Arda Turan, Futbolu Bırakma Kararı Aldı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan, Futbolu Bırakma Kararı Aldı

Çok yetenekli olup bu kadar kendini rezil eden az futbolcu vardır şu çenesini bir kapalı tutamadı. Barçaya gitmişsin orada nasıl başarabildin futbolu unutmayı arkadaş. Çobanı köy orada kendini geliştirir bu geriye gitti

alman futbolcular 31-32 yaşında bırakıyor futbolu. Lahm gibi adam formu gayet iyiyken 33 yaşında bıraktı futbolu mesela. Nuri şahin'i o sınıfa koyuyorum. Erkenden bırakıp hoca olacağım dedi

arda bana göre son 5 yılını çok kötü yönetti. Gereksiz ısrar etti

Geçen sene sana ihtiyacımız varken zahmet edip kilo verip orta saha oynayabilirdin, futbol aklın var, kanat oynayamaz sın hızdan yoksunsun, ama yapmadın. Yapsaydın, kahraman olarak emekli olacaktın. Sen göbeğine bıraktın.

Futbol seni bırakmıştı zaten, senin de bırakman isabetli olmuş

Her şey için teşekkürler KAPTAN! :tbr:

Genel anlamda harikulade bir kariyer.

Arda, kariyerinin başından sonuna kadar "ne zaman ağzını açtı, o zaman dibe battı" Ama bunu hata olarak kbul edemedi bir türlü. Yoksa hala Avrupa'da oynuyor olurdu.

Kendini çok geliştirdi ama karakterini bir türlü geliştiremedi.

Bir kariyer nasıl mahvedilir en büyük örneği olabilir.

Bizdeyken medya üzerine gelmeye başladığında hareketlerine dikkat edip gözden uzakta olacaktı. A.Madrid'deki performansının üstüne çıkmaya çalışıp, TR'den bağını koparmalıydı. O tam tersi TR ile hep içe içe oldu. Bir gün camiama dönerim düşüncesini çok geç anladı. Erken anlasaydı taraftar bağrına basardı. Barcelona transferi ise en yanlış hamleydi. Onu da anlayabiliyorum. O sıra Messi, Neymar ve Suarez ile oynayacak. Ama bence bir meydan okuma yapıp başka bir ülkeye gitmeliydi.

Hatalarından ders aldı mı? Ben aldığını düşünmüyorum açıkçası.

İki sene önce falan bırakmıştı zaten futbolu şimdi resmileşiyor.
Fark: 1 milyon Euro ya yakın parayı hesabına indirmesi; daha kötüsü de kendisine 'adam' diye güvenilip kadro planlanması (Rahmetli Mustafa Cengiz Başkana tükürdüğünü yalatmak ayrıca edepsizlik idi!)..

Neymiş? Kulübe 12 milyon kazandırmış!..Bu mantıkla bakılırsa, bonservis bedeli ödemeden hazır alıp oynattığı, sonra da 27 milyona sattığı Cenk Tosun' u Allah-peygamber ilan etmesi lazım BJK ın; tevbe haşa!..

Üst Alt