Arda , Xavi-İniesta mı yoksa Alex mi oluyor ? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda , Xavi-İniesta mı yoksa Alex mi oluyor ?

Cevap: Arda , Xavi-İniesta mı yoksa Alex mi oluyor ?

Bu kadar saçma topic görmedim arda ortasaha özellikleri olmasına ve zaman zaman 10 numara oynayabilmesine rağmen ne bir 10 numara nede bir ortasaha arda açık oyuncusu

verilen örneklerdeki oyuncuların tarzı ardaya göre farklı

ardanın tarzı kime benzer onu da bilmiyorum

düşünüyorum çok bilinen bir oyuncuya tamamen benzemediğini görüyorum

o nedenle arda ardadır...

verilen örneklerdeki oyuncuların tarzı ardaya göre farklı

ardanın tarzı kime benzer onu da bilmiyorum

düşünüyorum çok bilinen bir oyuncuya tamamen benzemediğini görüyorum

o nedenle arda ardadır...

+1905

aynisini yazmak icin girmistim.. Arda Arda'dir, baskasi degil..

elano geldiğinde,ardanın drıblıng ozlellıgı teknıgı ve dehası ile iniesta laşmasını,elanonunda milimetrik pasları oyun merkezını one tasıma rolunu ustlenerek bır xai(elano)-iniesta(arda)ikilisi olabılırler diye hayal ettim hep.ama olmadı,zaten ardada sol kanatta oynamayı sevıyor,şut işini biraz daha cözdugu anda muhtesemlıgını dahada katlayacak

*Diğerleri tamamda Alex ile neden kıyasladığını anlamadım.

dünyada sadece 3 çeşit mi oyuncu var?arda kimsenin benzeri olmaz,ardaya benzemek isteyenler olabilir sadece..

Arda nın birşey oldugu yok yıllardır bildigimiz sol açık oyuncusu artık 23-24 yaşında bu saatten sonra da değişmez zaten.

Yahu, yeter kardeşim açmayın şöyle başlıkları, yok Arda şuna benziyor, yok buna benziyor, başkasının kendini Arda'ya benzetmesi lazım, onu örnek alması lazım, tamam mı? Arda Arda'dır Arda kalacak, benzetecekseniz başka futbolcuyu benzetin, yeter artık.

Protein verirsen Iniesta, demir verirsen Xavi, vitaminsiz bırakırsan Alex oluyor. Pokemon topiği değil mi bu?

Ikisinede katilmiyorum.

Neden dersen, Arda'nin 1 Xavi ve Iniesta ilen daglar kadar farki var

2, Alex ilen karsilastirilmaz bile, ayni tip oyuncu deyiller

Alex kimki stili olsun.Tank stili olabilir ancak o.Bir tank kadar ağır çünkü.Ardayla mukayese ettiğin adama koş.Arda dan Bir İniesta Xavi de olmaz çünkü mevkileri farklı.İniesta nispeten solda oynuyabiliyor ama Arda nın verdiği verimi vermez solda.Xavi İniesta bence dünyadaki en iyi orta saha oyuncuları şuan.Ardada bence dünyadaki en iyi 10 sol kanat oyuncusu arasında .

Kütügü edirne disinda olaydi,simdiye 25-30 milyon € ya okutmustuk real e,yada portoda,benfikada oynayan bir oyuncu olsaydi bu fiyatlar ile anilacakti ismi.

Acaba türkiyede defansim diyen kac futbolcu arda gibi tereyagindan kil ceker misali,kayarak topu süren adam bile hissetmeden ayagindaki topu alabilir ki?

Arda komple bir futbolcudur (en büyük eksigi olan sutlarinda bu yil gözle görülür bir gelisme var) ve hicbir kaliba konmaz,kimse ile kiyaslanmaz,cünkü sahada bir futbolcudan beklenen herseyi,hatta fazlasini yapiyor.

Birde farkettiyseniz Arda milli takimda daha iyi oynuyor,buda Galatasarayda ona ayak uydurabilecek nitelikde futbolcu yoktu yada sakatti.Simdi Misimovic,Elano,Pino, ve hazir bir Kewell,Ardanin isini cok daha kolaylastiracak.

Arda şuan bir Danimarka, Hollanda veya Yunanistan vatandaşı olsaydı, bizim forumdaki bazı kişilerin ağzının suyu akarak buraya çok deli birisi onun rakibi olarak çıktığımız her maça 1-0 yenik başlarız gibi yorumlar görme ihtimalimiz %80 flndı. Ayrıca değeri 25 Milyon Euro aşağısı olmazdı ve şuan Liverpool, Arsenal, Valencia tarzı bir takımda oynuyor olurdu. O yüzden buraya ne yazsak boş. Yinede küfür ederler, yine elin Hazard'ını Maradona ilan ederler, elin Dembele'sini Pele ilan ederler ama Arda'yı sümüklü bir mahalle çocuğu sıfatına bile koymazlar dedim ya, ne desek boş.

Arda, kaptanlığı aldığından bugüne baskı ve biraz da şımarıklık mıdır! bilemeyeceğim ama kendini hiç geliştiremedi. Son şampiyonluğumuzdaki arda, potansiyelini bozmayacak ve biraz da joe cole gibi hızlı olmaya gayret etse şu an 20m. eurodan aşağı fiyatı olmazdı. Özellikle son zamanlarda aklı başına gelmiş görüntüsü var ve inşallah üstüne koyarak devam eder. Eğer kaptan ise takımın en çok koşan, en istekli oyuncusu olması gerekir.

Üst Alt