Anonymous, TİB'e saldırdı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Anonymous, TİB'e saldırdı!

Cevap: Dikkat! Yarın 18:00'de Türkiye'de internet çökebilir

Yarın bizim Sarus çökse şöyle sabaha kadar. Yeter valla :asd: Yatarız yeminle :asd:

Türkler karşı saldırıya geçmiş:

Edinilen bilgiye göre, 22 Ağustos'ta hayata geçecek 'filtre' uygulamasını eleştiren Anonymous, Türkiye'deki çeşitli kamu kuruluşları ile bazımedyasitelerine yönelik 'siber saldırı' tehdidinin ardından bir grup Türk 'hacker'ın saldırısına uğradı.

Söz konusu grubun yurt dışı kaynaklı 'www.anonnews.org' adlıinternetsitesini hedef alan grubun liderliğini 'The Bekir' ve 'Jester' adını kullanan Türk hackerlar üstlendi.

Anonymous'un web sitesini kısa sürede etkisiz hale getirerek internet erişimine kapatan Türk hackerlar daha sonra grubun saldırıyı yönetecekleri 'operationturkey' (Türkiye Operasyonu) ismini taşıyan 'IRC' sistemi üzerindeki anlık ileti sayfasını hedef aldı.

IRC sitesini hackleyerek site üzerinden Anonymous'a destek verenlerin IP adreslerini ele geçirdiklerini açıklayan 'The Bekir' ve 'Jester', söz konusu IP bilgilerini Türkiye'deki güvenlik ve istihbarat birimleriyle paylaşacaklarını bildirdi.

"ANONYMOUS KAÇACAK YER BULAMADI"

Peş peşe gerçekleştirilen etkin saldırıların ardından web sayfası yayını Google'ın web hizmetleri sayfasına taşıyan Anonymous'un izini süren Türk hackerlar, bu kez de dünyanın en büyük arama motorunu hedef tahtasına koydu.

Google'un söz konusu sayfa içeriğine savaş açan 'The Bekir' ve 'Jester'ın ekibi uzun uğraşlar sonucu amacına ulaştı.Googleyönetimi saldırıya daha fazla dayanamayarak Anonymous'un web yayınını kaldırdı.

TÜRK HACKERLARIN AMACI NE?

Grubunun liderliğini yapan 'The Bekir' ve 'Jester' takma adını kullanan Türk hackerlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anonymous'un Türkiye'ye yönelik tehdidi karşısında böylesi bir karşı atak başlattıklarını söyledi.

Anonymous'a yönelik saldırının etkin bir şekilde devam ettiğini ve saatlerce web sayfalarına erişilemediğini kaydeden hackerlar, 'Hiçbir güç Türk devletini hedef alamaz, aksini düşünen karşısında bizi bulur' mesajı verdi.

Çoğu bilinçli hacker gerceğin savunucusudur

Her zaman arkalarındayım

ÇOK YAŞAYIN !

Yarın o saatlerde ben maça gidiyor olacağım için sorun teşkil etmez kendi açımdan.

Ulan bari hafta sonu cöksün, o zaman hali sahada mac yapacagim. :asd:

beyler yalnız belirtmek hasıl olur ki eğer altyapı çökerse o zaman ne ok yicez

Herşeyi yasaklamak, insanların aklında olmayan illegal tepkileri haklı göstermek ya da ortaya çıkarmak adına kötü bir tercih ve bunu maalesef her konuda yaşıyoruz. Herkesin kendi iradesi ile yaptıklarından sorumlu olduğunu düşünüyorum. ****o, özellikle de reişt olmayan bireyler üzerinden yapılan ****onun insani duyguları zedelediği bir gerçek. Bunun otokontrolü devlet değil kşi olmalıdır. Reşit olmayan bireyler üzerinden yapılan ****oya kimsenin kabul edebileceğini düşünmüyorum. Yani ben böyle bir şeyi kabul etmiyorsam girmem. Fakat ben girmememe rağmen interneti özgürce kullanma hakkımın elimden alınmasını da kabul edemem.

Benzer bir husus ise paylaşım siteleri üzerinden yapılan ahlak ötesi saldırılar (Atatürk için yapılanlar mesela) sadece bunları engellemek yerine daha koly yolu seçim direkt erişim platformunu komple engellemek ayrı bir saçmalık. En azından ben böyle düşünüyorum.

Benim elimden iletişim ve haber alma özgürlüğüm bir başkası nedeniyle alınıyorsa bunu kabul etmem mümkün değil. O yüzden her ne kadar illegal bulsamda bazı devlet kurumlarına yapılacak uyarı niteliğindeki bu siber saldırıyı destekliyorum. Belli siteleri kullanamayacakmışız. Hoş zaten doğru dürüst almadığım bir devlet hizmetinin engellenmesine de üzülecek değlim.

bunların hacker olduğunu tüm dünya biliyor.istanbul bilisim suçlarına bunlara ait rapor yazalım hepsi hapse girsinler :asd:

Cevap: Dikkat! Bugun 18:00'de Türkiye'de internet çökebilir

İnternetin bir yere gittiği falan yok,belirli siteler hacklenecek o kadar.

Üst Alt