Aşk Acısı Nasıl ve Ne Zaman Geçer? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aşk Acısı Nasıl ve Ne Zaman Geçer?

Hayatım boyunca ilk defa aşık olmuş biri olarak size durumu çok kısa şekil de izah etmek istiyorum

22 yaşındayım ve hayatım da ilk defa aşık oldum. Üniversite 2.sınıf öğrencisiyim hikaye de kızda 1.sınıf öğrencisi.
2 tane ortak dersimiz çakışıyordu ne zaman bu derslere katılsam bu kız beni kesiyor hal de ilk başlar da pek oralı olmadım ama sonraları hoşuma gitti neyse arkadaş vasıtasıyla bana karşı bir şeyler hissediyor mu diye öğrenmek istedim ve öğrendim de kız bana karşı bir şeyler hissediyormuş ve numarasını bana gönderdi buraya kadar herşey normal ilk günler tanışma faslıyla whatsapp üzerinden konuştuk daha sonra bu kız ders aralarında yanıma geldi merabalaştı hep bi kendini bana gösterme niyetinde bende hala hoşlantı seviyesindeydi hep diyordum kendime ''acaba doğru insan mı ?,ilişkiye başlasam soğuyup başıma bela almayım'' diye çünkü kız biraz çocuksu,giyimi kuşamı kötü çomar birisi ama nedense gülüşü hep başka geldi bana bu yüzden kızdan ne uzaklaştım ne yakınlaştım. Geçtiğimiz hafta bu kız gene yanıma geldi ama ne gelme yüzüme karşı bir güldü sanırsın Sneijder, Volkan'ı avladıktan sonra taraftara karşı gülüyor ancak böyle betimleyebilirim bu gülüşü o an dedim ''olum baran yıllardır aradığın kız budur yemişim kılık kıyafetini,çomarlığını,çocuksuluğunu sen bunun yanında mutlusun'' akşamında buna whatsapp dan ders notu atma bahanesiyle biraz konuştum,yanında kendimi mutlu hissettiğimi söyledim. Kız gene ne güzel falan dedi ertesi gün mesaj attım hal hatır sormak için kız isteksiz cevaplar verdi hatta bir soruma yanıt vermedi. Okul da gördüm soğuk davrandı. Dedim acaba yanlış bir şey mi yaptım ? Arkadaş vasıtasıyla durumu öğrenmek istedim gelen cevap karşısında beynimden vurulmuşa döndüm kız bana karşı pozitif olmadığını söylemiş arkadaşım da bu çocuk sana bağlandı ama yaptıkların karşısında demiş kız ise ben kendime bağlandıracak ne yaptım demiş sonraki gün ise bu kız ile arkadaşı ben ve benim arkadaşım real de görüştük gene aynı şeyleri söyledi yüzüme karşı

''Telefon numaranı vermek bana bir adımmış gibi geldi'' dedim kız ben ''herkese veririm telefon numaramı'' dedi
''Ee en başta gönlüm var demiştin'' dedim ''evet en başta birşeyler olabilirdi bende birşeyler hissettim ama ben tez canlıyım akşam severim yarın unuturum,hatta 3 ay önce sınıftan bir çcouktan hoşlandım çocuk da bana karşı birşeyler hissetmeye başlayınca ondan da soğudum ancak zamanla belki'' dedi
''Ee soğuduysan bunu en başta belli etseydin 1.5 aylık geçmiş var sonuçta ne diye bana baktın,yanıma geldin'' dedim ''öyle bir şey yapmadım'' diyerek inkar etti.
Arkadaş kalalım dedi cevapsız bıraktım whatsapp da rehberden bile silmiş.

Arkadaşlar ben hayatımda ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Fiziksel olarak trafik kazası geçirip 2 kolumu kırdım baya darbe aldım bu kadar acı çekmedim duygusal,psikolojik olarak ananem,teyzem kollarımda vefat etti gene bu kadar üzülmedim. Hatta sordum kendime herhalde ''anan ölse bu kadar üzülürsün baran'' diye cevapladım.
Elim ayağım tutmuyor,vizeler kıça girdi hiç de umrumda değil gerçi,günde 10 dal sıgara içen adamdım şimdi 2 paket kesmiyor,alkole düştüm gene fayda sağlamıyor,sex yap geçer dediler bir kız ayarladım ağlayarak kızı evden gönderdim.

Buraya konu açmamın sebebi de bu gece 3 de uyanıp haykırarak ağladım artık kendime zarar veriyorum ne yapmam lazım ? Bunlar normal evreler mi ? Belli bir zamanı var mı ciğerim yanıyor çünkü biraz azalmasına bile razıyım.

Empati kurup bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Umarım trollük dönmez bu konuda yapmayın lütfen.

Geçmiş olsun tavsiyelerin işe yarayacağını sanmıyorum zamanla geçer çünkü. Çoğu insan bunu yaşamıştır belki daha az yada daha fazla boyutta

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlk olduğu için çok farklı ve bitmeyecekmiş gibi geliyor ama bitiyor kardeş. Geyik olacak ama doğru olan şeyler; öncelikle şu sigara, alkol'ün falan keyif için olduğunu bilip ona göre kullanman, modunu düşürecek şarkılar dinlemek yerine yükseltecek şarkılar dinlemen ki şu durumda yapamıyorum diyorsan hiç dinleme daha iyi ve malesef böyle şeylerin tek ilacı olan zamanın geçmesini bekleyeceksin. Bir gün uyanacaksın ve aklına bile gelmeyecek ama dediğim gibi öncelikle şu moddan çıkmaya çalışmalısın.

Geçmiş olsun öncelikle, zamana bırak geçiyor. Ölüm bile unutuluyor veya sineye çekiliyor aşk acısı faso fiso onların yanında. Fazla kaptırmışsın, sadece sana olan bişey olarak düşünüp daha da sıkma kendini, fazlasıyla insan var bu evreleri yasayan.
Senin yapman gereken su durumda ders cıkarmak, tekrarlamamak. Zamana bırak, sigarayı alkolü azalt, mutlu olduğun insanlarla zaman geçir kafayı dağıt. Sonra Yalar'ın dediği gibi bi bakmışsın o yokmus :)

Geçmiş olsun tekrardan. Fazla kaptırma kendini karşı cinse özellike üni gibi bir ortamda. :) Tadını cıkar hayatın, daha fazla üzüleceğin, kırılacağın zamanlar olacak hayatın boyunca bunda bu kadar hırpalarsan kendini onlarda yıkılırsın. ;)

edit. bu arada geyiğe vuracaklar muhtemel, onu da fazla takma gül geç. Bu da sana iyi gelecek bişey. ;)

Çekilin ben doktorum:eek:ley: Sana bir abin olarak şunu söyleyim, aslında gerçekten hiçbirşey yapmana gerek yok. Şu sıralar vakit geçmiyor, acım bitmeyecek gibi hissetmen normal, herkeste böyle olur ama hiçbirşey bu düşünceni bu aşamada değiştirmez, o yüzden hiçbirşey yapmana gerek yok dedim. Amma velakin 10-15 gün sonra geometrik olarak bu düşüncelerin ve acıların kendiliğinden azalacak (biyolojik/hormonal bir durum çünkü) ve 1-2 aya kalmaz hiçbirşeyin kalmayacak ve sigara/alokol miktarın eski haline dönmüş olacak. Sana tek yardım edecek zamandır, biraz sabret.

Yani tanımıyorsun ki nasıl aşık olabilirsin anlattığından ibaret ise durum dikkatli ol her an yolda da karşına çıkabilir güzel gülen kızlar. Bana hiç mantıklı gelmedi yani empati yapamıyorum hikaye zayıf sanırım o yüzden yani çomar diye nitelediğin kızın 1 gülüşüne aşık oldun ve şimdi bunu nasıl aşabileceğini mi sorguluyorsun çözemedim. Neyse Allah kolaylık versin kardeş.

Haa bu arada, iyi ki de olmamış diyecem ben de herkes gibi çünkü kız biraz dengesiz ve vurdumduymazmış, öyle sevgilin olsa nolcaktı ki sanki! Anladığım kadarıyla kızımız biraz da rahat ve gelip geçici takılıyor, o zaman sana tavsiyem de şu olabilir, sevgili olmayı tamamen unut ve intikamını almak için elverişli bir ortam kovalamaya bak, o bunu seviyor gibi!:atess:

Herseyi zamana birak, bir kac ay icinde unutmus olursun bile. Anladigim kadariyla zaten fazla surmemis bu durum. Yakinda zamanda belki baska birisi ile karsilasirsan daha cabuk da unutabilirsin o kisiden kisiye degisir.

Kizin aciklamalarina gelirsem, kusura bakma da oyle konusan birisinden uzaklasman daha hayirli olmus senin icin. Bazi kizlar var naz yapar, acaba oyle birimi diye dusunmus olabilirsin ama 2 gun hoslanip sonra soguk davranip seni silip atabiliyorsa daha hic orali olmamalisin..

Yani tanımıyorsun ki nasıl aşık olabilirsin anlattığından ibaret ise durum dikkatli ol her an yolda da karşına çıkabilir güzel gülen kızlar. Bana hiç mantıklı gelmedi yani empati yapamıyorum hikaye zayıf sanırım o yüzden yani çomar diye nitelediğin kızın 1 gülüşüne aşık oldun ve şimdi bunu nasıl aşabileceğini mi sorguluyorsun çözemedim. Neyse Allah kolaylık versin kardeş.
Yani aşk veya değil bağlanma diyelim,tutukluk diyelim,ileri derece de hoşlantı diyelim hatta nefret,kabullenememe diyelim ben hayatım boyunca 10 dakika da bir bir kızın whatsapp profiline girip acaba biriyle mi konuşuyor diye bakmadım,hiç bir insan evladı için gece 3 de alevler içinde uyanmadım,belki 2 dakikalığına görürüm umuduyla evden kalkıp ders olmadığı gün üniye gitmedim,onu düşündüğüm gibi her an kimseyi düşünmedim bunun adı neyse siz koyun. 22 yaşına kadar bu duyguyu hissetmedim zaten hissetsem yoldan geçen yada çevremden gülüşü güzel kadınlardan herhangi birine de bunları hissederdim.
Çomar diye nitelendiriyorum çünkü duyguları kenara atıp baktığım zaman kız hakikaten çomar. Hiç sevebileceğim bir tarz da değil yolda görsem bir daha bakacağım bir güzellikte değil. İşte bu duruma şaşırıyorum en çok, ben bu insana karşı kendimi böyle paralıyorum diye ama elden bir şey gelmiyor.

Zamanla geçer, bu aralar fazla yalnız kalma, arkadaşlarınla fazla zaman geçir. Spor yap maç falan yap ne biliyim. Zamanla duyguların değişip kıza acımaya bile başlarsın. Çünkü gerçekten acınacak bir kız. O kız hiçbir zaman daimi mutluluğu bulamaz muhtemelen kötü bir eş veya psikolojik bir sorunla bunalımlı bir hayatı olur. Boşver git, daha yaşınız çok genç be ya

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dışarıdan bakan herkes gibi ben de iyi ki olmamış diyecektim. Tarz olarak baktığımızda bir kaç ay daha devam etse sonra çok yıkıcı sonuçlar doğurabilirdi. Ha biz iyi ki olmamış derken, senin aklın adamlar doğru diyor derken kalbin la yürüyün gidin olsa ne güzeldi falan diyor.

Aslında kalbinin yaşadığı kırıklığın sebebi "o kız" değil, hayallerinin yarıda bırakılması. Tekrar bir ilişkiye başlarken de aynı şey tekrar olacak mı endişesi yaşayacaksın. Ha bir gün o endişeyi yaşamadığın bir an gelecek, o da doğru kişi olacak işte.

Güzel değil, sözle avutulacak şeyler de değil ama yaşanması gerekli olan şeyler bunlar. Sadece bu an sayesinde, ileride doğru kişiyi anlayabileceksin.

herkese veririm telefon numaramı'' dedi
''Ee en başta gönlüm var demiştin'' dedim ''evet en başta birşeyler olabilirdi bende birşeyler hissettim ama ben tez canlıyım akşam severim yarın unuturum

Şu cümleyi söyleyen birisiyle birlikte olmadığın için bence şanslısın sadece gurur yapmışsın sen..

1 derhal toparla kendini!
2 ilk ask unutulmaz!
3 bu ilk ask degildir.. burda oyuna geldin kardes.
4 kendin ile mutlu olmadiktan sonra baskasi ile mutlu olmak imkansiz. anca "gecinilir"

----

kardes, bir cogumuz benzer durumlara dusmustur. 33 yasindayim Ilk askimi halen unutamiyorum arada bir aklima gelir. konusali 13 yil oldu gecti. Bugun 3 yildir beraber oldugum kiz arkadasim ile buldugum mutlulugu, fiziki ve mental cekici durumu bir cok kizda aradim bulamadim. Nedeni ilk yillarimda kesinlikle kendimde aradim... sonucta kendim ile mutlu olmadigimi anladim. sanirim 23-24 yaslarinda bir sekilde U donusu yaptim... kendimde degil karsimdakinde kusurlari aradim. Kendim baskasina yapmiyacagim seyleri karsimdaki bana yaptiysa hic kendimi zorlamadan tessekur ettim ve yolun acik olsun dedim.

'Telefon numaranı vermek bana bir adımmış gibi geldi'' dedim kız ben ''herkese veririm telefon numaramı'' dedi
Senin mantigin ile burda bu kiz ben herkese adim atarim demedimi ???
Sonucta bu kadar " ben ne istersem onu yaparim" diyen birisi (asik oldugun kiz olsun beraber buyudugun arkadas olsun ) sana arkadaslik yapmasi gercek bir arkadaslik olurmu yoksa senin onun pesinden kosacak bir durum mi cikar ortaya?

''Ee en başta gönlüm var demiştin'' dedim ''evet en başta birşeyler olabilirdi bende birşeyler hissettim ama ben tez canlıyım akşam severim yarın unuturum,hatta 3 ay önce sınıftan bir çcouktan hoşlandım çocuk da bana karşı birşeyler hissetmeye başlayınca ondan da soğudum ancak zamanla belki'' dedi

Burda kusura bakma klasik bir "oyuna" geldin.. bu kizin bunu bilerek yaptigini da sanmiyorum. bir cok kiz boyleder genc yaslarda. belki kendini cok cekici ve guzel buluyordur..belki simarik buyumustur belki de ufak 2-3 yasindaki cocuklar gibi baskasinin elinde ne varsa onu ister.. aldiktan sonra diger cocugun aglamasina bakmadan elindekini atar. nedeni o aldigi sey degil. nedeni o bulacagi ilgi ve egosunu tatmin etmektir.

''Ee soğuduysan bunu en başta belli etseydin 1.5 aylık geçmiş var sonuçta ne diye bana baktın,yanıma geldin'' dedim ''öyle bir şey yapmadım'' diyerek inkar etti.
Senin dugyularin gercek olsada sanirim bu kizin duygulari ask degil daha cok oncesinde belirtigim gibi ilgi ve ego tatminidir.

Arkadaş kalalım dedi cevapsız bıraktım whatsapp da rehberden bile silmiş.
Sahsen burda dogru yoldan giderken 2 secenekten en kolayini sectin. Sahsen acik bir sekilde kendisine soylerdim. Bu yasadiklarimizdan sonra benim seni arkadas olarak gormem zor olur diyerek konuyu kapatmak sahsen daha cesur bir durus olurdu dusunuyorum. Eger buna bir aciklik isterse. Yas dersin hayat bicim dersin ve sonucta konusma ve dusunce seklimiz cok degisik diyerek yolun acik olsun ve konu kapanir.

Boyle bir durumda ya kiz artik hic birsey demez veya yeniden senin ilgini istemeye baslar.. burda senin icin en onemlisi durusun olur. Eger hic birsey olmazsa en rahati olur. Eger yine ilgini isterse senin icin sanirim cok onemli bir ders olur. Bir kiz arkadasin olsun bir flirt olsun bu tur durumda ne istemedigini cok acik net ve tartisilmaz bir sekilde gorursun.

Boyle tavir gosteren ve konusan bir kizdan bu hali ile bu yasta hic bir hayir cikmaz.

Bu arada kardes... kusura bakma ama 1.5 aylik bir durumda boyle kendini zor durumda birakmanin hic anlami yok.. bunun ask acisi olduguna sahsen katilmiyorum. Bu durumda kendini bir kiz icin actiginda aldigin ters cevabin soku oldugunu dusunuyorum.

kusura bakma Turkcem ve kelme hazinem baya sinirli. Son cumlemde ifade etmek istedigimin ingilizcesi "handling rejection" sanirim geri cevrilmenin sonucu ile basa gelmek.
Hic kafani yorma ve basini dik tut. Elbet bir kiz arkadasi icin ona dogru 1-2 adim atman sart fakat karsindaki sana ayni adimlarla yaklasmazsa sahsen bir iliskinin basindan itibaren dengesizlikten dolayi gonul rahatligi olamaz diye dusunuoyrum (ister dopinkli olsun olmasin)

Fatih Akca cok dogru dedigi gibi. bu olanlardan ders al, durumu oldugundan fazla buyutme. Bir cok genc erkek bu tur duygulari yasiyor yasiyacakda..Zamanla bir cok sey akar gider ve sonucta yarina bugunden biraz daha tecrubeli ve ne istedigini bilen bir kisi olarak uyanirsin.

Son düzenleme:
Aşk diye bişey yoktur.. Aşk denen şey ilişkinin en başındaki heyecan ve tutkudur... daha sonra bu heyecan azalmaya başlar... yerini sevgiye bırakır...

Kardeşim mutlu olacagın günleri hatırla hayalini kur bu seni biraz olsa rahatlatır bunlar normal evreler zamanla atlatıcaksın.
Şuanda kendini işe yaramaz çirkin acaba bir eksiğim mi var diye hissedebilirsin aslında alakası yok hayatında böyle sacma insanlar olabilir.
Bence cok sanslısın Allaha sükret ki ilişkin daha ileri gitmemiş.
Yarın öbürgün duyarsın sende yanlıslarını görüp ohh be dersin cok sanslımıs nasılda salak gibi tutulmusum diye gecicek hersey merak etme sana kefilim gecicek neler yasadık yasıycaz biliyorum içinde fırtınalar kopuyor olabilir ama dik durmaya calıs.
Hoslandıgın birseyi yap biliyorum diyceksin ya kafamdan cıkmıyor yapamam gibisinden ama zorlada olsa yap tekrar söylüyorum üzülme dünyanın doğusundan bugüne kadar ne insanlar bunları yasadı sende bunlardan birisin gecicek kardeşim rahat ol.

Üst Alt