Arsene Wenger: "Şampiyonluk şansımız sürüyor" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arsene Wenger: "Şampiyonluk şansımız sürüyor"

Wenger i gordugum zaman hep aklima su gelir , GS de ingilterede united, chelsea, arsenal ne ise , o ayarda bir takim ulkemizde , acaba ayni teknik adamla 20 sene calissak , sampiyonluk, sampiyonlar ligi ve harcanan para alinan verim gibi tum degiskenler esit olsa ..

20 senenin belirli donemleri ve sonundaki Arsenal taraftari yorumlari ile bizim yorumlarimiz ne sekilde farklilik gosterirdi

Arsenal daha bjkyi andiran bir takim, o yuzden son 20 sene icinde bol bol bulunduklari benzer durumlari karsilastirma sansin olmustur diye umuyorum.

Son 10 seneye bakarsak 200 milyon pound civarı transfer farkı var arsenalin.Diğer rakiplerinde bu 500 milyon üzeri.Normal mantıkla zaten 10 senede 1 kere şampiyon olabilecek bir takım arsenal premier ligde.

Son 10 seneye bakarsak 200 milyon pound civarı transfer farkı var arsenalin.Diğer rakiplerinde bu 500 milyon üzeri.Normal mantıkla zaten 10 senede 1 kere şampiyon olabilecek bir takım arsenal premier ligde.

Arsenal zaten Arsene Wenger önceki 20 senede toplam 2 kez şampiyon olup bir kere de 3. olmuş bir takım, onun dışında ilk 4'e girmişliği de yok, West Ham/Southampton ayarı bir takımken Arsene Wenger bunları alıp düzenli ilk 4'e giren, 3 şampiyonluk kazanıp birçok sezon da 2. olan, her sene şampiyonlar ligine giden bir takım haline getirdi ve markalarını büyüttü, düzenli gelir oluşmasını sağladı. Sahiplerini ilgilendiren kısım da bu. Sahipleri para kazanmak istiyor ve bu yüzden yatırım yapıp kulübü satın almışlar, takımı sürekli ilk 4 civarında tutmaları da onlara yetiyor. Wenger öncesi daha alt sıralarda bitiren bir takım Arsenal, şimdi de hedefi ilk 4 olan bir kulüp, bu sahiplerine yetiyor. Chelsea öyle değil mesela, Wenger gibi 2-3 sezon ikinci bitiren adam orda kalamaz, ama onlar da Arsenal'den çok fazla başarılı değil, istikrar tutturamıyorlar tam Türk takımı gibiler.

Arsenal Wenger'le istikrarlıydı

Son düzenleme:
Tamam ben de ayni durum bizde olsa seyircimiz bire bir ayni sabri teknik direktore gosterir miydi diyorum zaten

maksadim arsenalin sahiplerinin dusuncesi ,klubun yapisal ozellikleri veya ic isleri degil

Üst Alt