Arda Turan'ın Değeri 4 Milyon Euro'ya Düştü - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan'ın Değeri 4 Milyon Euro'ya Düştü

Transfermarkt'ı devamlı kullanıyorum futbolcuların piyasadaki ederi hakkında iyi fikir veriyor ama son 2 yılda sanırım ergenler basmış, ayarsız bir değer aralığı var. İngiliz kulüplerindeki oyuncular ederlerinden çok çok daha yüksek gösterilirken ülkemize gelen adamlar için kuduz köpek gibi saldırıp değerlerini yerlerde süründürüyorlar. Oyuncunun kim olduğu, form durumu vs hiç mühim değil. Bayağı liseli kafasıyla saldırıyor herifler. Arda özelinde onu da söylemek gerek.

Transfermarkt'ı devamlı kullanıyorum futbolcuların piyasadaki ederi hakkında iyi fikir veriyor ama son 2 yılda sanırım ergenler basmış, ayarsız bir değer aralığı var. İngiliz kulüplerindeki oyuncular ederlerinden çok çok daha yüksek gösterilirken ülkemize gelen adamlar için kuduz köpek gibi saldırıp değerlerini yerlerde süründürüyorlar. Oyuncunun kim olduğu, form durumu vs hiç mühim değil. Bayağı liseli kafasıyla saldırıyor herifler. Arda özelinde onu da söylemek gerek.

normal degilmi ahbab ingiliz klablarindaki oyunculardaki fiyatin ucuk olmasi

normal degilmi ahbab ingiliz klablarindaki oyunculardaki fiyatin ucuk olmasi

İngilizlerinki hepsi olmasa da birçoğu normal kabul edilebilir de bizimkilerinki anormal düşük.

Örnek vereyim Giroud 32 yaşında, şu anki değeri 18 milyon görünüyor. Bize gelse anında 8'e indirirler onu. Adam coşsa, CL'de gol kralı olsa taş çatlasa 12 yaparlar. Aynısını Chelsea'de yapınca 30'a çıkarırlar.

Atıyorum Alexis Sanchez'i hasbelkader satın alsan (30'una girecek) 70 olan değerini anında 20-30 arasına indirirler. Bir sene sonra da 15-20 olur, performansına hiç bakmazlar bile.

Eskiden Transfermarkt sade eğlence amaçlı gibi görülüyordu ama şu an bence hiçbir şey olmasa psikolojik olarak etkiliyor milletin gözündeki futbol piyasası imajını. Hatta kulüpler bize teklif yapacağı zaman buradaki rakamları baz alabilirler.

iş hayatında olur böyle iniş çıkışlar, hanginizin değeri 100.000 € la keraneciler..

ama arkadaş kazmanın teki orası ayrı

Üst Alt