağrısı anksiyetenin belirtilerindendir.

bknz: eski kadıköy fobisi.

özel hayatta sorunlara sebep olur. lakin büyük ölçüde kontrol altında tutulabilir. bunu nefes egzersizlerle yapılabilir

Nefes teknikleri:

Sabah nefesi:

1. Ayağa kalkıp, hafifçe öne eğilerek, kollarınızı serbest bırakıp boşlukta. sallanmasını sağlayın.

2. Tüm nefesini verip yeni bir nefes. almaya hazırlanın.

3. Yavaşça nefes alıp ayağa kalkın ve ayakta birkaç saniye nefesinizi. tutun.

4. Tekrar hafifçe eğilerek ilk. pozisyonunuza dönüp nefesinizi. verin.

Sama Vritti

1. Eşit nefes tekniğinde sadece. burundan nefes alınmalıdır.

2. Burnunuzdan derin bir nefes. alarak dörde kadar sayın.

3. Tekrar burnunuzdan nefes. verip dörde kadar sayın ve bu işlemi tekrarlayın.

4-7-8

1. Öncelikle bir el göğse diğer el. ise. karın. üzerine konur.

2. Karnınızın şiştiğini hissederek. ve dörde. kadar sayarak. nefes alın.

3. Nefesinizi tutarak yediye kadar. sayın.

4. Nefesinizi yavaşça verip, verirken sekize kadar sayın.

5. Birkaç kere tekrar edip. egzersizi tamamlayın.

Nefes Sayma Teknigi

1. Dik durabileceğiniz bir. pozisyona geçin.

2. Tüm nefesinizi boşaltın.

3. Gözlerinizi kapatıp. burnunuzdan yavaşça. derin bir nefes alın.

4. Nefes vermek için kendinizi. sıkmadan, nefesin. kendiliğinden çıkmasını. sağlayın.

Körük Nefesi

1. Sırtınızı dik ve rahat bir. konuma getirin.

2. Bağdaş kurarak oturabilir. veya ayakta durabilirsiniz.

3. Nefesinizi tamamen. boşaltmalısınız.

4. Gözlerinizi ve ağzınızı. kapatın.

5. Burun deliklerinizden. kuvvetlice derin bir nefes. alın; tüm akciğerlerinizin.oksijenle dolduğundan. emin olun.

6. Ardından aynı hızla ve büyük bir kuvvetle adeta tıslama sesi çıkararak tüm nefesinizi burundan verin

7. Nefes alıp verirken güç kullanabilirsiniz.

8. Bu şekilde 10 kez nefes alın.

Diyafram

1. Öncelikle vücudunuzun rahatlayacağı dik bir konuma geçin.

2. Nefesinizi tamamen boşaltın.

3. Bir eliniz karın bölgesinin hemen üstünde, diğer el ise göğüs üzerinde olmalı.

4. Derin bir nefes alın. Nefes alırken; sadece karın üzerindeki elin hareket ettiğine emin olun.

5. Karın ve diyafram bölgeniz bu esnada şişecektir.

6. Ağzınızı çok açmayarak, ıslık sesi ‘sss’ gelecek şekilde nefesinizi verin.

7. Tüm nefesi verdiğinize emin olun.

8. Bu işlemleri birkaç kere tekrarlayıp egzersizi tamamlayın.

Eĝer surekli korku yahut stresli durumlarda olursaniz bunu denemekte tavsiye ederim. Sigara içmekten bi hayli daha saglikli.

Hurmetler....

radiant-hot-yoga-teacher-franciska.jpg

Umumi bir Tuvalete gidin kapıyı kapatın YouTube’dan sneijderin fener ağlama videosunu son ses açın

Ardından Fenerbahçe AA iki doz ve son olarak da,

Old Cimbom boys..

Çıkarken izbandut bir Fenerli bekliyorsa yandaki kapıya gidip … Cinconlu falan deyip ana avrat sövün kapısını yumruklayıp sıvışın mekandan

Çivi çiviyi söker

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Umumi bir Tuvalete gidin kapıyı kapatın YouTube’dan sneijderin fener ağlama videosunu son ses açın

Ardından Fenerbahçe AA iki doz ve son olarak da,

Old Cimbom boys..

Çıkarken izbandut bir Fenerli bekliyorsa yandaki kapıya gidip … Cinconlu falan deyip ana avrat sövün kapısını yumruklayıp sıvışın mekandan

Çivi çiviyi söker

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Umumi tuvalette bunları yaparken nefessizlikten ölürüz. Nefes alamama egzersizi

Doktor Basur olusmus nasil yok edecegiz
Bunla alakalı bir anım var. Gittim doktora, çiti pıtı bir kadın doktor, genç. Pantolonu siyirin, secde pozisyonunda sedyeye geçin dedi. Utana sıkıla geçtim, elle yokladı biraz. Sonra içeri giriyorum dedi, Allah'ım sana geliyorum dedim içimden, biraz yokladiktan sonra basur olmadığıma kanaat getirdi. Bendeki trauma hala daha devam ediyor. Basur çıksam bu kadar yıkıma ugramazdim. Erkekligime getirdigim tek halal budur

Bunla alakalı bir anım var. Gittim doktora, çiti pıtı bir kadın doktor, genç. Pantolonu siyirin, secde pozisyonunda sedyeye geçin dedi. Utana sıkıla geçtim, elle yokladı biraz. Sonra içeri giriyorum dedi, Allah'ım sana geliyorum dedim içimden, biraz yokladiktan sonra basur olmadığıma kanaat getirdi. Bendeki trauma hala daha devam ediyor. Basur çıksam bu kadar yıkıma ugramazdim. Erkekligime getirdigim tek halal budur
Anlamadım
İçine mi girdi

Üst Alt