GSC Haber - Arsen Zakharyan'ın Babası Norayr Zakharyan: "Oğlumu rahat bırakın" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Arsen Zakharyan'ın Babası Norayr Zakharyan: "Oğlumu rahat bırakın"

Rahat bırakın adamları doğru diyorlar gelmek ister istemez biraz empati yapmak lazım iki düşman ülke var işin içinde aynı şekilde sizde ermenistanda top oynamak istemezdiniz. Saygı duymak gerekiyor kararlarına.

Öncelikle kafa taşçılığa karşıyım fakat karşıdan da aynı nezaket ve insani davranışı beklerim. O msjları yazanlar kadar zakharyanın ailesinin de faşist olduğunu görmek ve ailesine msjları yazanlar kadar hor görmek gerekir.

Futbol dışı faktörler olmasa transfer edilmesini çok isterdim. Hem fizik, hem de teknik bakımdan yaşının çok ötesinde izlenim edindim kendisinden. Hele fiziken bir tık daha geliştiğinde muhteşem bir 8-8.5 numara oyuncusu olabileceği kanaatindeyim. O yüzden çift haneli rakamlarla da olsa kabulümdü. Bu potansiyelde bir 'wonderkid' mesela Sırp yahut Belçikalı olsaydı, 16 yaşına kalmadan yerini bulurdu zaten. Eğer kendisi ve ailesi etnik kimlik konusuna medyaya yansıdığı ölçüde takılıyorlarsa gelmesin, gelse de verimli olması zordur. Bana kalsa, kulüpler düzeyinde ulusal-etnik kimliğin hiç önemi olmamalı; MT tercihi farklı konu...

Galatasaray bir Türk takımı olmasa bu oyuncunun gelme ihtimali yüksek olurdu. Ama en baştan bu transferin olmayacağını tahmin ediyordum. Ermenilerin Türkiye'ye bakış açısının yani sıra daha yeni Karabağ Savaşı'ndan çıktık. Gelse bile başarılı olamazdı. Pek para kazanamadık. Ucuza bırakmak zorunda kalacaktık.

Üst Alt