Antonio Conte Adım Adım Chelsea'ye! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Antonio Conte Adım Adım Chelsea'ye!

Conte-c-myjuventusdotnet.jpg

Gelecek sezondaki yeni menajerini belirlemek için görüşmelere devam eden Chelsea, Antonio Conte ile yardımcıları konusunda da anlaşmaya vardı.

46 yaşındaki İtalyan teknik adamın gelecek sezon Stamford Bridge'in kulübesinde oturma ihtimali her geçen gün artıyor. Chelesa yöneticileri ile geçtiğimiz hafta yaptığı görüşmelerde 3 yıllık sözleşme üzerinde büyük ölçüde anlaşan Conte, henüz kulübün sahibi Roman Abramovich ile görüşmedi. Londra'da önümüzdeki hafta bir araya gelmesi beklenen ikilinin son detayları konuşacağı tahmin ediliyor. Kendi ekibini getiriyor.

Londra'da kendi teknik ekibiyle çalışmak isteyen Conte, uzun süredir mesai arkadaşları olan Angelo Alessio ve Massimo Carrera'ya da imza attırmak istiyor. Bunun yanında gözlemcilik kadrosunda da Mauro Sandreani ve kardeşi Gianluca Conte'yi kulübe getirmek iteyen İtalyan teknik adamın, kulüp yöneticilerinden onay aldığı öğrenildi. Şu an görevde olan teknik kadrodan sadece Steve Holland'ın Conte ile beraber kulüpteki görevine devam etmesi bekleniyor.

Hiddink'in göreve gelmesinde sonra ilk mağlubiyetini 17. maçında dün gece PSG'ye karşı alan mavilerin bu sezona dair tek umudu kaldı, FA Kupası. Cumartesi günü Everton ile çeyrek finalde karşı karşıya gelecek olan Chelsea, zorlu rakibini eleyip kupada yoluna ilerlemek istiyor.

Serie A'da Juventus ile şampiyonluk yaşayan Conte, 2014 yazında Cesare Prandelli'nin yerine İtalya Mili Takımı'nın başına geçmişti. Euro 2016'nın ardından Azzurriler sözleşmesi bitecek deneyimli teknik adamın artık kulüp takımı çalıştırarak daha yoğun bir takvime geçmek istediği uzun süredir biliniyor.

EUROSPORT

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt